Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Jasło/Krosno
    Posty
    10

    Domyślnie Szanghai z lustrzanką

    Witam wszystkich

    Piszę z prośbą o poradę. Wkrótce wybieram się do Chin. Będę chwilę w Szanghaju i w mniejszych "mieścinach". Chciałem w wolnych chwilach trochę pozwiedzać i porobić zdjęcia. Interesuje mnie jak wygląda sytuacja fotografowania lustrzanką pod kątem np. bezpieczeństwa. Czy ktoś, kto już to przerabiał, może napisać, czy w Szanghaju pochodzę swobodnie z aparatem na szyi (w dzień/po zmroku), czy jest to raczej kuszenie miejscowych "elementów"? Oczywiście nie zamierzam się zapuszczać w jakieś ciemne zaułki, tylko te z głównymi atrakcjami turystycznymi.

    Będę wdzięczny za opinie/porady.
    Ostatnio edytowane przez wishiwere ; 21-01-2018 o 12:06

  2. #2

    Domyślnie

    W Szanghaju jest bezpiecznie. Można pomykać z aparatem na wierzchu w dowolnej porze doby. Największym niebezpieczeństwem po zmroku są skutery. Niemal wyłącznie elektryczne, niemal wszystkie bez świateł. Jeżdżą skrajnymi pasami jezdni, które zwykle są wydzielone dla rowerów i skuterów. Nie widać ich i nie słychać, a sygnalizacja świetlna to tylko sugestia. Zatem trzeba uważać przy wchodzeniu na jezdnię, tyle.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Jasło/Krosno
    Posty
    10

    Domyślnie

    W sumie to nie wiem co gorsze, uważać na aparat, czy na życie.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak gruntownie połazić po Szanghaju byłem trzy lata temu, a w sierpniu byłem na tydzień służbowo, ale ze zwiedzania to tylko taras widokowy w Shanghai Tower. Nawet nie opuściłem dzielnicy Pudong.
    Łaziłem sam w dzień i z kolegą tam mieszkającym po nocy. Byłem w miejscach, które są opisane w przewodnikach jako atrakcje turystyczne i w prawdziwym Szanghaju, gdzie mieszkają zwykli ludzie czasem w warunkach jakie w Europie są opisywane jako skrajne ubóstwo. Czasem te miejsca były koło siebie.
    Nie wiem gdzie zamierzasz być, ale jak chcesz zobaczyć kawałek starego Szanghaju to trzeba się przeprawić na drugą stronę rzeki np. do dzielnicy Puxi. Odejść kawałek od Bund i zanurzyć się w boczne uliczki głównych arterii. Jeżeli chcesz podziwiać potęgę gospodarczą Chin, zostań w Pudong pomiędzy drapaczami chmur.
    Na aparat nie musisz uważać, chyba, żeby nim nie uderzyć w coś. Ze skuterami nie jest tak źle, tam nikt nie chce Cię zabić, ale fizyki nie oszukasz i jak wejdziesz wprost pod koła, to może nie być zbyt ciekawie. Mnie też na początku przerażał nieco ten chaos na jezdniach, ale po tygodniu pojechaliśmy rowerami do Zhujiajiao i było spoko.

    PS. Chyba zapomniałeś się przelogować. Na tym forum chyba nadal nie można mieć podwójnych kont.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Jasło/Krosno
    Posty
    10

    Domyślnie

    Chwilę mi zajęło, żeby zrozumieć, o co chodzi z tym przelogowaniem, ale już mnie olśniło.
    Założyłem tutaj kiedyś konto, ale nie używałem praktycznie w ogóle i nie udzielałem się. Nie znam do niego hasła, więc założyłem nowe...ale najwidoczniej mój telefon jeszcze zna, bo z niego była odpowiedź. Jest jakaś możliwość usunięcia tamtego konta?

    Wracając do tematu, dzięki za wskazówki, ja też jadę niby służbowo, ale nie wyobrażam sobie, żebym nie dał rady czegoś pozwiedzać. Hotel mam zarezerwowany w miarę w centrum, więc Pudong będę miał na wyciągnięcie ręki. Ale jeśli starczy czasu, to chętnie pójdę gdzieś dalej.

    Co konkretnie rozumiesz przez "zobaczyć kawałek starego Szanghaju"? Slumsy, zabytkową architekturę, czy jeszcze coś?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wishiwere Zobacz posta
    Co konkretnie rozumiesz przez "zobaczyć kawałek starego Szanghaju"? Slumsy, zabytkową architekturę, czy jeszcze coś?
    Poczytaj trochę o historii Szanghaju. Pudong jest stosunkowo nową dzielnicą. Ruszył z kopyta w latach 90 ubiegłego wieku. Stary Szanghaj, może już nie tradycyjnie chiński, ale budowany przez Anglików i Francuzów to druga strona rzeki Huangpu. Choć Chińczycy dołożyli swoje, ale później. Tam jest pełno kabli wiszących w powietrzu, a czasem wystarczy parę kroków, aby z tego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06468.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	658,7 KB
ID:	3798

    przejść do tego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06471.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	757,7 KB
ID:	3797

    Na samym Pudongu trudniej o takie klimaty.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Jasło/Krosno
    Posty
    10

    Domyślnie

    No tak, na Pudongu raczej tego nie ujrzę. 2 dni spędzę 300 km od Szanghaju, myślę, że tam czekają mnie takie właśnie klimaty.

  8. #8

    Domyślnie

    Napisz do @Jacek_Z to Ci oba konta polaczy w jedno.

    Wracajac do tematu to pisz do @shaolin bo on jezeli dobrze pamietam jest z Shanghaju
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Wracajac do tematu to pisz do shaolin bo on jezeli dobrze pamietam jest z Shanghaju
    Gdzie tam. Z Warszawy chyba Ale w Szanghaju mieszkał albo i nadal mieszka.
    Konta połączyłem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Jasło/Krosno
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc z kontem/kontami.

    Jeszcze jedno pytanie "last minute".

    Do dzisiaj byłem przekonany, że wezmę ze sobą 2 obiektywy (Nikon 10-24 + kitowy 18-105), ale mam też do dyspozycji pożyczoną Sigmę 17-50. Co będzie bardziej praktycznym rozwiązaniem, 10-108 w dwóch obiektywach, które zapewnią mi szerokość w Szanghaju jak i "długość" poza nim, czy Sigma jako wygodniejszy kompromis?

    edit: poczytałem parę wątków o Szanghaju, w których udzielał się shaolin, więc coś tam już wiem bez zawracania mu gitary.
    Ostatnio edytowane przez wishiwere ; 28-01-2018 o 20:47

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lustrzanka dla Amatora ;)
    By Kkrrystian in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 16-06-2017, 09:32
  2. Lustrzanka i mikroskop
    By zolton in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-10-2014, 12:23
  3. Druga lustrzanka
    By glowki in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 15:41
  4. [ Krajobraz ] Lustrzanka
    By Szuwar in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 19:31
  5. pierwsza lustrzanka
    By Oliwia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-05-2008, 20:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •