Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grendel038 Zobacz posta
    W MM można wszystko zwrócić do 1 miesiąca byleby nie było śladów użytkowania. W Euro RTV AGD tylko do 14 dni ale przy zakupie przez Internet bez dodatkowych kosztów czyli zgodnie z przepisami.
    Wszędzie tak się reklamują.
    Ale gdy ja chciałem zwrócić dysk twardy to nie chcieli mi przyjąć bo otworzyłem plastikową torebkę.
    A 20 letnia blondynka powiedziała mi "że jak się coś kupuje to trzeba być pewnym".
    Centrala podtrzymała decyzję. że wszystko zależy od widzimisię sprzedawcy.
    A wszędzie wiszą reklamy, ze można u nich zwracać. Jak kupowałem u nich wiele rzeczy to też tak mi wiele razy mówili.
    Spróbujcie wytłumaczyć takiej dziewczynie, że np. kupiony obiektyw źle ostrzy z Waszym body

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To nie tak, mają obowiązek przyjąć zwrot do 14 dni przy zakupie zdalnym ale musi towar być w oryginalnym opakowaniu i/lub bez śladów użytkowania, sprzedawca ma prawo tez wycenić obniżenie wartości spowodowane przez kupującego i przedstawić propozycję niższej kwoty zwrotu.
    Przy zakupie bezpośrednim pozostaje wyłącznie dobra wola sprzedawcy.

  3. #13

    Domyślnie

    Ja coś kiedyś słyszałem że można też w tradycyjnych sklepach zwrócić towar, ale pod warunkiem że jest wadliwy/ uszkodzony. Mówiąc krótko musi być jakiś powód, trzeba to uzasadnić.

    https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/zwrot-towaru/

    http://serwisy.gazetaprawna.pl/porad...c-produkt.html

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tu raczej chodzi o zwrot bez podania przyczyny bo przecież tak to mamy oczywiście dwa lata ochrony i ewentualna gwarancja sprzedawcy, lepiej wykorzystywać ochronę i odstąpienie to wtedy mamy szybciej to załatwiane.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Nigdy nie miałem cienia wątpliwości, że towar który u nich kupuje był wcześniej używany lub wybrakowany.
    czyli uzywany zawsze Ci dawali ?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    czyli uzywany zawsze Ci dawali ?
    Dobre
    D 90 + dodatki 😁

  7. #17

    Domyślnie

    Wyciągali dla kolegi specjalnie "spod lady" specjalną sztukę - tzw. gruntownie przetestowaną

  8. #18

    Domyślnie

    Jeśli sklep ma możliwość zakupów online to praktykuję tylko ten sposób. Nawet jeśli sklep jest za rogiem i sam idę odebrać towar. Magiczna możliwość odstąpienia od umowy bez podania przyczyny to zajefajne udogodnienie. bez proszenia, umawiania się itp. Sprawdzam, po sprawdzeniu decyzja. Polecam zapoznanie sie z prawami konsumentów bo są one duuuużeee. Naprawdę. Sam prowadzę handel w sieci i podczas studiowania zapisów prawa można zwątpić (z punktu widzenia sprzedawcy). Pozostaje wiara w uczciwość i rzetelność klientów

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Pozostaje wiara w uczciwość i rzetelność klientów
    Lub wiara w ich niewiedzę...

  10. #20

    Domyślnie

    Sam prowadzę handel w sieci
    To pewnie przeklinasz prawo do odstąpienia od umowy? Dla sprzedawcy jest to mało ciekawe rozwiązanie, komu wcisnąć później aparat czy obiektyw którym ktoś się bawił przez 2 tygodnie i strzelił sobie 1000 zdjęć ?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7000 i obiektywy innych producentów - problem, proszę o pomoc!
    By kashmir in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22-08-2016, 13:39
  2. d40 umarł, serwis, media markt a promocja...
    By Piwko86 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-08-2007, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •