Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie radiowe sterowanie SB800, SB600 i EF-500 DG Super w CLS dla D500 i D4

    Na wstępie sorki jeśli poruszam to kwestie całkowicie banalne, ale praktycznie od kilkunastu lat nie błyskam, a kiedyś stosowałem flesze tylko podstawowe funkcję - czyli lampa na body.

    Do rzeczy; Mam jak w temacie - SB800, SB600 i bardzo starą, współpracującą tylko z D70 sigmę EF-500 DG Super. No i chciałbym zacząć wykorzystywać ich potencjał, przy pracy z D500 i D4. W obu przypadkach potrzebny byłby mi chyba kontroler SU800 (albo SB800 jako kontroler błysku), albo może debao su800. Ale kilka chwil w necie i dowiedziałem się że są jeszcze YN622n.
    Moje pytanie więc jest takie - czy wystarczy mi kupić 4 takie ustrojstwa - jeden na body i po jednym dla każdej lampy żeby sterować wszystkim fleszami w dowolnym trybie (głównie interesuje mnie M, TTL i TTL-BL) ? Jak się tym steruje ? Do czego jest YN622n-TX LCD ? do wygodniejszego zdalnego sterowania ?
    A może zamiast kupować coś z tego łatwiej wymienić flesza na innego który ma sterowanie radiowe wewnątrz ?

    Z góry rozjaśnienie tego tematu, bo na razie to dla mnie czarna otchłań
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 05-08-2017 o 12:23
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Po kolei:
    1. Tak - cztery YN622 wystarczą.
    2. YN622-TX to dedykowany wyzwalacz, jak napisałeś z wygodnym sterowaniem. Sterowanie przez YN622 jest (jak dla mnie) do bólu upierdliwe. Na przykłąd tu: file:///D:/Download/NEWyn-622-n-pl.pdf dostępna jest instrukcja obsługi - poczytaj.
    Osobiście mam zestaw składający się z 1xYN622-tx oraz 2xYN622 i uważam, że ten zestaw spełnia oczekiwania i jest o niebo bardziej ergonomiczny niż kombinowanie z yn622 w roli wyzwalacza.

    Jeżeli chcesz sterować lampami radiowo, to polecam zestaw 1+3 i masz sprawę załatwioną.

    O lampach z wbudowaną komunikacją radiową niewiele wiem. Jest nikonowska SB-5000, którą można wyzwalać radiowo z D500 i (chyba) z D5. Yongnuo wypuściło ostatnio lampę YN968N z wbudowanym nadajnikiem/odbiornikiem w standardzie YN622.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź
    Pytanie uzupełniające - co przy takim sterowaniu ustawia się na fleszach ?

    edit:
    chyba przez pomyłkę zalinkowałeś PDFa na swoim dysku.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem podobny dylemat tydzień temu i skończyło się na dwóch YN-622N. Przy TX nie wepnę niestety lampy na body. Wysięgniki wydają mi się mało poręczne.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź
    Pytanie uzupełniające - co przy takim sterowaniu ustawia się na fleszach ?

    edit:
    chyba przez pomyłkę zalinkowałeś PDFa na swoim dysku.
    Na fleszach ustawiasz tryb TTL a resztę na nadajniku.
    W przypadku lampy sigmy - nie wiem. Sądzę, że na pewno pójdzie w trybie M.

    PS. Nie zwróciłem uwagi. Link do oryginału http://yongnuo.com.cn/usermanual/pdf/YN622NII.pdf

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Rozwiązaniem jest posiadanie tylu odbiorników, ile lamp. Wówczas każda kombinacja jest możliwa:
    1. na korpusie nadajnik (TX), a lampy na odbiornikach zdalnie
    2. Jedna lampa na odbiorniku (pełniącym rolę nadajnika) na korpusie, pozostałe lampy na odbiornikach zdalnie. Nadajnik (TX) - odpoczywa w torbie.
    Ostatnio edytowane przez Me_how ; 05-08-2017 o 15:36
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  6. #6

    Domyślnie

    Chyba do takiej konfiguracji się w takim razie przymierzę - tylko zacznę od 1+2. Do sigmy dokupię odbiornik, jeśli przetestuję że na pewno z nim pracuje
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2004
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    55

    Domyślnie

    Siadaj w auto 18 km na północ zabierz swoje lampy i przetestujesz na YN 622tx (sterownik) i YN 622 2 odbiorniki (i trochę innych usprawnień) wszystko lata w TTL i manualu jak kto lubi i jak mu wygodniej.
    Jeszcze o ptakach pogadamy.
    Pozdr.
    Mirek

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki za zaproszenie miro60, spróbuję skorzystać z propozycji
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #9

    Domyślnie

    To ja trochę ostudzę temat. Wspomniałeś o SB800 i SB600, postawiłeś dla nich zadania praca we wszystkich trybach. I tu już słodko nie będzie. YN622 nie obsługuje trybu TTL-BL. Dodatkowo sam mam SB800 i wielokrotnie testowałem tą lampę na tych nadajnikach w pracy. Ku mojemu zdziwieniu na urlopie próbowałem wykonać portret rodzinny i zaczęły się problemy. Raz działał raz nie, wszystko przez luźne mocowanie stopki w sankach wyzwalacze (problem leży przy blokadzie mocowania lampy). Masz możliwość wypróbowania urządzeń od kolegi miro60 zrób to.
    Co do lampy Sigmy nie wiem jak stara ona jest i czy ma tryb TTL. Jeśli nie, to zdalne zarządzanie nie będzie działać oprócz wyzwalania lampy. Jeśli lampa jest z czasów analoga sprawdź napięcie na stopce.
    Body kilka słoików i inne graty

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galowy Zobacz posta
    To ja trochę ostudzę temat. Wspomniałeś o SB800 i SB600, postawiłeś dla nich zadania praca we wszystkich trybach. I tu już słodko nie będzie. YN622 nie obsługuje trybu TTL-BL. Dodatkowo sam mam SB800 i wielokrotnie testowałem tą lampę na tych nadajnikach w pracy. Ku mojemu zdziwieniu na urlopie próbowałem wykonać portret rodzinny i zaczęły się problemy. Raz działał raz nie, wszystko przez luźne mocowanie stopki w sankach wyzwalacze (problem leży przy blokadzie mocowania lampy). Masz możliwość wypróbowania urządzeń od kolegi miro60 zrób to.
    Co do lampy Sigmy nie wiem jak stara ona jest i czy ma tryb TTL. Jeśli nie, to zdalne zarządzanie nie będzie działać oprócz wyzwalania lampy. Jeśli lampa jest z czasów analoga sprawdź napięcie na stopce.
    Dzięki za info. Z całą pewnością spotkam się z miro60 żeby przetestować (i się poznać ) co działa a co nie. Być może jeśli to tylko mechaniczna niedoskonałość, to jakoś temu zaradzę ?
    Sigma którą mam, jest stara jak D70 - czyli rok 2004-2005 - ale to jest odpowiednik SB800 (tylko silniejszy) ze wszystkimi trybami, tylko jeszcze beznadziejniejszym sterowaniem i z tą przypadłością, że wyzwala się na żadnym nowszym niż d70 body. Ale być może korzystając z nadajnika to nie będzie problem.

    Muszę się zastanowić czy brak TTL BL będzie mi przeszkadzał, bo generalnie moje założenie było takie żeby sterowanie mnie nie ograniczało - ale tak naprawdę nie zastanawiałem się jak często będę potrzebował korzystać z błysku doświetlającego przy pracy z wieloma fleszami ? Na pewno jeśli będzie to praca z jedną lampą tyko zdjętą z sanek - zamiast przewodu.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. d500 i sterowanie błyskiem
    By krzysiek17-18 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 23:36
  2. nie manualne sterowanie radiowe
    By deimon in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 04:06
  3. Radiowe sterowanie D3000
    By Xhobbit in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 21:51
  4. sterowanie radiowe - wężyk i synchro lamp
    By Jacek_Z in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 10:19
  5. Z serii nowości radiowe sterowanie do Nikonów
    By Gamling in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2007, 19:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •