Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galowy Zobacz posta
    To ja trochę ostudzę temat. Wspomniałeś o SB800 i SB600, postawiłeś dla nich zadania praca we wszystkich trybach. I tu już słodko nie będzie. YN622 nie obsługuje trybu TTL-BL. Dodatkowo sam mam SB800 i wielokrotnie testowałem tą lampę na tych nadajnikach w pracy. Ku mojemu zdziwieniu na urlopie próbowałem wykonać portret rodzinny i zaczęły się problemy. Raz działał raz nie, wszystko przez luźne mocowanie stopki w sankach wyzwalacze (problem leży przy blokadzie mocowania lampy). Masz możliwość wypróbowania urządzeń od kolegi miro60 zrób to.
    Co do lampy Sigmy nie wiem jak stara ona jest i czy ma tryb TTL. Jeśli nie, to zdalne zarządzanie nie będzie działać oprócz wyzwalania lampy. Jeśli lampa jest z czasów analoga sprawdź napięcie na stopce.
    Jakoś mam wrażenie, że tryb TTL-BL nie działa na lampach zdalnych, nawet w CLS (jest tylko standard TTL).
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galowy Zobacz posta
    To ja trochę ostudzę temat. Wspomniałeś o SB800 i SB600, postawiłeś dla nich zadania praca we wszystkich trybach. I tu już słodko nie będzie. YN622 nie obsługuje trybu TTL-BL. Dodatkowo sam mam SB800 i wielokrotnie testowałem tą lampę na tych nadajnikach w pracy. Ku mojemu zdziwieniu na urlopie próbowałem wykonać portret rodzinny i zaczęły się problemy. Raz działał raz nie, wszystko przez luźne mocowanie stopki w sankach wyzwalacze (problem leży przy blokadzie mocowania lampy). Masz możliwość wypróbowania urządzeń od kolegi miro60 zrób to.
    Co do lampy Sigmy nie wiem jak stara ona jest i czy ma tryb TTL. Jeśli nie, to zdalne zarządzanie nie będzie działać oprócz wyzwalania lampy. Jeśli lampa jest z czasów analoga sprawdź napięcie na stopce.
    Jest dokładnie odwrotnie niż kolega pisze. Ja mam Yn 622 TX i tam tryb BL jest trybem domyślnym i trudno go wyłączyć. Lampy oczywiście ustawiamy w TTL. Mam wrażenie, że właśnie tryb BL jest cały czas aktywny, jak chcę uzyskać światło lamp zdalnych jako dominujące muszę dać +2EV. Jednym z mankamentów jest to, że nawet w trybie manualnym lampy emitują przedbłysk. Można ustawić tryb manualny w lampach, TTL w sterowniku i też działa. Wtedy tryb lampy jest jakby nadrzędnym.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Jest dokładnie odwrotnie niż kolega pisze. Ja mam Yn 622 TX i tam tryb BL jest trybem domyślnym i trudno go wyłączyć. Lampy oczywiście ustawiamy w TTL. Mam wrażenie, że właśnie tryb BL jest cały czas aktywny, jak chcę uzyskać światło lamp zdalnych jako dominujące muszę dać +2EV. Jednym z mankamentów jest to, że nawet w trybie manualnym lampy emitują przedbłysk. Można ustawić tryb manualny w lampach, TTL w sterowniku i też działa. Wtedy tryb lampy jest jakby nadrzędnym.
    Jestem ciekaw skąd wziąłeś taką informację? W instrukcji nie ma słowa o trybie -BL. Na urządzeniu również nie jest wyświetlana żadna informacja o tym trybie.

    Me_how - możesz mieć rację.
    Body kilka słoików i inne graty

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galowy Zobacz posta
    Jestem ciekaw skąd wziąłeś taką informację? W instrukcji nie ma słowa o trybie -BL. Na urządzeniu również nie jest wyświetlana żadna informacja o tym trybie.

    Me_how - możesz mieć rację.
    A no stąd. Po włączeniu urządzenia na wyświetlaczu pojawia się ikona BL. Aby ją wyłączyć trzeba przestawić tryb pomiaru na centralny lub punktowy i wyłączyć aparat. Po ponownym włączeniu ikona znika. Lecz po przełączeniu w tryb pomiaru matrycowy ikona znów się pojawia. Informacje znalazłem gdzieś na zagranicznym forum i potwierdziłem ją na swoim sprzęcie. Wczoraj używałem takiego zestawu do sesji wieczornej. Niestety TTL głupieje i trzeba ustawiać moc lampy manualnie. Oczywiście poprzez YN 622 TX.

  5. #15

    Domyślnie

    Ciekawe tyle czasu użytkowałem 622 i o tym nie wiedziałem. Zdziwił mnie ten fakt bo lampy Yongnuo nie posiadają trybu TTL-BL. Całe życie człowiek się uczy Dzieki za info.
    Body kilka słoików i inne graty

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galowy Zobacz posta
    Ciekawe tyle czasu użytkowałem 622 i o tym nie wiedziałem. Zdziwił mnie ten fakt bo lampy Yongnuo nie posiadają trybu TTL-BL. Całe życie człowiek się uczy Dzieki za info.
    Mały pokaz możliwości zestawu tutaj
    https://www.facebook.com/fotogramapl/

  7. #17
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    A tak dokładnie to które?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    A tak dokładnie to które?
    Wszystkie wieczorne i niektóre w parku.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. d500 i sterowanie błyskiem
    By krzysiek17-18 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 23:36
  2. nie manualne sterowanie radiowe
    By deimon in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 04:06
  3. Radiowe sterowanie D3000
    By Xhobbit in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 21:51
  4. sterowanie radiowe - wężyk i synchro lamp
    By Jacek_Z in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 10:19
  5. Z serii nowości radiowe sterowanie do Nikonów
    By Gamling in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2007, 19:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •