Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Fotografia packshotów trochę większych rozmiarów (motoryzacja)

    Dzień dobry!
    Nie znalazłem tematu z przywitaniami dla nowych użytkowników, więc na początek kilka słów o mnie.
    Mam na imię Wojtek, wiekowo no cóż młodość już za mną. Od kilkunastu lat zajmuję się zawodowo retuszem zdjęć, głównie reklamowych.
    Fotografia to moje dalekie hobby. Umiem obsługiwać sprzęt, robiłem zdjęcia od DX po MF (plener/studio). Niestety zawsze z doskoku, bo często łatwiej było cyknąć potrzebny element raz jeszcze, niż rzeźbić pół dnia w PS.

    Do rzeczy jednak. Pracuję obecnie w branży bardzo mocno związanej z motoryzacją. Nasz etatowy fotograf wyjechał w podróż po Europie (czyt. rzucił papierami) więc dostąpiłem zaszczytu przejęcia studia.
    Coraz częściej klienci proszą nas o zrobienie zdjęcia po wykonaniu naszej pracy. Coraz częściej też, robią z tego gigantyczne wydruku (np. siatka na 100m halę itd), bądź wydruk 4x4m oglądany z bardzo bliska.

    Potrzebowałbym zatem porady w sprawie obiektywu którym mógłbym wykonać podobny kadr:



    Samochody to minimum SUV'y + (wielkość) osobówki stanowią jakieś 30%.
    Nie jestem zainteresowany bokehem (tło musi być zawsze ostre)
    Odejście od samochodu, to zazwyczaj nie więcej niż 18 - 20m
    Światło naturalne, zdjęcia na zewnątrz zawsze ze statywu.
    Ogniskowa - z moich wyliczeń wychodzi zakres 20 - 28 (mogę się mylić)

    Chciałbym aby zdjęcia były jak najbardziej ostre (dopuszczam rozmycie rogów)
    Dystorsja oraz winietowanie w granicach rozsądku.

    Body: D810
    Budżet: Na dzień dzisiejszy maksymalnie 3k brutto (dopuszczamy używkę z FV)


    Bardzo poważnie zastanawiam się nad Nikkorem 16-35 / f4. Przeczytałem chyba wszystko na jego temat.
    Chciałbym prosić Was o poradę. Brać te szkło, czy jest może na rynku coś co lepiej nada się do mojej pracy.

    Uprzedzając pytania, w studio mam stałki 85 i 50mm, bo do tej pory robiliśmy detale ze studyjnym doświetleniem.

    Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi!

    Wojtek

  2. #2

    Domyślnie

    Z góry jesteś skazany na niepowodzenie.

    Przykład numer 2, który podałeś to Full CGI. Od wielu lat każda marka samochodowa NIE robi zdjęć, tylko wszystko renderuje w komputerze od zera.

    Tu masz pierwszy-lepszy przykład:
    https://www.behance.net/gallery/5507...(Car-Location)

    Nie mam pod ręką, ale jak znajdę podlinkuję jak to się robi Aparat tu nie jest potrzebny

    Idąc dalej...

    Na prawdę cięzko zrobić chociaż przyzwoite zdjęcie samochodu w warunkach studyjnych. Głownie moim zdaniem należałoby się skupić na oświetleniu, ustawieniu wszystkiego, technice obróbki / sklejania zdjęć.

    16-35 do takich zdjęć będzie taki sobie. Do D810 interesowałbym się tylko topowymi szkłami, może nawet Sigmami z serii ART.

    EDIT:
    o, tu masz przykład:


  3. #3

    Domyślnie

    Damian, bardzo dziękuję za odpowiedź, ale chyba nie do końca się zrozumieliśmy.
    Ja nie pytam o styl obróbki czy sposób wykonania obrazka, pojęcie CGI jest mi znane bardzo dobrze.

    Pytam o obiektyw, który zapewni mi szeroki kadr z autem w jego centrum i będzie pozbawiony dużych wad.
    Zdjęcia będą li tylko plenerowe żadnego studia. To nie będzie też fotografia reklamowa sensu stricto.
    Ot ma to był zdjęcie o dobrej kompozycji wyciągnięte w procesie postprodukcji do oczekiwanych efektów.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może Sigma Art 2/24-35mm, nie dla jasności tylko dla jakości, a jasność i rewelacyjną rozdzielczość z D8xx masz jako dodatek, myślę że ten zakres będzie dobry do takich zdjęć jak opisałeś w drugim poście, będziesz też miał opcję fajnego GO na f/2 plus zdjęcia bez statywu w kiepskich warunkach.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki, wezmę ją pod uwagę. Zacznę od sampli i może uda się ją wypożyczyć na kilka dni.

Podobne wątki

  1. Obiektyw do packshotów w zakresie 30-50mm
    By bartek_mk1 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2017, 19:31
  2. BODY + SZKLO do packshotów - pytanie do fachowców
    By cammal in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 21:26
  3. szkło nie zmieniajace swoich rozmiarów
    By fafniak in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 09:44
  4. Znaki wodne na zdjęciach różnych rozmiarów
    By sebjak92 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 21:07
  5. wycena packshotów
    By moshica in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 19:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •