Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Przejściówka pod obiektyw wraz rysunkiem technicznym

    Witam

    Mam taki dość nietypowy problem a zarazem bardzo dużą prośbę o pomoc.
    Chciałbym zamontować obiektyw Epis 400mm F3.6 pod swoją kamerę LF.
    Problemy są dwa:
    Obiektyw ma ruchomą soczewkę która wychodzi poza obudowę, drugi problem to że średnica płytki montażowej jest zbyt mała by można było zamocować do niej takie szkło.
    Dlatego muszę zrobić pierścień pośredni zakończony płytką o wymiarach standardowej.

    Zrobiłem szkic który chciałem przerysować w programie do robienia rysunków technicznych by móc szukać kogoś kto byłby w stanie mi takie coś wykonać. Ściągnąłem darmowy KOMPAS-3D ale nie dałem sobie z nim rady.
    Może jest ktoś kto potrafi takie programy jak autocad obsługiwać i dałby radę to przerysować?
    Szkic jest amatorski bo ostatni raz 20lat temu takie rzeczy robiłem, stąd przepraszam za wszelkie błędy.
    Ogólnie jest to tuleja zakończona płytką prostokątną, w środku tej większej części znajduje się gwint.

    Zależałoby mi na 3 rzutach z wymiarami oraz izometrycznym.

    Jest jeszcze jeden problem mianowicie gwint drobnozwojowy


    Średnica tego pierścienia to 129,82mm na rysunku napisałem 129 nie wiem jaki to typ gwintu może jest ktoś tutaj kto się zna na takich rzeczach? Nie chciałbym popełnić błędu bo jest to jeden z dwóch najważniejszych wymiarów.
    Drugi to wymiary płytki montażowej. Reszta jest mniej istotna.

    Będę wdzięczny za wszelkie rady, uwagi oraz propozycje gdzie takie coś można byłby wykonać. Myślę że najlepsze byłoby aluminium chociaż mogę się mylić i też otwarty jestem na wszelkie sugestie.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Może ktoś zasugeruje gdzie pytać o taką pomoc.

  3. #3

    Domyślnie

    Narysować w cadzie to nie byłby problem ale bez izometrii, tylko to co pokazałeś
    Tylko, że ja nie techniczny a elektryczny, więc wszelkie kwestie wymiarów, oznaczeń gwintów, itp, itd to ogarniesz ty i będzie na ciebie jak będzie źle
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    @notdot Dziękuje za odzew, Autocad nie robi automatycznie rzutu izometrycznego jak się poprawnie narysuje w 3 rzutach?
    Co do wymiarów to tylko gwint jest zagadką. Ale patrząc po tabelach to wychodzi że mowa jest o takim. 129,4 – 129,8 M130x6

  5. #5

    Domyślnie

    Nie znam cada 3d na tyle żeby się w to pchać
    mi wystarcza 2d
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #6

    Domyślnie

    @notdot dziękuje ale myślę że jednak musi być w 3d by w razie czego można było wgrać do CNC.
    Poszukam jeszcze pomocy na innych forach.
    Jeszcze raz Ci bardzo dziękuje za odzew.

  7. #7

    Domyślnie

    spoko luz
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #8

    Domyślnie

    Mysle, ze troche w zlym kierunku idziesz. Cad, obrabiarka CNC. To jest do wykonania przez zwyklego tokarza.
    Szczegolowy rysunek techniczny na papierze milimetrowym i juz.
    Problem moze byc z gwintem bo nietypowy dosyc.

    Pare rzeczy w twoim rysunku jest niejasnych. Ta faza w srodku jest konieczna?.
    I to wglebienie miedzy kolnierzem a scianka tuleji jest raczej zbedne.

    Tokarz moglby ci to zrobic w przykladowy sposob; ( wymiary daje przykladowe).

    1. Walec aluminium lub mosiadzu o srednicy 150mm i dlugosci 80mm
    2 . Mocujemy walec w tokarce i robimy średnice zewnetrzna 120mm na dlugosci 70mm - otrzymujemy walec z kolnierzem.
    3. Przez srodek na calej dlugosci wiercimy dziure o mniejszej srednicy.
    4 . Przez srodek wiercimy dziure o wiekszej srednicy na dana glebokosc.
    I albo robimy faze miedzy tymi dwoma otworami albo nie jesli nie jest konieczna.
    5. Gwintujemy wlot tulei na zadana glebokos i gotowe.

    Kiedys chcialem dorobic do motocykla pewna czesc na obrabiarce CNC to uslyszalem, ze trzeba by napisac program do maszyny i to sie zasadniczo nie oplaca na jeden element. A jesli juz to koszta beda spore.
    Ale zdolny tokarz ogarnal w 2 dni za przyslowiowe 50 zeta.

    Tylko ja to robilem kilkanascie lat temu, nie wiem czy z tokarzem to teraz nie bedzie jak z szewcem.
    Niby sa, ale ciezko znalezc.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #9

    Domyślnie

    @krzysztofz24 Jakby nie patrzeć to jestem tokarz z wykształcenia i pewnie sam dałbym sobie z tym radę gdyby miał tokarkę i materiał.
    Problem w tym rysunkiem jest taki że od lat nie siedzę w temacie rysunku maszynowego i na pewno nie jest on narysowany poprawnie.
    Drugi problem to że ten walec zakończony jest płytką, więc toczyć trzeba albo w bloku albo frezować walec. Dlatego zależy mi na rzucie izometrycznym by później jaj nie było.
    Ta faza w środku nie jest jest konieczna ale jej wykonanie nie stanowi żadnego problemu, zostawiłem też naddatek pod nóż do gwintowania.

    Gwint też z tego co wyczytałem jest znormalizowany, ale prawda jest to bardzo ważny wymiar, tak samo jak wymiary płytki montażowej, cała reszta może być zrobiona mniej dokładnie.

    Ale bez porządnego rysunku technicznego nie mam co się pokazywać u specjalisty.

  10. #10

    Domyślnie

    To jak jestes tokarzem z wyksztalcenia, to tylko znajdz tokarza i na pewno sie z nim dogadasz .
    Twoj rysunek jest ok. Tylko brakuje w nim paru wymiarow.
    Ja mialem w liceum sto lat temu rysunek techniczny i dalem rade narysowac czesc dla tokarza i mi dorobil.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw Canon body Nikon przejściówka
    By malysz1986 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 20:25
  2. [ Krajobraz ] Pomost o charakterze czysto technicznym.....
    By Bartekkw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 07:13
  3. Przejściówka - obiektyw pentacona do body Nikona
    By KaeF in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 23:20
  4. Przejściówka obiektyw Canon -> body Nikon
    By Diamond*Bitch in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 00:19
  5. [ Przyroda ] Renata wraz z rodziną
    By elrond in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 19:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •