Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie Pasek naramienny pod ciężki zestaw poszukiwany

    Witajcie,
    szukam jakiegoś wytrzymałego i szerokiego paska pod Sigmę 150-600 S spiętą z m.in. D500. Tachanie takiego sprzętu na szyi nie ma sensu, już przy znacznie lżejszych zestawach dźwiganie aparatu na karku jest traumatycznym przeżyciem a co dopiero w przypadku takiego "potworka". Czy możecie polecić jakiś fajny pasek, może uprząż?
    Bardzo chętnie poczytam Wasze propozycje.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2004
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    55

    Domyślnie

    wejdź w ten system [http://peakdesign.pl/index.php/mypor.../pasek-slide/]
    będziesz zadowolony, mam 2 paski torbę plecak i jeszcze kilka drobniejszych elementów

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą, rozważyłbym jeszcze pasek typu sling - np. rodzimego Reportera.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Patrzyłem wcześniej na Peak Design Slide i o ile sam pasek robi wrażenie solidnego (wygląda jak pas bezpieczeństwa) o tyle już te cienkie sznureczki przy zapinkach oraz same zapinki (sugeruje się tylko tym co widziałem w internecie) nie robią wrażenia wytrzymałych. Może się mylę. Inną kwestią, która mnie nurtuje to jak z wygoda noszenia tak ciężkiego sprzętu jeśli ów pas bezpieczeństwa nie ma żadnej poduchy. Czy nie będzie się on przypadkiem wrzynał w ciało?
    Co do Reportera. Nie znam ale przyjrzę się

  5. #5

    Domyślnie

    Ja najcięższe co noszę na PDS to D750+70-200/4. Pasek się nie wrzyna, jego szerokość naprawdę jest OK. Co więcej (choć tego nie widać), część naramienna jest usztywniona i czymś wypełniona, co dodatkowo zapobiega wrzynaniu się. Z kolei Reporter ma solidną poduchę naramienną.
    Na stronie PD jest dokładny opis "sznureczków" - chyba faktycznie można na nich zawiesić lokomotywę (https://www.peakdesign.com/product/straps/anchor-links/). Producent twierdzi, że systemowa kotwiczka wytrzymuje 90kg (a używasz dwóch), a same sznureczki mają kolorowy system ostrzegający przed przetarciem. W używaniu system nie budzi u mnie obaw o brak solidności.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Używam "podwójnego" Reportera na dwa zestawy (w sumie ponad 5 kg)- nie ma mowy o jakimkolwiek uwieraniu...

  7. #7

    Domyślnie

    Nabyłem ostatnio Blackrapid cross i choć cena jest przegieta, to nie żałuję ani złotówki. Bardzo wygodny, miękki, dobrze się układa. Polecam

    Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem czy uda Ci się znaleźć coś wygodnego do zestawu S150-600 I D500. Używam Duala Reportera i na dwa lżejsze zestawy świetnie się to sprawdza, lżejsze czyli do 2,5kg/stronę. Natomiast wspomniana Sigma Sport z moim głównym aparatem waży prawie 4,3kg i nie udało mi się tego powiesić tak żeby było wygodnie. Naprawdę inaczej zachowuje się ciężar równomiernie rozłożony na dwie strony niż jeden dyndający z boku kloc. Noszę w ręce za mocowanie statywowe.

  9. #9

    Domyślnie

    @esperal Wierzę ale podejrzewam, że tak czy siak każde inne rozwiązanie niż pasek na szyję będzie o niebo wygodniejsze. Black Rapid Cross Shot wygląda ciekawie - podobają mi się stopery na pasku oraz gumowana część zapobiegająca przesuwaniu się całości choć z drugiej strony mocowanie w jednym punkcie jakoś mniej do mnie przemawia niż rozwiązanie dwupunktowe jak w przypadku np. Peak Design Slide. Bardzo dziękuję za podpowiedzi i wskazówki bo już mam mniej więcej obraz tego czego szukać.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja używam tego typu

    http://www.optyczne.pl/upload2/138294_ggs_f1_02.jpg

    Bardzo fajne rozwiązanie z podpinką pod pachą - dzięki temu pasek się nie ślizga całą długością i nie ześlizguje się z ramienia, na ebay można kupić od 20-30 zł Używam głównie podczas wesel najczęściej z body FX + 24-35 / 70-200 + lampa czyli średnio około 2,5kg
    24-35 50 70-200

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. DIY Shoulder RIG czyli statyw naramienny własnej roboty
    By Aeon88 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 11:00
  2. DSLR-Rig - Uchwyt naramienny
    By puszosław in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 05:51
  3. Ciężki sprzęt
    By przemek11441 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 19:49
  4. Ciężki wybór
    By tomaszekj3 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 14:19
  5. Ciężki kaliber.
    By Hlynur in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 14:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •