Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Jahňací štít

    Witam

    Po rocznej przerwie postanowiliśmy znów trochę połoić z kolegą Łukaszem po Tatrach na jednodniowym wypadzie w ubiegłą sobotę. Tym razem pobudka o 3.30, wyjazd z Katowic po 4.30 i meldunek na parkingu Biała Woda na Słowacji o godzinie 8.30
    Trasa jak zwykle na szybko tym razem S1ką na Bielsko z przejazdem przez Korbielów, potem kawałkiem przez Słowację na Czarny Dunajec i później na Łysą Polanę. Zważywszy że była to sobota, to aby dojechać z ronda Bukowina-Łysa Polana straciliśmy prawie 1h
    aby do granicy się*dostać. Dziki tłum ruszył na Morskie Oko, my wiedząc że w taką pogodę należy podarować sobie polskie Tatry w 40 minut byliśmy już na słowackim parkingu, oczywiście przeklinając na korki w rejonie Palenicy Białczańskiej !
    Szybkie wyjście z samochodu i udajemy się żółtym szlakiem przez dolinę Białej Wody Kieżmarskiej do Zielonego Stawu, tam 45 minut relaks oraz posiłek, no i wyruszyliśmy tam gdzie się*czujemy najlepiej, czyli wśród skał i przestrzeni.
    Wg. kalkulatora szlaków odległość to tylko 20km 10h.30min tam z i powrotem, nam to zajęło z łącznym wypoczynkiem 1,5h nad stawem łączne 10h. Wsiadamy w samochód i tę samą trasę od 18.30 pokonujemy będąc w domu jak zwykle o 22.30, tym razem wcześnie jak na niedługi szlak.
    Także zapraszam na krótką fotorelację i komentarze lub pytania

    Ostatnio edytowane przez moshica ; 01-08-2017 o 13:49
    Nikon i podróże ...


  2. #2

    Domyślnie

    grzbiet żmiji zygzakowatej na 4 jest super.
    I 3 mi się widzi.
    Tylko, że ja się nie znam, nigdy w górach nie byłem.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  3. #3

    Domyślnie

    Emet, trzeba się przełamać i kiedyś zacząć, to naprawdę nic trudnego
    Nikon i podróże ...


  4. #4

    Domyślnie

    O to to !
    Za dwa tygodnie będę, i zdobędę !
    Rok temu byłem, niestety tak byłem już "zdeptany" że Jagnięcy odpuściłem...
    A byłem na jeziorze, i trochę wyżej, stwierdziłem że mam dość, nie dam rady.
    Ale tym razem nie daruję
    Dobre widoki, 5 i 8 zarąbiste.
    No i kamzik pierwsza klasa
    Pozdrawiam,
    moje fotki za miesiąc...
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  5. #5

    Domyślnie

    Zatem czekamy na fotki, nie zawiedź mnie, bo łączy nas wspólna pasja do gór i foto, więc chętnie Twoje zobaczę
    Nikon i podróże ...


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Zatem czekamy na fotki, nie zawiedź mnie, bo łączy nas wspólna pasja do gór i foto, więc chętnie Twoje zobaczę
    Nie omieszkam, na pewno wrzucę na pożarcie (i motywację dla tych, co nie byli)
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  7. #7

    Domyślnie

    Fajna seria, pogoda dopisała, to najważniejsze. Ten zygzak na nr4 to szlak na "Skalnate Pleso"? Masz foty z samej góry(szczytu)?
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  8. #8

    Domyślnie

    Frogi ten szlak zygzakowaty idzie na Rakuską przełęcz, czerwony. Jutro postaram się coś wrzucić ze szczytu. Mogę dopowiedzieć, że na szczęście nie było takiej spiekoty jak od niedzieli i obecnie. Było idealnie, wyżej ożeźwiający lekko zimny wiaterek. Sam szlak dość ciekawy, począwszy od łańcuchów na kołową przełęcz i aż po sam szczyt trochę wymagał pomagania sobie technicznie rękami. Szlak porównywalny do naszego Kościelca, może jednak dłuższy i więcej perci, skalnych rynien, ogólnie dla średniozaawansowanych. Widok z góry w zasadzie na 2 doliny oraz na Tatry Bielskie jako końcowo skrajne pasmo masywu. Warty polecenia, a wybierałemsię na niego 1,5 roku z okładem

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    ... na Rakuską przełęcz, czerwony...
    Czyli w kierunku "Skalnatego Plesa"... pytałem dlatego że mamy plany wybrać się na Jagnięcy od Plesa... ale nie wiem czy w tym roku dojdzie to do skutku
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  10. #10

    Domyślnie

    Piękne zdjęcia.
    W takich miejscach jak na 5, 8 i 9, mógłbym siedzieć i patrzeć w przestrzeń...

    Aż się rozmarzyłem o wyjeździe w Tatry. Nie byłem w górach już 22 dni, a w Tatrach 23 ... .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Gerlachovský štít - niedziela...
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 20:50
  2. [ Krajobraz ] Ze Strbskiego Pleso na Furkotsky stit (Tatry Słowackie)
    By Krycha in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-09-2006, 10:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •