Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dodge/Chrysler ktoś użytkuje?

    Mam pytanie do forumowiczów:
    Czy ktoś jezdzi grand voyagerem z lat 2000-2006 .Interesują mnie doświadczenia z wersją benzynowa 3.3 lub 3.8 .Usterki ,ekonomia ,ceny części..Dzieki za info.

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem, ale bardzo krótko, parę miesięcy. Kupiony, jako 5-latek z przebiegiem około 80 tys. mil. Silnik 3.3l w praktyce okazał się słaby przy sporej masie auta, co za tym idzie paliwożerny. Zużycie porównywalne do 3.8l. Skrzynia ma tendencje do przegrzewania się nawet bez dużego obciążenia, a węże od chłodzenia i servo lubią się rozszczelniać. W starszych egzemplarzach problemy z elektryką i z korozją. Był to jeden z najtańszych minivanów na rynku US i to niestety wychodzi w użytkowaniu. Ogólnie nie polecam.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam Chryslera Grand Voyagera z przełomu 1999-2000 i silnikiem 3.3. Bardzo fajne auto, masa miejsca na długich trasach mega wygodne. Silnik nie do zajechania, rozrząd na łańcuchu, instrukcja zaleca pierwszą kontrolę dopiero po 500 000 km (można o nim w ogóle nie myśleć). Skrzynia biegów ta sama, co w Jeepach Grand Cherokee (automat 4-biegowy z chłodnicą oleju), też bardzo trwała. Doskonale znosi gaz (mam instalację sekwencyjną Stag-300). W mieście pali ok. 18-20 litrów gazu, czyli przy obecnych cenach odpowiednik ok. 8-9 litrów benzyny (tyle dokładnie pali moja Toyota Corolla z silnikiem 1.6). Na trasie przy prędkości przelotowej 120 km/h i przyczepce pali mi ok. 12 litrów gazu (czyli ok. 5 l benzyny). Wg. mnie dla silnika V6 to znakomity wynik. Trzeba pamiętać żeby co 10 000 km wymieniać olej silnikowy, a co 30 000 km olej w skrzyni biegów.
    Części są bardzo łatwo dostępne i tanie, zarówno oryginalne jak i zamienniki. Warto poczytać forum Voyagera, sporo osób z tego forum sprzedaje wszystkie części w super cenach.
    Bardzo fajny samochód rodzinny, a basowy pomruk niewysilonej amerykańskiej V6 - bezcenny.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jochen Zobacz posta
    Bardzo fajny samochód rodzinny, a basowy pomruk niewysilonej amerykańskiej V6 - bezcenny.
    Basowy pomruk to słychać w amerykańskim V8



    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  5. #5

    Domyślnie

    Mam Town& Country 2005 3.8 , części taniocha , przez 7 lat włożyłem w naprawy ( nie eksploatację ) może 1k zł , spalanie w trasie 12l LPG - 110km/h ( autostrada przy 140 km/h - do 15LPG ) Po Warszawie 20-22l LPG
    Samochód bardzo wygodny , z dużym zapasem mocy ( silnik 3,3 trochę za słaby do tej budy )
    Ogranicznik prędkości do 185km/h ( można programowo zdjąć )

    Tu możesz wiecej poczytać : http://www.tajemnicevoyagerow.inten.pl/
    Ostatnio edytowane przez jajacek199 ; 29-07-2017 o 12:51

  6. #6

    Domyślnie

    Na FB jest świetna grupa USA Cars Polska. Polecam
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Podobne wątki

  1. Chrysler Windsor
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 03:31
  2. Radiopopper PX czy ktoś użytkuje?
    By manfred in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 23:25
  3. czy ktoś ma - uzytkuje taka torbę CASE LOGIC DCB56
    By slaweksie in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2009, 00:43
  4. [ Pozostałe ] chrysler sebring
    By ictus in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-07-2006, 21:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •