Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 24-70 2.8 ED vs Tamron 24-70 2.8 - ogromny dylemat

    Witam
    Być może źle rozpoczynam moją przygodę z tym forum, ale jestem w kropce...
    Nadszedł moment zmian. Moja Sony alfa 450 wędruje do żony, a ja zakochałem się w d750 na który od kilku miesięcy zbierałem fundusze.

    Sony to był poligon, który przez kilka lat wprowadzał mnie w świat fotografii. Teoretycznie powinienem wiedzieć czego potrzebuje, ale im więcej się zastanawiam tym mam więcej wątpliwości.
    Jeśli chodzi o samą fotografię to 50 % samoloty + przyroda, reszta to imprezy, urodziny, chrzciny itp. Nie robię tego zarobkowo ponieważ uwazam, ze to jeszcze nie ten moment. Natomiast nie potrafię odmówić znajomym i czasem robie na ślubie za 3 fotografa (kiedyś się to przydało gdy fotograf oświadczył o 23, ze wysiadły mu baterie i koniec robienia zdjęć). Generalnie bawię się fotografią i nie chce aby stała się tym czym mój główny zawód czyli nudnym obowiązkiem.

    Obiektywy: w sony poza spoterka (tu wiem, ze celuje w tamrona 150-600 bo znam to szkło) korzystałem przede wszystkim z minolty 50 1.7. Do tej pory jestem zakochany w tym szkle i w zasadzie mógłbym tylko z nim biegać.
    Dlatego myślę na sigma 85 1.4 art która da mi podobną ogniskową + za kilka miesięcy 50 1.4 art lub 35 1.4 art.
    + koniecznie obiektyw do makro i tu wybór padnie na sigme 105

    Przy okazji testów d750 (mialem przez kilka dni) niestety bardzo spodobał mi się Nikkor 24-70 2.8 ED

    No i teraz dylemat. Raz, że teraz jest cashback, ale to jednak jest 2500 drozej niz tamron... Im wiecej czytam testów (a dumam juz od kilku dni...) i porównań tym mniej wiem... Z drugiej strony poważnym argumentem jest to, ze oszczedzone pieniądze moge przeznaczyc na stałke (drugie body w ciągu kilku miesięcy tez się pojawi).

    Z tamronami mam bardzo dobre doświadczenia. Tylko, że pomimo iz nie zarabiam to jednak jak decyduje się na robienie zdjęć dla kogoś to jednak czuje duzą odpowiedzialność i boje się, ze jednak tamron w wielu sytuacjach moze mnie zawieść. Nikkor to jednak szło systemowe....

    Wiem, ze podobnych pytań pojawia się multum za co bardzo mocno przepraszam.

  2. #2

    Domyślnie

    Trzeba było zakładać nowy wątek, skoro parę wątków niżej (na tej samej stronie!) jest identyczny? http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=278237

  3. #3

    Domyślnie

    To dylemat Ci się powiększył bo właśnie wyszła nowa Sigma 24-70 Art, a na dniach ma się pokazać nowy Tamron 24-70 VC G2
    A ceny będą miały niższe niż nowy Nikkor, ale droższe niż Tamron.
    Powodzenia w wyborze.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    To dylemat Ci się powiększył bo właśnie wyszła nowa Sigma 24-70 Art, a na dniach ma się pokazać nowy Tamron 24-70 VC G2
    A ceny będą miały niższe niż nowy Nikkor, ale droższe niż Tamron.
    Powodzenia w wyborze.
    Dzięki
    Przeczytałem wiele wątków, testów i porównań 24-70 i z kazdą przeczytaną stroną mam większy mętlik w głowie. Co innego planowałem przez ostatnie miesiące gdy odkładałem i dopinałem budżet (wtedy plan był prosty z zoomów tylko tamron 150-600 a reszta stałki).

    Dylemat jest mega. Niby prosty temat i pewnie gdybym profesjonalnie się zajmował fotografią dobrze bym wiedział co wybrać. Tylko, że teraz musze iść na kompromisy i np zamiast nikkora mógłbym mieć arta 85 1.4 + sigme 105 makro. Obiektywy które chce mieć na "już". Wtedy spokojnie kupie też nowego tamrona 24-70 i nie bede musial nic dokladać z domowego budzetu bo zmieszcze sie w tym co udalo mi sie odlożyc.
    Potem tak jak pisałem jeszcze 35 1.4 lub 50 1.4 i jakis szeroki kąt.

    Domyślam się, ze dla wielu z was przesiadka z alfy 450 na d750 to przerost formy nad trescia, ale to jest przemyślany wybór. Chciałem pełna klatkę, która ma dobry af, nie jest mega wolna (znam osoby które z powodzeniem wykorzystują ją na pokazach) ale którą też wykorzystam w kościele, pomieszczeniach, na imprezach firmowych itp. Doskonale zdaje sobie sprawę, że sama z siebie nie zrobi ze mnie lepszego fotografa. Ba pewnie przyzwyczajony do cropa na pokazach lotniczych początkowo mocno się rozczaruje.

  5. #5

    Domyślnie

    Może Ci podpowiem inaczej ja również nie zajmuje się zawodowo fotografią a już kilka puszek i szkieł z półki profi przeszło przez moje ręce, ostatnio kupuje tak aby a ewentualnej odsprzedaży stracić jak najmniej a w rękach amatora czy to szkło czy tamto i tak na prawdę nie ma różnicy...
    puszka i kilka oczek do niej

  6. #6

    Domyślnie

    Tamron mam uzywam polecam. Nikorra tez mialem.

    Wysłane z mojego ZUK Z2121 przy użyciu Tapatalka
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  7. #7

    Domyślnie 24 - 70 Tamron czy Nikkor ?

    Witam,
    Zależy mi na kupnie obiektywu 24 -70 do Nikona. Znalazłam Tamron 24-70mm f2.8 Di VC USD mocowanie do Nikona w dobrej cenie. Zastanawiam się jakie macie opinie o Tamronach, w szczególności o tym. Warto zainwestować czy szkoda pieniędzy na badziew ?
    Pozdrawiam,
    Amatorka

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, używałem i polecam, świetny obiektyw, cena teraz też super, kup taki co miał kalibracje zrobioną lub jest na gwarancji albo sprawdź najlepiej jak na twoim aparacie z bf/ff na różnych ogniskowych, nic lepszego nie kupisz w tej cenie, dopiero tamron G2 lepszy i oczywiście nikkory ale to straszne armaty.

Podobne wątki

  1. Dylemat: Sigma 18-35 1.8, Tamron 15-30 2.8 Nikkor 20 1.8
    By TheSzymonh in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-07-2017, 17:27
  2. tamron 15-30 2.8 vs nikkor 20 1.8 - niecodzienny dylemat
    By khaalart in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 20:31
  3. Nikkor kontra Tamron - dylemat
    By KARLOS_vu in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 18:09
  4. Ogromny dylemat !!!
    By AdamoN in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 30-01-2009, 17:00
  5. Tamron 28-75 vs Tamron 17-35 + Nikkor 50 1.8? - dylemat
    By Stilnox in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 23-04-2007, 12:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •