Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46
  1. #11

    Domyślnie

    Chodziło mi właśnie o prześwity w okolicy holdera, bo przez wizjer to wiadomo.

  2. #12

    Domyślnie

    A są jakieś filtry tak cienkie, że po założeniu dwóch nie będzie winietować?

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  3. #13

    Domyślnie

    @pysson krajobraz do przyjemnych tematów nie należy, trzeba dźwigać statyw i masę gratów w dodatku o wczesnych godzinach porannych


    @eMGie ogólnie warto zaopatrzyć się w pierścień który nachodzi na obiektyw, dzięki temu skraca się dystans, druga sprawa dobre stopery mają gąbkę która niweluje prześwity pomiędzy nim a holderem. Jest też zasada że stopery zawsze zakłada się na pierwszy slot.
    Ogólnie nigdy nie miałem problemów by mi jakieś światło boczne przeleciało. Płytki są 100x100 do tego holder jest większy, nie wiem jak w tanich zestawach ale u mnie ściany mają pełne krycie płytki. system Lee, do tego sloty idą przez cała długość holder co też robi za blokadę. Możliwe że bardziej chodzi o szare połówki które wystają poza holder i nie mają gąbek.

    Zasadniczo jak robię długie czasy to zasłaniam cały układ, jak "normalnie" to nie.

    @A Są jakieś filtry tak cienkie, że po założeniu dwóch nie będzie winietować?

    są filtry slim ale polar musi mieć swoje gabaryty bo masz dwa pierścienie, jeden nakręcany na obiektyw a drugi którym kręcisz.

    Trzeba sobie zdać sprawę że obiektywy szerokokątne winietując nawet bez zakładania na nie jakichkolwiek filtrów.
    Poza tym nakręcamy filtry na wewnętrzny gwint i automatycznie nie dość że spada nam średnica to jeszcze powstaje "daszek" przy dwóch filtrach.

    U mnie problem był z obiektywem 17-55 na FF. Nie pamiętam czy widać było krawędzie filtrów ale winieta była tak potężna podczas robienia zdjęć na długich czasach że wszystkie zdjęcia były bezużyteczne.

    tutaj jest sporo ciekawych filmików prezentujących zastosowanie płytek.
    http://www.leefilters.com/index.php/camera

    Osobiście chyba co się dało to przerobiłem bo żal mi było wydać kupę pieniędzy na kawałek szklanej płytki.
    Więc przerabiałem, nakręcane, tanie chińczyki później kupiłem używane hitech i skończyłem na Lee.

    Do tego cały sprzęt trzymam w takiej torbie.
    https://www.google.co.uk/search?q=le...B8-BLkgsMdC_M:

    Mam szybki dostęp i nie muszę grzebać w plecaku, bo czasami stoi się po kostki w błocie, dodatkowo mam tam pokrowiec przeciwdeszczowy na obiektyw 70-200 który mocuje odwrotnie dzięki czemu mam dużą średnice na osłonięcie filtrów i małą dziurkę ze ściągaczem aparat.
    Jedną żabkę by wszystko w razie silnego wiatru spiąć. kilka ściereczek gruszkę i inne pierdoły.

    Mam nadzieje że choć trochę pomogłem i powodzenia w zakupach życzę
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 27-07-2017 o 21:12

  4. #14

    Domyślnie

    Biorąc wariant wymienne płytki, to jak zainwestować to, w którą markę najlepiej? Cokin? Z tego co widziałem ma on specjalną osłonę przeciwsłoneczną, sprawdza się to?

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  5. #15

    Domyślnie

    @Fludi wszystko zależy od budżetu.
    Z firm to masz Cokin, B+W, Hitech, Nisi, Lee i jeszcze inne mniej znane marki.
    te linki powinny ci dać jakiś punkt odniesienia na co patrzeć podczas wyboru.
    http://www.paulreiffer.com/2015/07/p...nd-comparison/

    https://everlookphotography.wordpres...r-am-i-bought/

    W sieci znajdziesz sporo materiałów o każdej firmie i specyfice ich filtrów.

  6. #16

    Domyślnie

    Ok, chyba się zdecydowałem, że wybiorę oryginalnego Cokin'a... Adapter, uchwyt plus zestaw 3 szarych połówek. Ale mam tutaj pewną zagwozdkę. Wersja P, a Z-pro. Na stronie cokin'a jest napisane, że P obsługuje średnicę do 82mm. Aczkolwiek jest też informacja, że zalecany jest Z-pro dla średnicy 77mm ze względu na winietowanie.
    I tu się pojawia dość ważna dla mnie rzecz, czy faktycznie jest zmuszony wybrać wariant Z czy P spokojnie starczy? Zakładam, że obecnie problemu z DX i 24 nie będzie, ale w planach kiedyś mam zamiar jak nie zakup FX to i jakiegoś UWA np. 12-24 F4 DX i jak ta współpraca będzie wyglądała przy takim kącie?

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  7. #17

    Domyślnie

    Ulala no to szykują się konkretne wydatki no i sprzęt konkretnych gabarytów
    12 mm to już trzeba filtry mocowane na obudowę obiektywu nie na gwint wewnętrzny, w dodatku większych rozmiarów. Ale nie jestem pewien w 100% bo nigdy aż takiego szerokiego szkła w rękach nie miałem.
    https://fotodioxpro.com/products/wpxlcore-ca1124
    Ceny są kosmiczne tak samo wymiary.
    Takie coś jeszcze znalazłem.
    http://www.johnhphoto.com/blog/laowa12mm

  8. #18

    Domyślnie

    Mylisz się.
    Nikt nie produkuje mocowania na obudowę do nikkora 4/12-24.
    Nie ma takiej potrzeby, "gwint wewnętrzny" w zupełności wystarcza.
    Ten obiektyw wygląda tak: klik

  9. #19

    Domyślnie

    12-24/4 - moj ukochany obiektyw juz ponad 10 lat
    filtr 77mm przykreca sie tradycyjnie
    polecam

    Jest jeszcze jeden bardzo fajny obiektyw - prawe nigdy tu nie przytaczany
    10.5/2.8
    mialem juz taki 2 razy
    i pewnie kiedys znow kupie :^))

  10. #20

    Domyślnie

    Każde 12mm nie potrzebuje mocowania pod większe płytki czy tylko ten Nikkor?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. CaptureNX-D - filtr polaryzacyjny, połówkowy i szary
    By MarekD3100 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 21:48
  2. Filtr szary/polaryzacyjny do Nikona D3200
    By Aravil in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2015, 21:43
  3. Filtr UV oraz POLARYZACYJNY do SIGMA 17-50 f/2,8
    By cepcio in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-07-2014, 16:23
  4. Szara połówka i filtr szary pod N24-70 oraz N70-200vr2
    By Lulek39 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 14:08
  5. Filtr szary i polaryzacyjny
    By triggerman in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 22:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •