Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46
  1. #31

    Domyślnie

    Dziękuje ślicznie pysson, sprawdzę skoro mówisz że warto składać w ten sposób zdjęcia. Ja rozwiązałem problem słabej dynamiki zmianą sprzętu.

  2. #32

    Domyślnie

    @pysson tak wiem, pierścień 77mm będzie ok. Myślę, że uniwersalne jest mnie zbędne. Bo obecny sprzęt jest na tej średnicy i przyszły planowany także...

    W tym sklepie jak widziałem mają porównywalne ceny do cyfrowe.pl...to jeśli to są podróbki...to gdzie kupić oryginalne? I po czym ewentualnie je poznać?

    Nie ogarniam tylko czemu taki rozstrzał cenowy za same adaptery między P i Z...

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Fludi ; 30-07-2017 o 19:36
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  3. #33

    Domyślnie

    Najlepiej kupować w renomowanych sklepach fotograficznych.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fludi Zobacz posta
    ..to jeśli to są podróbki...to gdzie kupić oryginalne?
    Tym się naprawdę nie przejmuj za bardzo.
    Oryginały też są chyba plastikowe.
    Aluminiowe robi NiSi i Lee, jeśli chcesz zostawić je w spadku wnukom, to zainteresuj się tymi firmami.

    Natomiast uważaj przy zakupie filtrów.

  5. #35

    Domyślnie

    Oglądałem dzisiaj w sklepie w sumie kilka wariantów holderów Cokin P, Z-Pro, Hitech oraz NiSi. Nie powiem NiSi przykuł dość mocno moją uwagę, ale cena jednak nie jest dla mnie dla amatorskiego pstrykania. Jak sobie zrobiłem proste porównanie w excelu kosztów między Z-pro, Hitech oraz NiSi (uwzględniając tylko adapter, mocowanie oraz polar) to NiSi chyba wychodzi najkorzystniej ze względu na wbudowanego polara i dodatkowo 3 slotów na inne filtry. Ogólnie w jednym sklepie rozrzut cenowy pomiędzy tymi markami jest aż maksymalnie 11zł.
    Ale koniec końców zdecyduję się mimo wszystko chyba na Cokin'a P, z obecnym obiektywem spokojnie poużywam, z tego co mówił sprzedawca powinien dawać on radę również aż do 16-18mm. Więc zaryzykuję i wypróbuję ten wariant filtrów i zobaczę jak będzie się mnie ich używać. Nie chcę tutaj aż tak bardzo też w duże koszty wchodzić
    Ewentualnie jest jakiś godny polecenia mocny chińczyk z aliexpress..?
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  6. #36

    Domyślnie

    Na ostatnie pytanie nie odpowiem.
    Generalnie kombinujesz chyba dobrze. Wciągnie Cię zabawa filtrami to sobie kupisz porządny zestaw.

    Popełniłeś chyba drobny błąd zakładając swój wątek w niełaściwym dziale, możesz pogrzebać trochę w innej części forum, na początek polecam tego posta.

  7. #37
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zapytam tu bo temat aktywny, robiąc porządki znalazłem w idealnym stanie zestaw oryginalny cokin i o ile połówkowe płytki jakoś mnie mało interesują to mam też widzę oryginalny taki filtr https://www.fotoplus.pl/filtry/okragle/Cokin-P-164
    nie miałem okazji tego testować, wiec pytanie czy je to dobrej jakości polar ?
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 02-08-2017 o 13:26

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Popełniłeś chyba drobny błąd zakładając swój wątek w niełaściwym dziale, możesz pogrzebać trochę w innej części forum
    Słusznie. Fludi, poproś moderatora o przeniesienie wątku do działu optyka - filtry.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zapytam tu bo temat aktywny, robiąc porządki znalazłem w idealnym stanie zestaw oryginalny cokin i o ile połówkowe płytki jakoś mnie mało interesują to mam też widzę oryginalny taki filtr https://www.fotoplus.pl/filtry/okragle/Cokin-P-164
    nie miałem okazji tego testować, wiec pytanie czy je to dobrej jakości polar ?
    Dzisiaj kupując filtry miałem dylemat, czy wziąć właśnie ten filter czy może Hoya Fushion. Sprzedawca mówił, że oba filtry są dość porównywalne. Aczkolwiek podobno Cokin jest bardziej neutralny, a Hoya Fushion ciut bardziej podkręca kolory.
    Zdecydowałem się finalnie na Hoyę, bo jednak nie zawsze będę używał pełnego kompletu filtrów z adapterem i jest to dla mnie bardziej uniwersalne. Chociaż ten Cokin jest o tyle fajny, że kręcac nim nie obracasz adapterem. Rozwiązanie dość fajne, minus to fakt, że zabiera jeden slot na pozostałe filtry. No ale w najgorszym wypadku można podpią drugi adapter na następne 3szt, jeśli ktoś faktycznie potrzebuje.
    @koesh tak wiem, już to wcześniej zgłosiłem i temat trafił do właściwego działu, który wcześniej o dziwo przeoczyłem...

    Ogólnie dzięki wszystkim za podpowiedź, zdecydowałem się jak wspomniałem na Cokin P plus zestaw połówek ND oraz Hoya Fushion antistatic. Myślę, że dokupię za jakiś czas tylko pełne ND oraz tabaczkową połówkę i będę kombinował i bawił się sprzętem
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  10. #40

    Domyślnie

    Jeszcze mała uwaga o WB i filtrach, niby nie ma to wielkiego znaczenia przy RAWach, ale wygodniej je się obrabia, jeśli zrezygnujesz z automatyki i ustawisz ręcznie.
    Miłej zabawy

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. CaptureNX-D - filtr polaryzacyjny, połówkowy i szary
    By MarekD3100 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 21:48
  2. Filtr szary/polaryzacyjny do Nikona D3200
    By Aravil in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2015, 21:43
  3. Filtr UV oraz POLARYZACYJNY do SIGMA 17-50 f/2,8
    By cepcio in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-07-2014, 16:23
  4. Szara połówka i filtr szary pod N24-70 oraz N70-200vr2
    By Lulek39 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 14:08
  5. Filtr szary i polaryzacyjny
    By triggerman in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 22:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •