Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Dobrze zastanów się czy jest sens kupować obiektywy ciemniejsze od f/2.8... Chyba, że chcesz używać ISO na poziomie 6400-12800, to wtedy można kupować ciemniejsze Nawet jeśli hale nie są priorytetem, to mimo wszystko skoro już kupować to taki, który nada się również na halę...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polarnaja Zobacz posta
    Dziękuję za wszystkie komentarze.
    Co do sprzętu, to preferowałabym nowy. Nie znam się na tyle, by ryzykować, że coś kupię nie takie jak trzeba.

    A czym różni się AF-S od AF-P? Jakie ma znaczenie AF-P? Łatwo znaleźć czym jest AF-S, ale o AF-P nie mogę się doszukać...
    http://www.foto-kurier.pl/aktualnosc...owym-af-p.html
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  3. #13

    Domyślnie

    Nuworysze mysla, ze do fotografii sportu potrzebne sa zmotoryzowane aparaty fotograficzne 10fps, 20fps, 30fps ...
    To moze od razu kamery video - one maja wysoka szybkostrzelnosc !!
    Po co sie zatrzymywac przy powolnej potwornej fotografii ...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Nuworysze mysla, ze do fotografii sportu potrzebne sa zmotoryzowane aparaty fotograficzne 10fps, 20fps, 30fps ...
    To moze od razu kamery video - one maja wysoka szybkostrzelnosc !!
    Po co sie zatrzymywac przy powolnej potwornej fotografii ...
    Ktoś tu sugerował takowy sprzęt? Wątpię...

    A poza tym:

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Nie chce zrazac do zawodu - ale zeby nie bylo zawodu - to trzeba przynajmniej sprzetowo (na poczatek) dorownac istniejacej a SILNEJ konkurencji.
    Doswadczenie jest olbrzymia bronia ale bez sprzetu to jest tylko wielki sen ...

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ktoś tu sugerował takowy sprzęt? Wątpię...

    A poza tym:
    Tak, paru gostkow powyzej :^D

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Tak, paru gostkow powyzej :^D
    Padł argument szybkostrzelności, ale bez konkretów dotyczących fps'ów. A tutaj podobnie jak z ISO czy "światłem"- większa ilość pomaga

  7. #17

    Domyślnie

    Troche pomaga, ale najwiecej to sztucznie generowany SEN !

    Ja (i miliony fotografujacych) robily na 50 ISO, 1 klatka na 10 sekund i efekty byly TAKIE SAME, jakie osiagaja dzisiejsze tlumy z cudami techniki (rzekomymi).
    Dla mnie epoka fotografii cyfrowej to sie zakonczyla, jak Canon wyprodukowal 1D (2001) i plebejska wersje 20D (2004) !
    Od tego czasu praktycznie caly tak zwany wielki postep to jest bicie piany i sztuczny interes idacy w miliardy $, Euro czy ton zlota.
    (w Polsce to chyba frankow szwajcarskich :^)

    W sumie niewazne - bo ci co to wiedza to wiedza, a zblakani i tak maja inna, lepsza wiedze.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Troche pomaga, ale najwiecej to sztucznie generowany SEN !

    Ja (i miliony fotografujacych) robily na 50 ISO, 1 klatka na 10 sekund i efekty byly TAKIE SAME, jakie osiagaja dzisiejsze tlumy z cudami techniki (rzekomymi).
    Dla mnie epoka fotografii cyfrowej to sie zakonczyla, jak Canon wyprodukowal 1D (2001) i plebejska wersje 20D (2004) !
    Od tego czasu praktycznie caly tak zwany wielki postep to jest bicie piany i sztuczny interes idacy w miliardy $, Euro czy ton zlota.
    (w Polsce to chyba frankow szwajcarskich :^)

    W sumie niewazne - bo ci co to wiedza to wiedza, a zblakani i tak maja inna, lepsza wiedze.
    Nie jest sztucznie generowany. Szybkość pomaga w uchwyceniu odpowiedniej klatki, ISO w zmniejszeniu szumu. Ja nie twierdzę, że bez tego się nie da. Chciałbym zobaczyć Twoje zdjęcie z meczu (siatkówka, koszykówka, piłka nożna) przy sztucznym oświetleniu na ISO-50... Chyba słabo śledzisz sportowe wątki, bo inaczej wyłapał byś wypowiedź @Dawid_Gaszynski odnośnie tego, ile dobrych klatek "przepada" przy "wolniejszyn" aparacie. Lepszy sprzęt pomaga jeśli potrafimy go użyć. Przerabiałem to z aparatem mającym 3 fps'y, 6 fps'ów, 10 fpsów... Podobnie z ISO. Dlatego powtórzę swoją prośbę- pokaż efekty swojej pracy (dawnej) adekwatne do obecnych... Bo teoretyków tutaj nie brakuje do czasu póki ktoś nie poprosi o konfrontację zdjęciową. I żeby nie było jakiejś nadinterpretacji mojej wypowiedzi- nie uważam się za kogoś świetnego czy przecietnego w tym co fotografuję. Ale nie wstydzę się tego co robię, publikuję tutaj na miarę możliwości, i ciągle się uczę...

  9. #19

    Domyślnie

    Czy masz problemy z zasnieciem ?
    jest juz 23.17 !

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Czy masz problemy z zasnieciem ?
    jest juz 23.17 !
    Tak myślałem, dziękuję za "dyskusję"... W razie konkretów wiesz jak mnie przywołać Jeśli nie to podpowiem: @nikoniarz

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparat dla początkującej...
    By foxepc in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2016, 13:46
  2. Program do obróbki dla początkującej
    By CookieCookie in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 05:27
  3. Rady dla początkującej z D3200
    By CookieCookie in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 16:01
  4. Lustrzanka do zdjęć kulinarnych dla początkującej
    By herkules85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 22:24
  5. Statyw dla początkującej
    By radek_jan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-01-2014, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •