Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Epson PX720 z systemem CISS

    Witam, i zwracam się z prośbą.
    Posiadam drukarkę Epson PX720 i zamierzam dokupić system CISS. Czy tusze Epsona Serii T673 będą obsługiwane przez głowicę tej drukarki?
    Czy właściwości tych tuszy są takie same jak z zalecanymi tj. z Serii T080(Koliber) lub T079(Sowa)? Czy mogą być widoczne różnice na odbitkach?
    |D90|MB-D80|N50/1.4|N18-105VR|N70-300VR|SB-800|

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co się dowiadywałem (miałem PX730 z Ciss'em ale Ink-mate) to nie, bo tusze do PX720/730 to seria Claria, a te od serii Lxxx to już inny typ.
    Ja niestety z tym Ciss'em (kupiony wówczas razem z drukarką) miałem same problemy i po niecałych 3 latach załatwiłem sobie nimi głowicę (a już o jakimś zapanowaniu nad kolorami ni wspomnę).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirliso Zobacz posta
    Witam, i zwracam się z prośbą.
    Posiadam drukarkę Epson PX720 i zamierzam dokupić system CISS. Czy tusze Epsona Serii T673 będą obsługiwane przez głowicę tej drukarki?
    Czy właściwości tych tuszy są takie same jak z zalecanymi tj. z Serii T080(Koliber) lub T079(Sowa)? Czy mogą być widoczne różnice na odbitkach?
    głowica uciągnie, ale to zupełnie inne atramenty, da się oprofilować, ale będzie gorzej i KAŻDY papier MUSI mieć osobny profil po takiej zmianie

  4. #4

    Domyślnie

    Głowica może da radę.... przez jakiś czas.
    Gdy mój px730 padł, poszedłem z nim do autoryzowanego serwisu i powiedzieli, że tusz "dobił głowicę" (tyle że to mógł być kit żeby wciągnąć kasę).
    Co do profilów powiem tak - jeden ze speców znanych w internecie (nie będę mówił który) nie dał sobie z tym rady.
    Nie pamiętam co dokładnie powiedział, ale z tego co pamiętam to tusz jest tak niestabilny że nie dało się z niego ukręcić dobrego profilu.

  5. #5

    Domyślnie

    to jest techbologicznie ta sama głowica w obu drukarkach przy obu różnych tuszach Epsona, więc to byl kit ze strony Epsona
    jak napisałem, profil da sie zrobić, sam robiłem, ale będzie gorszy niż dla Clarii - tak duża różnica o której piszesz występuje w porównaniu do pigmentu

  6. #6

    Domyślnie

    Chętnie pokażę Ci co wychodziło z takiego zestawu (Px730 + Ink-mate).
    Nie wspomnę już o tym, że tusz zmieniał kolor po jakimś czasie (24h czekałem aż "dojdzie" a on po kilku dniach jakby zzieleniał).
    Ale profil coś tam może pomóc...

    Jeśli chcesz zalewać drukarkę tuszem, to zainwestuj lepiej w oryginalne tusze do L800.
    Dość pozytywne opinie słyszałem jeszcze o tuszach Trigon Ink ale nie miałem styczności.

  7. #7

    Domyślnie

    aaa, niedoczytałem że był to Ink Mate, myślałem że tusz od L800

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Tusze o których pisałem na wstępie to chyba są właśnie od L800 i nimi planowałem zalać CISS.
    |D90|MB-D80|N50/1.4|N18-105VR|N70-300VR|SB-800|

  10. #10

    Domyślnie

    A no to inna bajka.
    Ciss sprzedają często od razu z tym g.... tuszem dlatego myślałem że chcesz tym zalać.
    Sądzę że takie połączenie powinno być ok.
    Niestety, nie spodziewaj się też jakiś super rezultatów bo możesz się rozczarować.
    Szarość w tych 6 kolorowych atramentówkach praktycznie zawsze ma jakiś zafarb, a jak nie masz skalibiranego monitora to też niewiele to da...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki CISS do EPSON P50?
    By Art Erie in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 09:50
  2. Różnice w CISS do drukarki Epson R285
    By artfo in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 09:49
  3. CISS + Epson R285 = Problem
    By kh29228 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 21:31
  4. epson p50 - ciss - 600ml
    By SzymonWojciechowski in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 18:20
  5. ostrzeżenie epson r-285 i ciss
    By PLASTUś in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 10:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •