Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 149

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Wymiana D750 na D500

    Witam
    Coraz częściej nachodzi mnie myśl aby mojego D750 wymienić na DXową D500. Miał ktoś podobne doświadczenia?
    Z6, 24-70/4s, D500, N24-120, N17-55, N70-300 VR, Tamron 70 200 2.8 G2, Sigma 35mm F1.4 ART SB-900, RAYNOX MACRO DCR- 250.

  2. #2

    Domyślnie

    Z jednej strony, obecnie nie brakuje dobrych szkieł DX a różnice między sensorami DX i FX powoli się zacierają, więc DX jest sensownym wyborem, ale jak masz szkła typowo FX-owe to jak przejdziesz na DX to się trochę możesz rozczarować (crop)

    Jaki powód? Chodzi ci o seryjne zdjęcia w D500? Czy coś innego przemawia za zakupem topowego DX-a?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CC_PL Zobacz posta
    ale jak masz szkła typowo FX-owe to jak przejdziesz na DX to się trochę możesz rozczarować (crop)
    Nie złapałem żartu . Możesz szerzej wyjaśnić.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Nie złapałem żartu . Możesz szerzej wyjaśnić.
    Nie ma generalnie co wyjaśniać, (prawie) każdy wie, że obiektyw typu 24-.... czy 28-... na DX robi się wąski (na krótkiej ogniskowej), a więc jego użyteczność/przydatność diametralnie spada. To takie, ABC, oczywiście prawie każdy sobie zdaje z tego sprawę, a ja napisałem o tym bo po wpisie zaczynającego wątek miałem wrażenie, że człowiek ten stawia dopiero pierwsze kroki.

    A teraz z innej beczki: Jeszcze z 3-4 lata temu na tym forum czytałem niemal same zachwyty nad FX-ami (cudowne ISO, GO, plastyka), wiele osób pisało coś w stylu "jak tylko odłożę pieniądze na droższe szkła, to od razu przejdę na D600 czy D800,...". Obecnie widzę inny trend, powoli niektóre osoby myślą o zmianie sprzętu w drugą stronę.
    Ostatnio edytowane przez CC_PL ; 01-08-2017 o 01:09

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CC_PL Zobacz posta
    Nie ma generalnie co wyjaśniać, (prawie) każdy wie, że obiektyw typu 24-.... czy 28-... na DX robi się wąski (na krótkiej ogniskowej), a więc jego użyteczność/przydatność diametralnie spada. To takie, ABC, oczywiście prawie każdy sobie zdaje z tego sprawę, a ja napisałem o tym bo po wpisie zaczynającego wątek miałem wrażenie, że człowiek ten stawia dopiero pierwsze kroki.
    OK, to właśnie było mu dokładnie to napisać.
    Jak widzisz sam się zastanawiałem czy przypadkiem nie chodzi Ci o jakość optyki szkieł FX; która na DX wypada właśnie lepiej.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Różnice są i to bardzo duże ale pytanie w jakim stopniu potrafimy to wykorzystać
    Zaleta DX to obiektywy sigma art, takiej jakości w takiej cenie nie ma na FX, szkła jak 18-35 i 50-100 mające światło f/1.8 z piękną ostrością w całym kadrze są warte przejścia na DX i zrezygnowania z tego co oferuje pełna klatka.
    Do tego dochodzi kąt widzenia i wydłużenie znaczące ogniskowych co też cenowo wypada wtedy ciekawie dla potrzebujących takich obiektywów.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym wymieniał pod kątem sportu/przyrody. Tam gdzie można wykorzystać AF, bufor, itd.
    Do normalnych zastosować portret, krajobraz etc. Wolał bym FX-a.
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  8. #8

    Domyślnie

    Jakbym potrzebował w większości dużych ogniskowych typu przyroda, sport czy podglądanie sąsiadek brałbym zdecydowanie d500. To mega dobry sprzęt. Natomiast w innych przypadkach raczej nie zamieniłbym fenomenalnego d750. To jest chyba najbardziej uniwersalny FX.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  9. #9

    Domyślnie

    Ja tylko czekam az malo uzywane D500 stanieja do akceptowalnego (dla mnie) poziomu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek5555 Zobacz posta
    Witam
    Coraz częściej nachodzi mnie myśl aby mojego D750 wymienić na DXową D500. Miał ktoś podobne doświadczenia?
    Witaj.
    Wszystko sprowadza się tutaj tylko i wyłącznie do Twoich oczekiwań- czego Ci brakuje, co jest priorytetem, czego oczekujesz od sprzętu... Nie bez znaczenia są też obiektywy które już posiadasz.

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przesiadka z D7100 na ... D500, D750/D810
    By Światłoczuły in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-01-2018, 16:48
  2. Zamiana D7100 na D500 czy D750?
    By marti5 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 166
    Ostatni post / autor: 15-01-2017, 23:42
  3. D750 Vs. D500
    By DrDry in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 18:31
  4. Problem z wsunięciem w sanki D500 i D750 wyzwalacza YN-622N-TX
    By raftik in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 14:54
  5. d750 wymiana zespołu komory lustra
    By przemeksroka in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 17:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •