Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Instrukcję do D750 trzymam zawsze na wierzchu... czasami się przydaje... komuś... kilka razy też skorzystałem jak miałem problemy z pomiarem światła i ogarniałem z grubsza af. Ale nigdy tego w całości ani jakichś większych fragmentach nawet nie czytałem, a tym bardziej przed kupnem tego aparatu
    Przy okazji zakupu pierwszego aparatu danego producenta warto przejrzeć całą. Do Nikona dawali swego czasu dodatkowo "Radość z fotografowania" (mogłem przekręcić tytuł) i tę pozycję warto zdecydowanie przeczytać uważnie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Instrukcję do D750 trzymam zawsze na wierzchu... czasami się przydaje... komuś... kilka razy też skorzystałem jak miałem problemy z pomiarem światła i ogarniałem z grubsza af. Ale nigdy tego w całości ani jakichś większych fragmentach nawet nie czytałem, a tym bardziej przed kupnem tego aparatu
    Żeby ktoś nie pomyślał, że czytam instrukcję łącznie z numerami stron i "zasadami bezpiecznego użytkowania".

    Na rozdziały trybów PASM też tak pobieżnie rzucę okiem.

    Legenda informacji w wizjerze i na górnym wyświetlaczu. W każdym aparacie podobnie, niezależnie od modelu czy producenta. Symbole gdy się używa, to się rozróżnia. A jednak przed kupnem zawsze to analizuję. I tak np D7500 ma to już mocno okrojone, nawet mniej informacji niż w moim D80. A skąd to wiadomo? Z instrukcji. Żadne epopeje opisowe w testach, nie dadzą tych informacji co instrukcja.

    Tak przy okazji - z informacjami na górnym wyświetlaczu radzę się dobrze zapoznać. Gdy zna się och symbolikę, można dość szybko wiedzieć, jak poustawiany jest aparat.

    Gdy ktoś się w tym orientuje, to nawet biorąc do ręki cudzy aparat (za zgodą właściciela rzecz jasna), można dość szybko zacząć pracować.

    Później guzikologia. Też w instrukcji. Możliwość personalizacji przycisków.

    A później ustawienia bardziej ukryte, różne menu itd...
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #13

    Domyślnie

    Może będę trochę złośliwy, ale "dzisiejsza młodzież" chce wszystko "szybko, łatwo i przyjemnie" - bez czytania tylko na podstawie filmików...
    Może dlatego autor tego wątku popełnił tyle błędów ortograficznych
    Z6| N24-70 S|N14-30 S|T 150-600 5-6,3 G2|SB-910|Na sprzedaż: N 18-300 ED VR 3.5-5.6|

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Instrukcję do D750 trzymam zawsze na wierzchu... czasami się przydaje... komuś... kilka razy też skorzystałem jak miałem problemy z pomiarem światła i ogarniałem z grubsza af. Ale nigdy tego w całości ani jakichś większych fragmentach nawet nie czytałem, a tym bardziej przed kupnem tego aparatu
    Ja poszłam nieco dalej - na telefonie mam ściągniętą instrukcję do D750 i przyznam, że kilka razy zdażyło się mi z tej aplikacji kożystać w terenie
    Ja zawsze mówię mężowi, że instrukcja nie gryzie (niedawno kupił sobie Samsunga S7 i nie wiedział jak uaktywnić szybkie ladowanie bezprzewodowe - okazało się, że kabelek podłaczył do pierwszej wtyczki pod ręką i nie działało )

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @Ruts76 jak ci się bardzi śpieszy i masz parę dolców do wydania to polecam CreativeLive https://www.creativelive.com/courses...=site-header_0

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Film instruktażowy
    By manfred in forum Video/film
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 14:21
  2. Film: VSCO Film – Emulator filmu dla Lightrooma, Aperture i ACR
    By malita in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 15:27
  3. Film is Not Dead: A Digital Photographer's Guide to Shooting Film
    By blazieras in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 21:11
  4. Film
    By admin in forum Video/film
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 13:53
  5. Czyszczenie sensora - filmik instruktazowy
    By krpolak in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-07-2005, 07:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •