Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Jak dla mnie ma duzy sens. Z doswiadczenia wiem, ze cyfrowe archiwa wymagaja kontroli. Padajace CD, DVD i dyski, zostawione bez dozoru to czesta niemila niespodzianka. Wykluczajac zdarzenia losowe typu pozar, powodz czy nieupilnowane dziecko, do dobrze wyplukanego negatywu zamknietego w szafce i zapomnianego, mozna siegnac po dziesiatkach lat i bez problemu skopiowac na papier. Przegladam wlasnie dokumenty sprzed prawie 30-40 lat. Krotkie zerkniecie i negatywy, 8. milimetrowe filmy i dokumenty na papierze nie maja przede mna zadnych tajemnic. Wystarczy lupa. Nawet zniszczone, latwo podretuszowac. W przypadku kaset VHS i szpul magnetofonowych jest juz troche trudniej, ale wystarczy zdobyc stary sprzet. Conajwyzej bedzie trzeszczec, szumiec i blaknac. Najgorzej wyglada sytuacja z 5. i 8. calowymi dyskietkami. Zdobycie dzialajacej stacji dyskow do tych wiekszych, sterownikow i systemu to troche wieksze wyzwanie, a niespodzianka w postacji niemozliwosci odczytu calosci prawie pewna.
    To jest cofanie się do glinianej tabliczki i rylca.
    Cyfrowe dane skopiowane w wielu miejscach pozwalają na ich odtworzenia nawet na drugim końcu świata. Poza tym cyfrowych danych nie trzymasz na jednym nośniku 30 lat tylko cały czas są powielenie na kolejne nowsze nośniki. Cyfrowe dane możesz mieć w dziatkach kopii w różnych technologiach. W przypadku wystarczy negatywu wystarczy zalanie czy pożar i masz po archiwum.

    Zaletą cyfrowych danych jest to, że możesz mieć ich kopie w dowolnej liczbie na różnego rodzaju nośnikach.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 11-09-2017 o 13:09
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #22

    Domyślnie

    Z tymi tabliczkami glinianymi to tylko w małej części masz rację. Daje je się odczytać po 5000 lat. Myślę, że po naszych cyfrowych plikach za 50 lat nie będzie ani śladu. Dagerotypy mimo, że były w jednym egzemplarzu są dalej dobrze zachowane.
    Druga sprawa to jeśli ktoś fotografował przez 35 lat na kliszy i filmował a taśmie Super 8 to inaczej patrzy na archiwizację zdjęć ( ja do tej grupy należę).
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    To jest cofanie się do glinianej tabliczki i rylca.
    Poza tym cyfrowych danych nie trzymasz na jednym nośniku 30 lat tylko cały czas są powielenie na kolejne nowsze nośniki.
    Zaletą cyfrowych danych jest to, że możesz mieć ich kopie w dowolnej liczbie na różnego rodzaju nośnikach.
    Znam zalety cyfrowych danych. Podoba mi sie, ze mam zawsze przy sobie swoje archiwum. Jak mnie niespodziewanie kosmici przeniosa do siebie, zawsze bede mial pamiatke po rodzinej planecie.
    Uwierz mi jednak, ze gliniane tabliczki i rylce maja tez swoje zalety.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Znam zalety cyfrowych danych. Podoba mi sie, ze mam zawsze przy sobie swoje archiwum. Jak mnie niespodziewanie kosmici przeniosa do siebie, zawsze bede mial pamiatke po rodzinej planecie.
    Uwierz mi jednak, ze gliniane tabliczki i rylce maja tez swoje zalety.
    Dla mnie jak najbadziej naświetlanie najlepszych cyfrowych zdjęc na kliszy ma sens - jak szlag trafi te wszystkie dyski i pamięci to coś przynajmniej zostanie
    Dam Ci namiar na firmę w USA która robi to profesjonalnie i w bardzo wysokiej jakości włącznie z wielki formatemw.
    Daj mi chwilę - odrdzewiam się po "dziczy"
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  5. #25

    Domyślnie

    Wyżej były linki do firm w Polsce które również robią to profesjonalnie, ale autorowi wątku widocznie nie o to chodzi.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Niedrogie oświetlenie do celów hobbystycznych
    By doktorzasty in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 23:47
  2. [ Krajobraz ] Naświetlenie
    By piotrekjeczen in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2014, 21:34
  3. D90 przysłona a naświetlenie zdjęcia
    By idzior in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 20:37
  4. [ Foto-żart ] Do jakich celów służą parasole :)
    By diksa in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 02:50
  5. Makro do celow laboratoryjno-fotograficznych.
    By Sleepwalker in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-09-2007, 03:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •