Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Naświetlenie pliku cyfrowego na kliszy do celów archiwizacyjnych i kolekcjonerskich

    Naświetlenie pliku cyfrowego na kliszy do celów archiwizacyjnych i kolekcjonerskich. Czy jest taka możliwość i gdzie to można wykonać?

  2. #2

    Domyślnie

    jakiego pliku (cz.b., kolor), na jakiej kliszy (format)? jaki jest cel (archiwizacja, ale po co?)

  3. #3

    Domyślnie

    Plik kolorowy, format minimum 6x6, w górę. A cel to już inna bajka.

  4. #4

    Domyślnie

    przy takim formacie wątpię, żebyś znalazł za rozsądne pieniądze cokolwiek (poprawcie mnie jeśli ktoś wie gdzie i za ile)
    cel jest ważny, bo jeśli jest tylko archiwalny, to lepiej zrobić wydruk pigmentowy - musi być na kliszy (pozytyw czy negatyw?)? też się da, ale nie jestem pewien jak z trwałością kliszy.
    obecnie najbardziej trwałe są wydruki na archiwalnych papierach Cansona (z dużą rezerwą alkaliczną, bez wybielaczy optycznych), najlepiej na ploterach HP z tuszem Viviera
    jeśli cz.b. to tusze karbonowe. to będą standardy muzealne i kolekcjonerskie, na kliszy wątpię, żeby dało się osiągnąć porónywalną trwałość, któa tutaj sięga 100-200+ lat

  5. #5

    Domyślnie

    Temat ciekawy. Pozostanę przy kilku pamiątkowych wydrukach.

  6. #6

    Domyślnie

    Odkopuje sprzed ponad miesiąca, ale tak mi do głowy przyszło, że jakby ktoś chciał archiwizować na kliszy 35 mm, to bym zrobił tak. Wydrukować odpowiednie zdjęcia (myślę, że 13x18 starczy), bierzemy białą kartkę, statyw i miejsce z rozproszonym światłem. Do tego jakaś lustrzanka (żeby paralaksy nie było). Ustawiamy statyw nad zdjęciem, wieszamy aparat, kadrujemy (pamiętając, że wizjer nie pokrywa całości) - przysłonę gdzieś na f/4-f/8, gdzie największa rozdzielczość, samowyzwalacz lub wężyk i pstrykamy. Ja tak cyfrówką robiłem skany z odbitek, więc w drugą stronę też da radę.

  7. #7
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    A co ma wspólnego przystawka do skanowania slajdów/negatywów z naświetlaniem kliszy zdjęciem z pliku albo skanowaniem odbitek (do których negatywów nie ma)?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Ja tak cyfrówką robiłem skany z odbitek, więc w drugą stronę też da radę.
    Dac rade to da.
    Tyle, ze PO CO ?

    Analogowe kopie cyfrowych wydrukow ??
    To juz sam tekst brzmi, jak zart.
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  10. #10

    Domyślnie

    Nieco podobny problem występował dawno, dawno temu, jakieś 20, 30 i więcej lat temu przy wykonywaniu papierowych odbitek ze slajdów. Ponieważ papiery odwracalne były bardzo drogie i trudno dostępne, a w PRL-u w ogóle niedostępne, problem pokonywano poprzez fotografowanie slajdu na negatywie. Slajd był umieszczany w odpowiednim uchwycie przed obiektywem z mieszkiem umożliwiającym odwzorowanie w skali 1:1. Można więc sobie wyobrazić, że również obraz cyfrowy będzie rzutowany na jakąś matówkę i fotografowany odpowiednim aparatem analogowym. Należy się jednak spodziewać, że wystąpi poważny problem z oddaniem barw i kontrastów na zwykłych kliszach analogowych. Jak pamiętam, do tych celów były produkowane specjalne materiały negatywowe o nietypowych charakterystykach krzywych kontrastu dla poszczególnych warstw materiału światłoczułego. Myślę, że dzisiaj nikt takich rzeczy nie produkuje. Przy obrazach B&W problem byłby chyba do ogarnięcia. Jednak współcześnie chyba znacznie łatwiej i taniej będzie rozwiązać to tak jak wskazuje @unesco, poprzez druk drukarką lub ploterem na odpowiedniej kliszy. Chociaż w tym przypadku łatwiej i taniej, chyba nie będzie znaczyło łatwo i tanio.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Niedrogie oświetlenie do celów hobbystycznych
    By doktorzasty in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 23:47
  2. [ Krajobraz ] Naświetlenie
    By piotrekjeczen in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2014, 21:34
  3. D90 przysłona a naświetlenie zdjęcia
    By idzior in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 20:37
  4. [ Foto-żart ] Do jakich celów służą parasole :)
    By diksa in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 02:50
  5. Makro do celow laboratoryjno-fotograficznych.
    By Sleepwalker in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-09-2007, 03:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •