Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Analogowe kopie cyfrowych wydrukow ??
    To juz sam tekst brzmi, jak zart.
    Hmm... Bardzo chetnie bym sie dowiedzial jak przeniesc plik cyfrowy na negatyw bez utraty jakosci. Chociazby w celach archiwizacyjnych.
    Nie wydaje mi sie zeby bylo w tym cos smiesznego.

  2. #12

    Domyślnie

    Chyba tylko kopiując wydruk w maksymalnej rozdzielczości.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Hmm... Bardzo chetnie bym sie dowiedzial jak przeniesc plik cyfrowy na negatyw bez utraty jakosci. Chociazby w celach archiwizacyjnych.
    Ale po co przenosić plik cyfrowy na analogowy negatyw? Przecież to nie ma żadnego sensu?

    Plik cyfrowy możesz zarchiwizować na wiele sposobów: na dysku twardym, płycie DVD, płycie BluRay, taśmie DDS, w chmurze czy nawet wydrukować w dużym formacie.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Hmm... Bardzo chetnie bym sie dowiedzial jak przeniesc plik cyfrowy na negatyw bez utraty jakosci. Chociazby w celach archiwizacyjnych.
    Nie wydaje mi sie zeby bylo w tym cos smiesznego.
    Chyba się plączemy ponieważ zupelnie niejasny jest cel tego całego przedsięwzięcia. Do tego nie wiemy jaki jest stan Twojej świadomości technicznej dotyczący pojęcia negatyw barwny. Co to ma być? Produkowana klisza negatywowa, czy coś co sobie wyobraziłeś, że zrobisz, ale nie bardzo wiesz jak? Bez wiedzy o tym brniemy w jakieś wirtualne rozwiązania bez możliwości ich zastosowania.
    Musisz również pamietać, że w technice analogowej nie istnieje możliwość kopiowania bez utraty jakości. W metodach skomplikowanych i drogich będzie ona mniejsza, a w prostych i tanich może być bardzo znaczna.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 10-09-2017 o 20:42

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Ale po co przenosić plik cyfrowy na analogowy negatyw? Przecież to nie ma żadnego sensu?
    Jak dla mnie ma duzy sens. Z doswiadczenia wiem, ze cyfrowe archiwa wymagaja kontroli. Padajace CD, DVD i dyski, zostawione bez dozoru to czesta niemila niespodzianka. Wykluczajac zdarzenia losowe typu pozar, powodz czy nieupilnowane dziecko, do dobrze wyplukanego negatywu zamknietego w szafce i zapomnianego, mozna siegnac po dziesiatkach lat i bez problemu skopiowac na papier. Przegladam wlasnie dokumenty sprzed prawie 30-40 lat. Krotkie zerkniecie i negatywy, 8. milimetrowe filmy i dokumenty na papierze nie maja przede mna zadnych tajemnic. Wystarczy lupa. Nawet zniszczone, latwo podretuszowac. W przypadku kaset VHS i szpul magnetofonowych jest juz troche trudniej, ale wystarczy zdobyc stary sprzet. Conajwyzej bedzie trzeszczec, szumiec i blaknac. Najgorzej wyglada sytuacja z 5. i 8. calowymi dyskietkami. Zdobycie dzialajacej stacji dyskow do tych wiekszych, sterownikow i systemu to troche wieksze wyzwanie, a niespodzianka w postacji niemozliwosci odczytu calosci prawie pewna.

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Chyba się plączemy ponieważ zupelnie niejasny jest cel tego całego przedsięwzięcia. Do tego nie wiemy jaki jest stan Twojej świadomości technicznej dotyczący pojęcia negatyw barwny. Co to ma być? Produkowana klisza negatywowa, czy coś co sobie wyobraziłeś, że zrobisz, ale nie bardzo wiesz jak? Bez wiedzy o tym brniemy w jakieś wirtualne rozwiązania bez możliwości ich zastosowania.
    Musisz również pamietać, że w technice analogowej nie istnieje możliwość kopiowania bez utraty jakości. W metodach skomplikowanych i drogich będzie ona mniejsza, a w prostych i tanich może być bardzo znaczna.
    Swiadomosc techniczna dotyczaca negatywow kolorowych, czarno-bialych i diapozytywow mam ogarnieta od ponad 25 lat. Jedyne czego nie wiem, to czy mozna obecnie przeniesc na negatyw/pozytyw plik w rozdzielczosci minimum 4000 dpi. Jesli tak, prosze o info jak, lub gdzie to zrobic.

  6. #16

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    OK. Tyle google. A opinie kogos kto korzystal? Szczegolnie w formacie 135 albo 120.

  8. #18

    Domyślnie

    Ta metoda daje klisze zrastrowane a nie półtonowe. Nie nadaje się to do klisz które trzeba powiększać. Tylko styk i to tylko B/W.

  9. #19

    Domyślnie

    Jeśli chciałbyś mieć archiwum na 120 czy 135 to raczej należałoby pójść w stronę archiwizacji mikrofilmowej (ciągle stosowanej równolegle z digitalizacją). Z tego co wiem możliwe jest przenoszenie na mikrofilm ze zbiorów cyfrowych choć nie wiem czy to jest półtonowe. Poszukaj pewnie okaże się, że ścieżka jest doskonale przetarta.

    Pozdro
    Wiesiek

  10. #20

    Domyślnie

    Naświetlanie slajdów z plików cyfrowych

    http://www.profiko.pl/slajdy_szczegoly.html
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Niedrogie oświetlenie do celów hobbystycznych
    By doktorzasty in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 23:47
  2. [ Krajobraz ] Naświetlenie
    By piotrekjeczen in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2014, 21:34
  3. D90 przysłona a naświetlenie zdjęcia
    By idzior in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 20:37
  4. [ Foto-żart ] Do jakich celów służą parasole :)
    By diksa in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 02:50
  5. Makro do celow laboratoryjno-fotograficznych.
    By Sleepwalker in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-09-2007, 03:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •