Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 300 2.8 AF-I

    Cześć,

    Próbowałem znaleźć na forum info o tym szkle ale nie ma za dużo wątków i opinii. Dlatego też zakładam nowy.

    Czy jest tu na forum ktoś kto używa Nikkora 300 2.8 AF-I? Jeżeli tak to napiszcie jak się Wam sprawuje, czy ktoś miał problemy z silnikiem, jak działa z TC 14 lub 17 itp.

    Pytam bo od jakiegoś czasu robię prasowe. Niestety w sporcie bez minimum 300mm (np. do pilki noznej) nie ma co podchodzić. Koszt AF-I to tak od 5 do 7 tys za zadbany egzemplarz. AF-S to koszt rzedu 8800 pln i jest to już dość spora kwota. Ani AF-I ani AF-Sy nie są już serwisowane a zakup VR I lub VR II jest poza moim zasięgiem. Optycznie wiem że AF-I jest całkiem dobry, minimalnie wolniejszy od AF-S jeżeli chodzi o autofocus ale znośny jak za te pieniądze. Nie wiem po prostu czy ryzykować, bo jak się silnik pokrzaczy to jak to mówi mój kumpel "zostanie ciężki przycisk do papieru".

    Z góry bardzo dziękuję za opinie moc!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Sigmę 120-300/2.8 brałeś pod uwagę? Tylko to trochę krótko na mecze, taki półśrodek, ale w znośnej cenie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Sigmę 120-300/2.8 brałeś pod uwagę? Tylko to trochę krótko na mecze, taki półśrodek, ale w znośnej cenie.
    Wiesz co myślałem o tym. Ale już o tej nowszej wersji. Ona z TC nowa prawie 14 tysiecy. W tą starą APO DG wolałbym się nie mieszać. Stałka to jednak stałka.

  4. #4

    Domyślnie

    AF-I to niezbyt szybki obiektyw. 25 lat temu były troszkę inne możliwości. W dodatku TC go spowolni. Ja bym zdecydowanie dozbierał do ED AF-S.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    AF-I to niezbyt szybki obiektyw. 25 lat temu były troszkę inne możliwości. W dodatku TC go spowolni. Ja bym zdecydowanie dozbierał do ED AF-S.
    Tylko do AFS trzeba powiedzmy 2500 więcej. A jeżeli AFS mi padnie to go nie naprawię tak samo jak AFI. VR I to już całkowicie odległy temat.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja niedawno tez mialem dylemat i zaryzykowalem Nikkora AF-S 2.8/400 za 12 tys. Tez podobno jest z nim problem z silnikami ale co zrobic. Nowsze VR to niestety 20-25tys. Bez ryzyka nie ma zabawy...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Ja niedawno tez mialem dylemat i zaryzykowalem Nikkora AF-S 2.8/400 za 12 tys. Tez podobno jest z nim problem z silnikami ale co zrobic. Nowsze VR to niestety 20-25tys. Bez ryzyka nie ma zabawy...
    Oooo. A gdzie znalazłeś takie szkło? W PL? Czy Ebay? Jak już wkładać naście w AFS to lepiej w 400 2.8 AFS. To już byłaby bajka.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Spojrzałem na ceny i nie wiem jakim cudem udało Ci się wyrwać 400 2.8 AFS

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slodkinysa Zobacz posta
    Spojrzałem na ceny i nie wiem jakim cudem udało Ci się wyrwać 400 2.8 AFS
    Bo patrzysz zapewne na ceny VR. Ja też szukam tej wersji co kupił @zeberek1

  9. #9

    Domyślnie

    Na ebay.com najtansza aukcja to 3600 dolcow. To 13.800 plus clo plus vat plus dostawa. Nie wychodzo mi 12 tysiecy :P

  10. #10

    Domyślnie

    Trafiłem to szkło u nas w Polsce i to biorąc pod uwage jego przeznaczenie w naprawde dobrym stanie. A widzialem wczesniej dwie sztuki tak zdarte ze i 5tys bym nie dał. Z moim D3 śmiga aż miło. Z TC 1.4 również. No i słuszne 4.8kg do noszenia... Ale obrazek jaki daje jest zdecydowanie wart tego wysiłku.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. D 7100 lepiej Nikkor 17-55 2.8 czy Nikkor 28-70 2.8
    By pafciok in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-10-2015, 12:47
  4. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34
  5. Nikkor AF-S DX Micro Nikkor 85mm F3.5G VR
    By piorut in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 347
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 09:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •