Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    103

    Domyślnie NISI V5 PRO - holder do filtrów kwadratowych

    Hej,

    planuję kupić uchwyt na kwadratowe filtry i póki co najbardziej w oko mi wpadł zestaw od NiSi:



    Czy ktoś miał do czynienia z tymi zestawami? Czy warto dopłacać do tego lepszego filtra polaryzacyjnego? Czy w ogóle warto kupować taki zestaw z polarem wkręcanym w uchwyt?

    Dzięki za pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    mam holder jeszcze w wersji V3 i oba polary (w komplecie mialem zwykly, potem dokupilem Landscape).

    holder jest znakomity juz w wersji V3, nowsza ma przeniesiony pin do luzowania pierscienia w bezpieczniejsze miejsce (mnie to stare mniej bezpieczne akurat nie przeszkadza, no ale... ). poza tym to samo. czyli fantastyczny kawalek metalu

    jesli chodzi o polary to ten Landscape jest wart grzechu. ma porzadne powloki antyodblaskowe, silniejsza folie polaryzacyjna w srodku (silniejszy efekt polaryzacji) i lepsze odwzorowanie kolorow. 130 PLN moim zdaniem warto za niego doplacic.


    czy warto kupowac taki zestaw z polarem w srodku... ? jesli zamierzasz uzywac bardzo szerokich obiektywow (16mm na FF) to nie masz wyboru. wymysly typu polary 105mm Lee czy Hitech mozna sobie w d* wsadzic przy takich obiektywach, bo winietuja ponizej 21mm. poza tym to dziala to swietnie i jest wygodne w uzytkowaniu. ma w sumie jedna wade - nieco wiecej zabawy zeby zdjac/zalozyc polar niz w wersji z mocowaniem od przodu. w zimie to sie robi duzo wiecej zabawy z wymarznietymi paluchami i dosc malymi elementami...

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    103

    Domyślnie

    Super! Dzięki za odpowiedź. W takim razie będę zamawiał ten holder i w następnym kroku szukał do tego szarych filtrów, bo te Nisi niestety zabijają ceną.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamtg Zobacz posta
    Super! Dzięki za odpowiedź. W takim razie będę zamawiał ten holder i w następnym kroku szukał do tego szarych filtrów, bo te Nisi niestety zabijają ceną.
    tanio i dobrze: 84.5 http://www.84dot5mm.com/

    mam, uzywam, moge spokojnie polecic

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    103

    Domyślnie

    Z tego co widzę w rozmiarze 100mm mają mały wybór całych szarych (połówkowe póki co odpuszczam, łatwiej w obróbce zasymulować). Myślałem na początek o ND64 i w jednym z tematów doczytałem, że polecasz Haida (coś takiego znalazłem na amazon.de).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamtg Zobacz posta
    Z tego co widzę w rozmiarze 100mm mają mały wybór całych szarych (połówkowe póki co odpuszczam, łatwiej w obróbce zasymulować).
    to po cholere w takim razie holder? do samych ND i polara to lepiej zostac przy nakrecanych filtrach

    Cytat Zamieszczone przez adamtg Zobacz posta
    Myślałem na początek o ND64 i w jednym z tematów doczytałem, że polecasz Haida (coś takiego znalazłem na amazon.de).
    mam Haide nakrecana ND8/ND64/ND1000 a w prostokatnych ND8. bardzo fajne filtry. porownanie mam z Stealth Gear ND 8 (sakramencki szajs, barwiacy jak Cokin) i z Hitechem Firecrestem ND64 (niezly, ale wyraznie ochladzajacy kolory, nienajlatwiejszy w korekcji).

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    103

    Domyślnie

    Po ponownych przemyśleniach (bo już byłem zdecydowany na kwadratowe filtry ze względu na ich uniwersalność), jednak na początek chyba się zdecyduje na te nakręcany Haidy. Mógłbyś mi powiedzieć które dokładnie masz te nakręcane Haida ND8/ND64/ND1000, bo na Amazon.de z gwintem 77mm są ze 4 różne zestawy w cenie od 79.90Euro do 145euro?

Podobne wątki

  1. NISI ND2000- czas
    By spiritus in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-01-2017, 13:51
  2. Filtr Polaryzacyjny Nisi do Nikona 14-24mm
    By harb in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2016, 09:13
  3. Filtry NISI
    By Sendilkelm in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-07-2016, 16:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •