Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Oradour sur Glane

    Masakra w Oradour
    10 czerwca 1944 r. oddział niemieckich wojsk Waffen-SS wchodzący w skład 2 Dywizji Pancernej SS Das Reich wymordował niemal całą ludność miasteczka, w odwecie za zabicie przez francuski ruch oporu oficera SS. Zamordowano 642 osoby – mężczyzn, kobiety i dzieci.
    Niemcy wprowadzili mężczyzn do stodół, a następnie rozstrzelali, a kobiety i dzieci zamknęli w kościele, który podpalili. Żołnierze wrzucali przez okna granaty, a próbujących uciec zabijali seriami z broni maszynowej.
    Przeżyła tylko jedna kobieta – 47-letnia Marguerite Rouffanche, która wyskoczyła przez małe okienko w kościele, pięciu mężczyzn oraz dziecko. W dodatku spacyfikowano nie tę miejscowość – oficera SS zabito w Oradour-sur-Vayres.

    Na pamiątkę tego wydarzenia ruiny Oradour-sur-Glane pozostawiono w oryginalnym stanie.

    Na pomniku stojącym przy wejściu do miasta znajduje się jedno słowo „Souviens-Toi – Remember” – Pamiętaj.












  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa historia a co najważniejsze doskonale opowiedziana aparatem. Jak dla mnie nic dodać, nic ująć. Dzięki za możliwość obejrzenia i gratuluję zdjęć.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #3

    Domyślnie

    swietne miejsce, fajny zestaw

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Bardzo ciekawa historia a co najważniejsze doskonale opowiedziana aparatem. Jak dla mnie nic dodać, nic ująć. Dzięki za możliwość obejrzenia i gratuluję zdjęć.
    przyłączam się do wypowiedzi
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #5

    Domyślnie

    Fajne repo i niebanalna opowieść obiektywem aparatu. To miejsce to chyba taki pomnik-muzeum, ciekawe ujęcia zrobiłeś.
    Nikon i podróże ...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •