Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Potwierdzam, że Japonia nie jest trudna do samodzielnego ogarnięcia. (BTW - Senso-ji Temple to chyba fotografowałeś bladym świtem - kiedy jest tam tak tak pusto?).
    Warto wydać ciut więcej i pomieszkać choć chwilę w tradycyjnym hotelu ryokanie.
    Ja jadę (w związku ze swoim hobby) w marcu przyszłego roku (czyli będą kwitnąć wiśnie) na 13 dni.
    Bilet Lot 2700 (można kupić bilet z przesiadkami w okolicach 2100zł), dziennie warto liczyć 5000Y na życie (160zł).
    Licząc wszystkie wstępy, tygodniowy JR Pas, wifi, ubezpieczenie, itp my się mieścimy w okolicach 9kpln/osobę.
    Ale spokojnie można się zmieścić w 7-8kpln nieco oszczędzając.
    Dużo pieniędzy, ale warto. Wszystkim polecam. Teraz akurat jen ma bardzo porządny kurs.
    Wszystkim polecam jednak czas kwitnienia wiśni. Z jednej strony wygląda to wspaniale, z drugiej strony świętowanie przez Japończyków hanami (czyli święta kwitnących wiśni) jest fantastycznym widokiem.

    @Łukasz - świetne zdjęcia!
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #12

    Domyślnie

    Nie mam zbyt wielu zdjęć jedzenia. Bonus jest taki, że restauracje często prezentują modele posiłków wraz z cenami na wystawie, co ułatwia wybór. A co jadłem? Sushi i zupy typu Udon. Jeśli chodzi o maki to wybór jest niewielki a kompozycje dość proste, przeważnie ryż z rybą, bez warzyw czy innych dodatków (patrz zdjęcia z pierwszego postu). Wybór jest natomiast w dużej różnorodności samych ryb i owoców morza w nigiri. Przykładowy posiłek zakupiony na stacji kolejowej (bywały bardziej obfite) oraz wystawa sklepowa poniżej.

    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Riihikoski, Finlandia
    Posty
    101

    Domyślnie

    Pozazdrościć tylko takiej wyprawy. Może na stare lata jak reumatyzm nie będzie zbyt dokuczliwy...
    Zdjęcia piękne (czym pstrykałeś?), opis mimo, że dość ogólnikowy to daje obraz całej wyprawy. Ale chciało by się więcej i więcej.
    Japończycy są niesamowici. Miałem kiedyś przyjemność rozmawiać z parą na promie Tallin-Helsinki. W życiu nie spotkałem tak pozytywnie nastawionych do świata i ciekawskich ludzi. I ta fotograficzna dokumentacja wszystkiego. Może troszkę śmieszna ale dla nich to ma sens a przede wszystkim to lubią.

    Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

  4. #14

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe słowa. Zdjęcia pstrykałem głównie Nikon D750 + Nikkor 20-35/2.8D (kilka z Nikkor 28-70/2.8D, chociaż głównie leżał w torbie). EXIF można podejrzeć na albumie Flickr: https://www.flickr.com/photos/lukasz...57686379122436. Celem mojego postu nie było jedynie "zrobienie smaku" czytelnikom, lecz podzielenie się wskazówkami praktycznymi odnośnie organizacji wyjazdu i postawienie tezy, że Japonię można zwiedzać samemu lepiej i taniej niż z biurem podróży.
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  5. #15

    Domyślnie

    Świetna fotorelacja Łukaszu oraz rzeczowe opisy oraz chęć odpowiedzi na pytania. Pozazdrościć odwagi i wycieczki
    Nikon i podróże ...


  6. #16

    Domyślnie

    Bardzo mi sie podoba - i obejrzec i poczytac.
    Wstepnie wybieralem sie do Japonii juz kilka razy i zawsze odpadala na rzecz innego miejsca.
    Ale pomarzyc ciagle mozna i na wycieczke palcem po mapie sie wypuscic chocby i dzis :^D
    Dzieki

  7. #17
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Super. Dzięki za relację i zdjęcia.

  8. #18

    Domyślnie

    Super fotki , tez jadę tam ale dopiero za rok

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    bo będę potrzebował się dostać do Amsterdamu i zastanawiam się czy często trafiają się promocje na loty do Amsterdamu z Polski.
    Najlepiej lecieć do Eindhoven i wziąć samochód. Jak tak zrobiłem w maju. Auto na 4 dni wyszło mnie taniej niż cała komunikacja miejska + dojazdy na lotnisko.
    W Amsterdamie masz kilka specjalnych parkingów P+R, gdzie płacisz 1€ za cały dzień postoju auta. Najlepsza opcja.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Bilet lotniczy. Jak każdy wie, im wcześniej kupimy bilet lotniczy, tym miej za niego zapłacimy
    Może napisać jaka linia i jaka trasa?

  10. #20

    Domyślnie

    Możliwych tras przelotowych z Warszawy (lub Polski) do Tokyo jest sporo. Ja akurat leciałem przez Brukselę, tzn. LOT do BRU, a potem ANA do NRT. Miałem trzy godziny na przesiadkę w każdą stronę. Znajomi lecieli przez Katar lub Emiraty, a Kojocisko kupił lot bezpośredni z Warszawy. Tras i możliwości jest na prawdę wiele. Polecam szukanie połączeń na skyscanner.pl, fly4free.pl etc.
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Japonia
    By TamTaramTam in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 11:07
  2. [Kanghoy] Ślub Asi i Łukasza | Reportaż ;)
    By Kanghoy in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 13:29
  3. 15 klatek z ślubu Gosi i Łukasza
    By Pchelek in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 10:47
  4. Kameralny ślub Magdy i Łukasza
    By getos in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 17:21
  5. Plener Izy i Łukasza
    By agamic in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •