Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Bowens gemini gm 400, zdjecia w plenerze

    Witam, mam Bowens gemini kit -2 lampy - gm400 , lampe blyskowa sb900 ,NIKON D700,ptrzebuje czegos by isc w plener ,nie znam sie na tym NIESTETY , przewaznie robie bez lamp, ale czasami musze jesli pora na zdjecia jest . sloneczna wpoludnie i na zdjeciach (twarzach wychodza duze cienie), czytalam ze wtedy doswielic trzeba+sofbox etc. dziekuje za wszystkie rady

    Jakis nawigator chyba , (nie wiem czy potrzebuje do tego jakis akumulator, po prostu tak zeby radiowo je polaczyc bez kabli , bym mogla isc na wesele i zrobic zdjecia w plenerze z lampa.
    prosze o rade ,jesli ktos ma czas na odpowiedz.ANIA

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    By używać lamp Gemini GM400 w terenie musisz mieć travelpack do zasilania. Bo inaczej sesje tylko z dostępem do 230V.
    To proste lampy, bez żadnych tam TTL itp. Ważne czy SB900 chcesz używać razem z Bowensami. Jeśli tak, to musisz zapomnieć o systemowym CLS i wszystkie lampy mając w manualu wyzwalać je prostymi radiówkami.

  3. #3

    Domyślnie

    O ile Twoje lampy mają z tyłu takie dziwne długie gniazdko z dwoma rzędami styków, to zobacz: https://youtu.be/OpgcyMpgCec?t=66

    Hasło do wyszukania "Bowens Travel Pack". Jak znajdziesz, sprawdź cenę (uwaga na cenniki, możesz spotkać oddzielnie "górę" i oddzielnie "dół" z akumulatorem, większy i mniejszy, do działania potrzebujesz i "górę" - z właściwym zasilaczem - i "dół" z akumulatorem). Cena z małym akumulatorem to około 2500zł
    Wiesz, że czas synchronizacji też ma znaczenie, i z tymi lampami jesteś "skazana" na dość długie czasy naświetlania? Do wyzwalania radiowego możesz wykorzystać dowolny wyzwalacz, nawet najtańszy (czas synchronizacji będzie ograniczony do 1/160), lub spróbować czegoś o nazwie "SuperSync" w wyzwalaczach Yongnuo 622n-tx + YN622n. To wykorzystanie stosunkowo długiego czasu świecenia lampy studyjnej jako "światła ciągłego", przy krótkich czasach naświetlania. Niestety im "gorsza" lampa tym lepiej do tego celu, Bowens to dobre lampy więc nie jestem pewien, czy ta sztuczka Ci się uda (błysk tych lamp może być za krótki).

    Inna opcja, to pozostawienie Bowensów w studio, i dokupienie "chińszczyzny", trzy przykłady:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...ighlight=ad200 - kieszonkowa lampa z wbudowanym akumulatorem, moc to połowa mocy Twojej lampy, ale to coś może pracować z krótkimi czasami naświetlania (o ile kupisz dedykowany wyzwalacz radiowy)
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=273405 - lampa przenośna z zewnętrznym akumulatorem, nieco mniejsza moc niż Twoje studyjne, może pracować z krótkimi czasami naświetlania (o ile kupisz dedykowany wyzwalacz radiowy)
    (te powyższe nie przekroczą ceny travelpaka, ta niżej to już drożej)
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=272731 - lampa trochę mocniejsza od Twojej, z wbudowanym akumulatorem, z mocowaniem akcesoriów Bowens, może pracować z krótkimi czasami naświetlania (o ile kupisz dedykowany wyzwalacz radiowy)

    Podałem linki do tematów na forum, a nie do sklepów, żebyś mogła poczytać opinie użytkowników a nie tylko informacje reklamowe ze sklepów.

    Cytat Zamieszczone przez anula777 Zobacz posta
    jesli pora na zdjecia jest . sloneczna wpoludnie i na zdjeciach (twarzach wychodza duze cienie), czytalam ze wtedy doswielic trzeba+sofbox etc.
    Szykują się słoneczne, upalne dni - weź kogoś w plener, ustaw lampę wbudowaną jako "commander" i "--", swoją sb900 jako slave, sprawdź, czy potrzebujesz błysku przy krótkich czasach (myślę, że tak), sprawdź, czy moc Twojej lampy jest wystarczająca, a jeśli nie, o ile jest za mała (szacunkowo).
    Jeśli masz problem z ustawieniem wszystkiego według tych wskazówek, instrukcja aparatu i instrukcja lampy pomogą
    Ważne, czujnik lampy musi "widzieć" błyski z lampy wbudowanej aparatu.
    Tak najprościej możesz "pobawić się" zdalnym błyskaniem z tym co masz, i przekonać się, czy to Ci wystarcza czy potrzebujesz czegoś więcej (lub czegoś innego).

    Jeśli masz asystenta (a bez asystenta może być ciężko biegać z statywami, lampami studyjnymi i travelpackiem), to może rozwiązaniem będzie blenda lub "butterfly" (duży dyfuzor). Tylko asystent musiałby być wysoki i ciężki, żeby wiatr go nie porwał
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 20-07-2017 o 02:09

  4. #4

    Domyślnie

    o jeny Dziekuje wszystkim za szybká rakcjé , spróbuje to ogarnác i sie jeszcze cos podpytac.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    ten travel pack 2500zl , na razie niestety mnie nie stac kupilam obiektyw do portretow i jesem splukana,musze cos zarobic ;-(. moge wydac do 1000 a z tego co widze bedzie ciezko;(


    'Szykują się słoneczne, upalne dni - weź kogoś w plener, ustaw lampę wbudowaną jako "commander" i "--", swoją sb900 jako slave, sprawdź, czy potrzebujesz błysku przy krótkich czasach (myślę, że tak), sprawdź, czy moc Twojej lampy jest wystarczająca, a jeśli nie, o ile jest za mała (szacunkowo).
    Jeśli masz problem z ustawieniem wszystkiego według tych wskazówek, instrukcja aparatu i instrukcja lampy pomogą
    Ważne, czujnik lampy musi "widzieć" błyski z lampy wbudowanej aparatu.
    Tak najprościej możesz "pobawić się" zdalnym błyskaniem z tym co masz, i przekonać się, czy to Ci wystarcza czy potrzebujesz czegoś więcej (lub czegoś innego).

    Jeśli masz asystenta (a bez asystenta może być ciężko biegać z statywami, lampami studyjnymi i travelpackiem), to może rozwiązaniem będzie blenda lub "butterfly" (duży dyfuzor). Tylko asystent musiałby być wysoki i ciężki, żeby wiatr go nie porwał '

    *** CHYBA tak bedzie najprosciej, 'ustaw lampę wbudowaną jako "commander" i "--", swoją sb900 jako slave,' czy musze ta lampe jakos specjalnie ustawic oprocz tego ze czujnik skierowac na wbudowana? Dobrze ze napislam bo ja chcialam kupic nawigator bowens tylko i myslaam ze to zadziala;-(

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anula777 Zobacz posta
    *** CHYBA tak bedzie najprosciej, 'ustaw lampę wbudowaną jako "commander" i "--", swoją sb900 jako slave,' czy musze ta lampe jakos specjalnie ustawic oprocz tego ze czujnik skierowac na wbudowana?
    W ostrym słońcu nawet odwrócenie czujnika może nie wystarczyć.
    No i wtedy nie możesz używać lamp Bowensa (zakładając, że dasz rade dojść do prądu długimi przedłużaczami), bo nie wyzwolą się w tym samym momencie co SB900 (tylko wcześniej).

    W ostrym słońcu lepiej pracować na radiu. I wtedy możesz używać wszystkich trzech lamp. Tylko musisz mieć trzy odbiorniki radiowe, najlepiej takie z sankami, by móc wsunąć lampę SB900 i z opcją użycia z nimi kabelka typu jack do podłączenia do Bowensów.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-07-2017 o 16:32

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anula777 Zobacz posta
    ten travel pack 2500zl , na razie niestety mnie nie stac kupilam obiektyw do portretow i jesem splukana,musze cos zarobic ;-(. moge wydac do 1000 a z tego co widze bedzie ciezko ;(
    Na allegro widziałem używany plenerowy zestaw Powerlux (generator i głowica) o mocy 1000Ws za 1000zł, myślę, że tym mogłabyś nawet zrobić z dnia wieczór, minus - mały zakres regulacji mocy.

    Cytat Zamieszczone przez anula777 Zobacz posta
    *** CHYBA tak bedzie najprosciej, 'ustaw lampę wbudowaną jako "commander" i "--", swoją sb900 jako slave,' czy musze ta lampe jakos specjalnie ustawic oprocz tego ze czujnik skierowac na wbudowana? Dobrze ze napislam bo ja chcialam kupic nawigator bowens tylko i myslaam ze to zadziala;-(
    Zdalne sterowanie Bowensa to chyba "Pulsar", a "Navigator" to system dedykowany tylko i wyłacznie dla lamp Quantuum/Quadralite? Choć mogę się mylić.
    Jeszcze raz: instrukcja aparatu, instrukcja lampy, przecież nie ma sensu, żebyśmy szukali odpowiednich fragmentów w instrukcjach, kopiowali i wklejali na forum. Wiem, że tak byłoby dla Ciebie wygodniej, ale jakieś minimum własnej inicjatywy się przyda

  7. #7

    Domyślnie

    czyli musze kupic odbiornik radiowy szt1, jesli chce ustawic moja SB900 na statywie obok .....a jesli dokupie kiedys zasilacz do lamp bowena np travelpack i wtedy jak dokupie 2 natepne radiowe albo 1radiowy tylko do 1 lampy jesli chce uzywac tylko 1 to poredzi???
    Lampy maja te podluzny gniazdo, sprAWDZILAM.

    i czy odbiorik radiowy musi byc o konkretnego modelu,zebm nie kupila gówn jakiegos jco nie pasuje.
    Jak obczajete sztuczne swiatlo w sensie lampy bede wielka. Dla mnie czeski film,musze wesprzec sie jakas lektura

  8. #8

    Domyślnie

    Odbiornik odbierze to, co nada nadajnik (to podpowiedź)
    Jak na razie nie wiadomo, co wybierzesz, więc odradzałbym szybkie zakupy radia.
    Niby masz już lampy, do których potrzebujesz tylko zasilacz plenerowy "travelpack", ale w praktycznym użyciu może to być mniej wygodne niż lampa o połowę mniejszej mocy, ale mieszcząca się w kieszeni i synchronizująca z krótkimi czasami. Drugie wyjście to droższa lampa z wbudowanym akumulatorem, ale znowu - mocniejsza od Twoich, i też synchronizująca z krótkimi czasami. Jeden "klocek" na końcu statywu może być wygodniejszy w użyciu niż zasilacz + lampa, ale to zależy od Twojego sposobu pracy.

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anula777 Zobacz posta
    czyli musze kupic odbiornik radiowy szt1, jesli chce ustawic moja SB900 na statywie obok .....a jesli dokupie kiedys zasilacz do lamp bowena np travelpack i wtedy jak dokupie 2 natepne radiowe albo 1radiowy tylko do 1 lampy jesli chce uzywac tylko 1 to poredzi???

    i czy odbiorik radiowy musi byc o konkretnego modelu,zebm nie kupila gówn jakiegos jco nie pasuje.
    Lepiej kup za jednym razem nadajnik i 3 odbiorniki. Jest obawa, że jeśli nie znając się kupisz dwa odbiorniki kiedyś tam, póżniej, to kupisz nie kompatybilne z tym nadajnikiem i odbiornikiem co będziesz miała, bo one potrafią być na innych zakresach.

    Jeśli chcesz mieć odbiorniki i dla lampy systemowej i dla studyjnych to kup taki system, gdzie jest w odbiornikach stopka pod lampę (nikona, nie canona). Ale by mogły one być używane do lamp studyjnych (Bowens) to muszą te odbiorniki mieć możliwość wpięcia kabelka z wtykiem jack do lampy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jeśli chcesz mieć odbiorniki i dla lampy systemowej i dla studyjnych to kup taki system, gdzie jest w odbiornikach stopka pod lampę (nikona, nie canona). Ale by mogły one być używane do lamp studyjnych (Bowens) to muszą te odbiorniki mieć możliwość wpięcia kabelka z wtykiem jack do lampy.
    Chyba, że zostanie wybrana inna opcja niż zasilacz plenerowy Bowensa, a wtedy dodatkowe odbiorniki na razie mogą nie być potrzebne (bo będą wbudowane w nową lampę).
    @anula777: a jak wyzwalasz teraz te lampy w studio? Jeśli nie błyskiem ani nie kablem, to może się okazać, że już masz jakiś wyzwalacz radiowy (użytkownicy najczęściej nie mówią wszystkiego od razu...)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bowens Gemini 200
    By fafniak in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 00:31
  2. Elinchrom D-Lite czy Bowens Gemini 400Ws albo.. ?
    By krzysztof jot in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 23:14
  3. bowens gemini 500r
    By cezar84 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 14:54
  4. Bowens Esprit Gemini...
    By ksztowni in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2008, 11:33
  5. Wyzwalanie Bowens Gemini za pomocą SB-800
    By philig in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-10-2007, 08:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •