Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Thule Aspect

  1. #1

    Domyślnie Thule Aspect

    Czy ktoś używa może plecaka Thule Aspect? W zasadzi już naciskałem "kup" ale wstrzymało mnie kilka recenzji, opisujących kiepską konstrukcję komory na sprzęt fotograficzny.
    A na amazon.de jest akurat bardzo dobra cena na ten plecak.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #2

    Domyślnie

    Kup Pan coś z Lowepro i nie będzie wątpliwości...

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mają takiego modelu. Lubię plecaki z komorą otwieraną z boku, przestrzenią na rzeczy niefotograficzne i akceptowalnym systemem nośnym. Mam m.in. Fastpacka 250 od 9 lat, ale nie lubię z nim chodzić i ma kiepski kształt. Ten Thule wygląda idealnie. A jako plecak czysto fotograficzny mam ThinkTanka Airporta.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiem, bo Thule Aspect w końcu do mnie dotarł.
    Po pierwsze ciekawostka cenowa. Ten plecak kosztuje w Polsce 700zł. I do razu napiszę, że to zdecydowanie za dużo za ten plecak. Znalazłem ofertę na amazon.de za 94E z wysyłką tylko do Niemiec (ale od czego są koledzy). I te ok. 400zł za ten plecak chyba warto wydać. Plecak będzie bardziej intensywnie testowany na wiosnę w czasie włóczenia się po Japonii, ale już teraz mam kilka spostrzeżeń - może kogoś zainteresują.

    Plecak jest bardzo lekki, nie jest zrobiony z grubej cordury, tylko sporo cieńszego nylonu - ale materiał wygląda bardzo solidnie.
    Ma szeroki, solidny pas biodrowy, który można jednym ruchem odpiąć od plecaka.
    Górna komora "niekoniecznie fotograficzna" jest spora i pakowna, trzy kieszonki pozwalają zarządzać drobnymi przedmiotami. Dno tej komory jest mocowane na rzepy - IMO bez sensu, ale nie przeszkadza.
    Układ kieszonek bocznych i na klapie jest wzorowy. Szelki układają się wygodnie.
    W kieszeń fotograficzną D750 z 24-70 wchodzi z duuużym luzem. Nie umiem jeszcze ocenić skuteczności dwóch składanych przegródek typu "origami", ale na oko z luzem załaduję D750 z 24-70 i Nikkora 700-200/4. Wątpliwości ew. dotyczą skuteczności zabezpieczenia teleobiektywu przed wypadnięciem, co przy bocznym dostępie do plecaka jest bardzo istotne. Komora fotograficzna jest dobrze wyłożona pianką, dostęp jest szeroki i wygodny. Generalnie komora jest typu mniejsze body (z obiektywem) + 2 obiektywy, lub większy korpus z obiektywem + 1 obiektyw.

    Podsumowując - dla mnie zapowiada się fajny plecak do kogoś, kto bierze mało sprzętu i potrzebuje trochę przestrzeni "niefotograficznej" na włóczenie się turystyczno-fotograficzne.
    Nowy Capture pasuje na styk do szelki tego plecaka.

    PS. W kieszeń na laptopa wchodzi spory Dell 15,6. Dla mnie ta kieszeń jest o tyle przydatna, że zabezpiecza laptopa w samolocie i w trakcie przejazdów pomiędzy miastami. W czasie włóczenia się można tam upchnąć cienką kurtkę.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 28-12-2017 o 11:57
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    Uzywam thule perspektiv- moje z nim doswiaczenia z nim nie sa najlepsze- szelki nie trzymaja dlugosci- material sie z klamry wyslizguje (po jednej stronie). Jesli nie zapakuje go tak, ze miejsca na nic juz nie ma- nie trzymaja przegrodki i wszystko lata. Dno gornej komory (na drobny srzet) odksztalcilo sie, odstaje i, poza tym, ze scheiße wyglada, drobny sprzet (np. karty albo akku) moze pod odstajacym dnem zniknac. Zapakowac moge 810, 14-24, 24-70, 70-200, 24 1.8 i 35 1.8. Jest ciezko, ale to nie jest juz wina plecaka.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  6. #6

    Domyślnie

    Czy odpowiednikiem Aspecta będzie Lowepro ProTactic 250 AW?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie, ze względu na boczny dostęp do aparatu i przestrzeń "niefotograficzną" odpowiednikiem jest Lowepro Fastpack 150 lub 250.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •