Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nikt nie napisał, wbrew temu co piszesz, ze D8xx nie da się robić ślubów.
    Da.sie je robić prawie wszystkim. Takze Leikami oraz aparatami MF - sprzętem wolniejszym i z gorszym AF, lub nawet bez niego.
    Dobra, źle to ująłem. Pisali że się do ślubów nie nadaje. I jak bym miał pracować na AF-S i nie uzywać lamp - ok, nie nadaje się bo w dzisiejszych czasach są do takich zdjęć lepsze puszki. Jednak używam AF-C czasem nawet w statycznych scenach, dociskam i mam ostre zdjęcie. Wysokiego ISO nie używam. Za to lubię mieć dużo detalu na zdjęciu. Dlatego jak dla mnie D800 a tym bardziej D810 nadaje się do ślubu.
    ;]

  2. #32

    Domyślnie

    najlepiej spotkaj się z kimś kto ma D810, D4 i popstryka kilka zdjęć w warunkach które są dla Ciebie istotne. Potem zobacz na kompie czy wynik Cię zadowala i wszystko. RAWy z dpreview w praktyce też za wiele nie wnoszą - wg nich z d7200 na iso3200 można wyciągnąć więcej niż z d4s na iso6400 - a to jest w praktyce dalekie od prawdy
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Co znaczy Panowie wolniejszy aparat "zmulony" ? Ja przez długi czas też się zastanawiałem nad wymianą swojego D600 na D810 i ciągle to słyszę że do ślubnej D810 jest zmulony, znaczy że wolniej AF chodzi, czy wolniej się włącza - można to jakoś słowami opisać ? Często o tym zmuleniu słychać, ale dużo osób używa ten aparat w reportażach. Teraz w sumie czekam na D820.
    Ilekroć biorę d810 po d4s odczuwam coś takiego: ja pierd... znów ten słoń. Choć na podróże i sesje to podstawa, do repo nigdy, przynajmniej dla mnie, i tak, próbowałem na ślubie D810 i po paru szotach lądował w torbie.
    Tu chodzi o responsywność, czyli podniesienie aparatu - focus - strzał - efekt końcowy, to odbywa się uczuciowo szybciej. Coś jak praca na szybszym komputerze albo nowszym ajfonie, po prostu jest przyjemniej Do tego dochodzi budowa.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Ilekroć biorę d810 po d4s odczuwam coś takiego: ja pierd... znów ten słoń. Choć na podróże i sesje to podstawa, do repo nigdy, przynajmniej dla mnie, i tak, próbowałem na ślubie D810 i po paru szotach lądował w torbie.
    Tu chodzi o responsywność, czyli podniesienie aparatu - focus - strzał - efekt końcowy, to odbywa się uczuciowo szybciej. Coś jak praca na szybszym komputerze albo nowszym ajfonie, po prostu jest przyjemniej Do tego dochodzi budowa.
    Pracujesz jednocześnie na dwóch aparatach? na szelkach... Jeśli tak, to powiedź czy to wygodne jest mieć dwie różne wagi na szelkach ?

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magicnikon Zobacz posta
    Pracujesz jednocześnie na dwóch aparatach? na szelkach... Jeśli tak, to powiedź czy to wygodne jest mieć dwie różne wagi na szelkach ?
    Nie ma to znaczenia. Dosłownie żadnego znaczenia

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magicnikon Zobacz posta
    Pracujesz jednocześnie na dwóch aparatach? na szelkach... Jeśli tak, to powiedź czy to wygodne jest mieć dwie różne wagi na szelkach ?
    Nie pracuję na dwóch body jednocześnie, używam jednego i sakw.

  7. #37

    Domyślnie

    Ważniejsze jest żeby szelki były ok pod tym względem, że jak jeden aparat weźmiesz do ręki, to drugi wisząc i robiąc ciężar z jednej strony nie sprawia że szelki się przesuwają na szyję i ślizgają po ramionach. Jak obydwa wiszą to różnice w wadze sa dla szelek małym problemem. Prawdziwy problem może być jak wisi aparat tylko z jednej strony.
    ;]

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Ważniejsze jest żeby szelki były ok pod tym względem, że jak jeden aparat weźmiesz do ręki, to drugi wisząc i robiąc ciężar z jednej strony nie sprawia że szelki się przesuwają na szyję i ślizgają po ramionach. Jak obydwa wiszą to różnice w wadze sa dla szelek małym problemem. Prawdziwy problem może być jak wisi aparat tylko z jednej strony.
    Dokładnie. Problemem nie jest noszenie dwóch o różnej masie, nawet gdy różnica oscyluje na poziomie 1kg. Problemem jest co się dzieje z wiszącym, powiedzmy 2,5-kilogramowym zestawem, podczas gdy drugi podnosimy do oka. Przerabiałem to. Szelki RS bez zapięć pod pachą przesuwają się. Pół biedy, gdyby po opuszczeniu drugiego zestawu prostowały się Odpowiednie zapięcie szelek i problem nie występuje.

  9. #39

    Domyślnie

    zawsze można zainwestować w system Spider Holster- cholernie drogie i cholernie wygodne. Polecam
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    zawsze można zainwestować w system Spider Holster- cholernie drogie i cholernie wygodne. Polecam
    To przy okazji zapytam- używałeś/używasz tego z 70-200/2.8? Nie przeszkadza dyndająca w dół lufa? I jak z praktycznością, gdy z drugiej strony jest coś krótszego, ale z zamocowaną lampą? Pytam, bo przeszło mi to przez myśl by zastąpić szelki, które też mają swoje minusy niestety...

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 4150 PLN + sprzęt na reportaże ślubne i sesje w studio
    By Facelles in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 23:12
  2. Szukam dobrego body
    By smigaacz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 12:59
  3. kupno drugiego body alternatywa do D800 - pomoc
    By AJStudio in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 00:22
  4. 2 reportaże ślubne.
    By Kanghoy in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 10:08
  5. Dwa szybkie plenery slubne (11 klatek)
    By fucile in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •