Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1

    Domyślnie Szukam drugiego body (D4 VS D810) reportaże ślubne, plenery.

    Cześć, jestem nowy na forum, ale od czasu do czasu wpadałem bez rejestrowania się poczytać to i owo. Generalnie bardzo sporadycznie uczestniczę na forach, ze względu na braki w czasie. Zajmuję się głównie fotografią portretową, ale od pewnego czasu próbuję rozwinąć skrzydła w fotografii ślubnej, reportaże raczej robiłem w bliskim gronie "znajomych" więc miałem okazje zrobić kilka ślubów. Obecnie posiadam D750 - wcześniej posiadałem D700. Nikkora 35 1.8 ED i Nikkora 85 1.4. W rzeczy samej, pracowałem na jednym aparacie i musiałem często przekładać te dwa obiektywy, co jest mało wygodne i mimo tego że robiłem wszystko po znajomości to miałem ogromny stres i dyskomfort psychiczny podczas takich zleceń że może mi paść jedyny aparat podczas tak ważnego wydarzenia i będzie kaput. Myślałem że z jednym aparatem dam sobie rade, ale jednak presja i myśl że nie ma zapasowego aparatu nie pozwala nawet się skupić na fotografowaniu. Do wydania mam około 15,000zł ale chcę dokupić do tego szkła (Samyanga14mm + N20mm) więc pozostanie mi około 12,000zł na body. Stoję przed dylematem co wybrać:
    Używane D4 albo nowe D810?

    Generalnie ciągnie mnie bardziej do tego D4 na allegro zadbane sztuki są po około 11,000zł ale aledrogo to aledrogo na ebayu za tą kwotę można już wyrwać D4s a zadbane D4 na ebay można kupić za 8,000zł-9,000zł więc raczej kierowałbym w stronę ebaja. Dodatkowy plus ebay, że można tam przebierać ... bo jest więcej tego.

    Czego się obawiam w D4 ?
    - Tego że obecnie mam D750 i jest 24mpx, obawiam się tego że jednak mniejsza ilość mpx będzie mi przeszkadzać, dużo zdjęć jednak kadruje w postprodukcji i czasami ucinam nawet do 20-30% zdjęcia, w D750 matryca jest idealna.
    - Obawiam się ciężaru D4, w szczególności tego że planuję równocześnie pracować na dwóch aparatach i z szelkami na dwa body a różnica między D750 a D4 jednak jest, nie chcę żeby mnie przechylało na jedną stronę

    Za czym jestem w D4 ?
    - Niezawodności, klimatu sprzętu na najwyższym poziomie. AF i precyzji.
    - 16mpx w sumie można uznać to za plusy, szybsza obróbka masowej ilości zdjęć.
    - Na ebay można wyrwać ładne sztuki do 9,000zł

    Czego się obawiam w D810 ?
    - Podobno ma taki sam AF co D4 ? ale gdzieś chodzą plotki że AFC w D4 jest dużo lepszy.
    - Zamulania się dużym formatem plików - 36 mpx. aczkolwiek mogę znaleźć budżet na lepsze dyski i szybszego kompa.
    - Plotek o poruszonych zdjęciach i plotek o nieostrych zdjęciach, szczególnie że zdjęcia z tego aparatu nie są ostre?

    Za czym jestem w D810 ?
    -Fajny aparat do plenerów ślubnych, sesji portretowych z tego co czytałem daje dobry detal, dużo możliwości podczas postprodukcji.
    -Fotki będę skalował do mniejszych, aczkolwiek może kiedyś się przyda te 36 mpx.
    -Czasami lubię "mocno" wykadrować fotkę w postprodukcji i 36 mpx daje dużo możliwości.

    Nie będę się wtajemniczał w drobiazgi takie jak ergonomia. Mógłbym też kupić drugiego D750 który się wyśmienicie sprawdza, aczkolwiek lubię próbować nowych rzeczy i chciałbym inne body. Na D820 nie chcę czekać, bo pewnie będzie kosztował około 15,000zł, więc wole kupić D810/D4 a za resztę obiektywy. Może doradzicie co będzie lepsze? Ciągnie mnie do tego D4, aczkolwiek przeraża mnie myśl że trochę ten aparat stary i te 16mpx. Z drugiej strony D4 to seria, w D750 czasami używam serii ale ustawiam sobie 3kl/s i w zupełności mi to wystarcza, więc możliwe że lepszym wyborem będzie D810 skoro nie będę walić 10 klatek/s ?
    Ostatnio edytowane przez magicnikon ; 18-07-2017 o 20:51

  2. #2

    Domyślnie

    Kup drugie D750. To będzie dla Ciebie najlepsza opcja

  3. #3

    Domyślnie

    Używałem d800 i to bez wad af. Powiem tak do reportażu nie za bardzo się nadaje. Wielkie pliki i słabe wysokie iso. Szklarnia docelowa do takiego body to arty sigmy. Poruszenia a i owszem. To wszystko spowodowało że obecnie mam d3s. Tylko 12 megapikseli ale to do reportażu wystarcza. Do albumu jak fotka ma 8 megapikseli to jest super. D800 mam tylko na plenery. Przyjemność pracy d3s w czasie reportażu ślubnego jest nie do opisania po tym jak przesiadłem się z d800. Po prost robisz zdjęcie a ono jest ostre. Nie muszę co chwila zerkać na wyświetlacz. Jedyna wada to ciężar. Używam dwóch d3s i powiem szczerze że w połączeniu z artami i lampami jest ciężko. Plecy trochę odmawiają dalszej posługi.

  4. #4

    Domyślnie

    Przy pracy na D3/3s/4/4s nie trzeba zerkać czy zdj jest ostre. Jeśli operator nie popełnił błędu a szkło nadążyło za akcją to będzie ostre.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak chcesz bawić się w ebaya to bierz D4. Jak Ci nie podpasuje ta puszka to sprzedaż ją bez straty w pl, aczkolwiek myślę, że zakochasz się w tym body Do ciężaru idzie się przyzwyczaić, ale ergonomia i pewność działania w pełni to rekompensują. Zobaczysz, że później D750 będzie Ci się wydawał malutki i z nie do końca idealnie wyprofilowanym gripem
    D4, DF, 24-70/2.8, 12/2.8, 50/1.4, 70-200/2.8, 19-35/3.5-5.6

  6. #6

    Domyślnie

    D810 do repo ślubnego się zwyczajnie nie nadaje, marne iso, mułowatość. Jako backup można. D4 to najlepszy wybór, szybki z dobrym iso. Na drugim miejscu D750.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu bym brał drugą puszkę D750 i porządne skórzane szelki reporterskie. 90% repo ślubnego ogarniesz 35 + 85.
    Miałem D800 i raz że af w ciemnych salach nie wyrabiał to jeszcze ogromne pliki. Wydaje mi się, że seria 800-810 skierowana jest raczej do studio i krajobrazu.

    Druga D750 to brak problemu z inną klawiszologią.
    D750 | D750 | N14-24 | N24-70 | N70-200 VRII | N85 1.4D | S35 1,4 | T90 2.8 | Sb900 | Sb910 | Atlas 600TTL| MGA-684

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magicnikon Zobacz posta
    Cześć, jestem nowy na forum, ale od czasu do czasu wpadałem bez rejestrowania się poczytać to i owo. Generalnie bardzo sporadycznie uczestniczę na forach, ze względu na braki w czasie. Zajmuję się głównie fotografią portretową, ale od pewnego czasu próbuję rozwinąć skrzydła w fotografii ślubnej, reportaże raczej robiłem w bliskim gronie "znajomych" więc miałem okazje zrobić kilka ślubów. Obecnie posiadam D750 - wcześniej posiadałem D700. Nikkora 35 1.8 ED i Nikkora 85 1.4. W rzeczy samej, pracowałem na jednym aparacie i musiałem często przekładać te dwa obiektywy, co jest mało wygodne i mimo tego że robiłem wszystko po znajomości to miałem ogromny stres i dyskomfort psychiczny podczas takich zleceń że może mi paść jedyny aparat podczas tak ważnego wydarzenia i będzie kaput. Myślałem że z jednym aparatem dam sobie rade, ale jednak presja i myśl że nie ma zapasowego aparatu nie pozwala nawet się skupić na fotografowaniu. Do wydania mam około 15,000zł ale chcę dokupić do tego szkła (Samyanga14mm + N20mm) więc pozostanie mi około 12,000zł na body. Stoję przed dylematem co wybrać:
    Używane D4 albo nowe D810?

    Generalnie ciągnie mnie bardziej do tego D4 na allegro zadbane sztuki są po około 11,000zł ale aledrogo to aledrogo na ebayu za tą kwotę można już wyrwać D4s a zadbane D4 na ebay można kupić za 8,000zł-9,000zł więc raczej kierowałbym w stronę ebaja. Dodatkowy plus ebay, że można tam przebierać ... bo jest więcej tego.

    Czego się obawiam w D4 ?
    - Tego że obecnie mam D750 i jest 24mpx, obawiam się tego że jednak mniejsza ilość mpx będzie mi przeszkadzać, dużo zdjęć jednak kadruje w postprodukcji i czasami ucinam nawet do 20-30% zdjęcia, w D750 matryca jest idealna.
    - Obawiam się ciężaru D4, w szczególności tego że planuję równocześnie pracować na dwóch aparatach i z szelkami na dwa body a różnica między D750 a D4 jednak jest, nie chcę żeby mnie przechylało na jedną stronę

    Za czym jestem w D4 ?
    - Niezawodności, klimatu sprzętu na najwyższym poziomie. AF i precyzji.
    - 16mpx w sumie można uznać to za plusy, szybsza obróbka masowej ilości zdjęć.
    - Na ebay można wyrwać ładne sztuki do 9,000zł

    Czego się obawiam w D810 ?
    - Podobno ma taki sam AF co D4 ? ale gdzieś chodzą plotki że AFC w D4 jest dużo lepszy.
    - Zamulania się dużym formatem plików - 36 mpx. aczkolwiek mogę znaleźć budżet na lepsze dyski i szybszego kompa.
    - Plotek o poruszonych zdjęciach i plotek o nieostrych zdjęciach, szczególnie że zdjęcia z tego aparatu nie są ostre?

    Za czym jestem w D810 ?
    -Fajny aparat do plenerów ślubnych, sesji portretowych z tego co czytałem daje dobry detal, dużo możliwości podczas postprodukcji.
    -Fotki będę skalował do mniejszych, aczkolwiek może kiedyś się przyda te 36 mpx.
    -Czasami lubię "mocno" wykadrować fotkę w postprodukcji i 36 mpx daje dużo możliwości.

    Nie będę się wtajemniczał w drobiazgi takie jak ergonomia. Mógłbym też kupić drugiego D750 który się wyśmienicie sprawdza, aczkolwiek lubię próbować nowych rzeczy i chciałbym inne body. Na D820 nie chcę czekać, bo pewnie będzie kosztował około 15,000zł, więc wole kupić D810/D4 a za resztę obiektywy. Może doradzicie co będzie lepsze? Ciągnie mnie do tego D4, aczkolwiek przeraża mnie myśl że trochę ten aparat stary i te 16mpx. Z drugiej strony D4 to seria, w D750 czasami używam serii ale ustawiam sobie 3kl/s i w zupełności mi to wystarcza, więc możliwe że lepszym wyborem będzie D810 skoro nie będę walić 10 klatek/s ?

    Z 16mpix nawet po wykadrowaniu o 30% liniowo pozostanie 8mpix -pikseli które są lepsze "jakościowo" niż wszystkie wysoko-rozdzielcze aparaty. Zwłaszcza w sytuacji gdzie jest mało światłą, w cieniach. Nie sądzę żeby taka rozdzielczość pozwalająca na wydruk 30cm na długim boku przy 300DPI i 40cm przy 220DPI była za mała dla repo (O ile wiem to okładki magazynów sportowych powstają z większych cropów i to często z JPGa). Ale jeśli jesteś zadowolony z D750 to dokup drugie - będziesz miał większą wygodę -bo obsługa będzie identyczna.

    Naprawdę znajdujesz "pewne" oferty (tzn naprawdę zadbane i z małym przebiegiem) d4s na ebay za 12tyś albo d4 do 9tyś ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Dobrze kombinujesz Biorąc pod uwagę głos rozsądku powinieneś kupić drugie D750. Dwie identyczne puszki w repo jak i edycji materiału to świetna sprawa. Do tego pewnie już wiesz, że mamy tu do czynnienia z dobrą matryca i AFem.

    Jednak coś Cię korci w stronę jednocyfrowca Skoro padło już takie słowo jak rozsądek to powinna też paść kwestia serwisowania D4ki. Trzeba być świadomym kosztów serwisowych, które w wypadku D750 Cie ominą bo najprawdopodobniej będziesz miał/masz gwarancję. Inna Sprawa to bujanie się z body po serwisie w środku sezonu roboczego Wkleje przybliżone koszta naprawy D4 jakie dostałem od serwisu nikona:
    "Koszt wymiany migawki 1600 zł.
    Koszt wymiany głownych mechanizmów (migawka, mechanizm wybierania przysłony, mechanizm naciągu lustra) + wyklejki 2800 zł.
    Koszt wymiany samych wyklejek€“ 700 zł.
    Wszelkie czynności serwisowe są uzależnione od czasu jaki technik poświęca na ich wykoanie. Cena rooboczogodziny dla modelu D4 to 480 zł."
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  10. #10

    Domyślnie

    W sensie co jest w D810 wolnego? Ja i tak używam maksymalnie 3 kl/s, więcej nie potrzebuje. Zdecydowałem się że cokolwiek wybiorę, to będzie używany sprzęt. W sumie jako drugie body mogę kupić używany aparat - D750 mam nowy ze sklepu
    Zadbane D810 z małym przebiegiem, można wyrwać za 7,000-7,500zł
    Zadbane D4 z małym przebiegiem, można wyrwać za 7,500-9000zł
    Teraz jest więcej ładnych sztuk D810 na ebay, jedną już upatrzyłem za 7,200zł ale jeszcze powstrzymuje się przed kupnem. Za ok. 9,000zł można już naprawdę ładnego D4 kupić. Pytanko z innej beczki, dlaczego u nas używany sprzęt jest 20% droższy ? Obserwuje od pewnego czasu alledrogo i tam ładne D4 są wystawione po 11,000zł, dużo sztuk jest w sklepach i są w sumie prywatne ogłoszenia które też mocno trzymają cenę, myślicie że sami skupują na ebay'u i sprzedają tutaj po zawyżonej cenie? Chciałbym pojechać osobiście po D4, ale jak mam za taką przyjemność płacić więcej o 2,000zł-3,000zł to lepiej będzie jednak przez ebay.

    Ostatnie pytania odnośnie D4:
    1.Jeśli już kupie D4 i do tego szelki, czy będzie wygodnie się pracowało z powieszonym na jednej szelce cięższym D4 a na drugiej D750 - nie będzie przeszkadzała różnica wagi ?
    2.Czy jest duża różnica w kolorach między D750 a D4 i generalnie w obrazku?
    3.Jak wyglądają różnice w AF w praktyce między D4 a D750 ?

    Zastanawiam się czy nie licytować tej sztuki: http://www.ebay.com/itm/NIKON-D4-BOD...kAAOSwXXxZSRHS
    Start od US $1,800 koniec licytacji za 8h. Ale tam jest prawie nówka, więc pewnie oferta mocno będzie przebijana.
    Ostatnio edytowane przez magicnikon ; 19-07-2017 o 11:07

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 4150 PLN + sprzęt na reportaże ślubne i sesje w studio
    By Facelles in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 23:12
  2. Szukam dobrego body
    By smigaacz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 12:59
  3. kupno drugiego body alternatywa do D800 - pomoc
    By AJStudio in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 00:22
  4. 2 reportaże ślubne.
    By Kanghoy in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 10:08
  5. Dwa szybkie plenery slubne (11 klatek)
    By fucile in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •