Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    ba! Używałem nawet z zagripionym D700+S150-600 i byłem w szoku jakie to stabilne i niekrępujące ruchów. Lufa jest pod kątem (tył\dół) więc praktycznie nie wychodzi poza obrys ciała.
    Używam tego na plenerach i repo sportowych, biegam, skaczę, kładę się i kucam, no ideał (choć pieniądze koszmarne).
    Ostatnio edytowane przez emet_b ; 21-07-2017 o 12:06
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    ba! Używałem nawet z zagripionym D700+S150-600 i byłem w szoku jakie to stabilne i niekrępujące ruchów. Lufa jest pod kątem (tył\dół) więc praktycznie nie wychodzi poza obrys ciała.
    Używam tego na plenerach, biegam, skaczę, kładę się i kucam, no ideał (choć pieniądze koszmarne).
    Wiem, że to nie wątek od tego, ale nie będę pisał PW bo może ktoś skorzysta na tych informacjach- skoro szkło w dół/do tyłu, to mocujesz za stopkę?

  3. #43

    Domyślnie

    tam jest specjalna stopka z pinem-wkręcasz całość jak płytkę do statywu. Pin jest zakończony kulką, więc body w pozycji spoczynkowej możesz sobie w tym uchwycie na pasie obracać, układać jak chcesz (choć w pozycji "defaultowej" jest już ok).
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #44

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie za pomoc. Przez ostatnie dwa dni robiłem zdjęcia moim D750 bardzo dynamicznych scen i troszkę zdjęć w miejscach bardziej zaciemnionych: zdjęcia przy ISO 3200/6400 bez lampy, generalnie AF sobie spokojnie radził w dynamicznych scenach i w ciemniejszych miejscach swobodnie łapał ostrość, oczywiście trafiając prawie za każdym razem. Przeanalizowałem też wcześniej dokładnie wszystkie odpowiedzi i ułożyłem sobie listę plusów i minusów. Rozsądek podpowiada mi że jednak drugie D750 będzie idealnym rozwiązaniem, reszta była chyba moją zachcianką, D4 jednak dla mnie to sprzęt poza potrzeby, 11 klatek/s nie potrzebuję, więc z pewnością nie wykorzystałbym jego potencjału, w dodatku wole minimalizować ciężar sprzętu, a to jest jednak kawał aparatu, na wielu ślubach byłem jako gość i nigdy nie widziałem fotografa z tak dużym aparatem, łącznie mam na myśli tu inne systemy... myślę że do ślubów taki duży aparat to leciutka przesada i troszkę śmiesznie może to wyglądać, a ja nie chcę rzucać się w oczy z taką cegłą. D810 obawiam się tej mułatowości, i dużych plików, chociaż ogromnie podoba mi się ten aparat i jestem ciekaw tego opisywanego detalu. Zastanawiam się też nad opcją używanego D750 z małym przebiegiem, z pierwszą migawką, objętego akcją serwisową, z tego co słyszałem można natrzepać sobie zdjęć, a później wymienić poza gwarancją migawkę? Albo nowy, ale tutaj chciałbym kupić bez akcji serwisowej, myślicie że w popularnych sklepach są na tyle niedawno wyprodukowane D750 bez tych problemów? Czy można to jakoś sprawdzić, po numerach kiedy był aparat wyprodukowany ?

  5. #45

    Domyślnie

    Jestem po kupnie drugiego D750. Zakupiłem też pas reporterski na dwa aparaty. Miałem już okazję robić zdjęcia na dwóch aparatach i jestem niesamowicie zadowolony że kupiłem drugiego D750 a nie jednak D4 lub D810! Aparaty wygodnie układają się na pasach, mam obiektywy o dość podobnych wagach więc nie przeciąża mnie nic na bok. Dzięki.

  6. #46

    Domyślnie

    I dobrze zrobiłeś. Jeśli nie potrzebujesz zalet D4 ani D810 nad D750 to wybór był trafny. Tym bardziej że wygodnie się obrabia pliki z identycznych aparatów. Gdybym nie robił fotek reklamowych a tylko repo, kupiłbym D4 zamiast D750 ale tylko dlatego, że jestem sprzętowym onanistą i mnie jara trzymanie "jedynki" w pracy. Na sluby, bez onanizowania się, D750 x2 to świetny zestaw.
    ;]

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. 4150 PLN + sprzęt na reportaże ślubne i sesje w studio
    By Facelles in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 23:12
  2. Szukam dobrego body
    By smigaacz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 12:59
  3. kupno drugiego body alternatywa do D800 - pomoc
    By AJStudio in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 00:22
  4. 2 reportaże ślubne.
    By Kanghoy in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 10:08
  5. Dwa szybkie plenery slubne (11 klatek)
    By fucile in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •