Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    taaa.... "więcej detalu", "dobry detal"... w kontekście fotografii ślubnej zawsze mnie zastanawia o co chodzi ? Czyżby młodzi teraz dostawali zdjęcia z pleneru w postaci wydruków A2 na błyszczącym papierze i z załączoną lupą żeby dojrzeć czy detal naprawdę jest na miarę 300dpi ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Tak twierdzą wszyscy polemizujący ze mną w najróżniejszych wątkach

  3. #23

    Domyślnie

    a no chyba że tak. W takim razi lepiej wybrać 5dsr albo a7r2 bo wtedy jest minimalne pole do manewru kadrowania. Pytanie tylko jak sobie obecnie radzą z tymi "marnymi" 24mpix z d6x0/d750 jeśli oczekiwania młodych są tak wyśrubowane ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Jak dla mnie d750 idealne do reportażu oczywiście d4 spoko ale też zwróć uwagę na wielkość body. Co do d810 jest to typowo studyjny ewentualnie plenerowy aparat. Ogromna rozdzielczość. Pliki raw po 80 mega jeden oraz znacznie gorsze ISO od d750.
    D750 to bardzo dobre uniwersalne body, do studia spokojnie wystarczy do reporterki extra.
    Ja bym osobiście brał d750 wykluczając zupełnie d810 a d4 jedynie ze względu na gabaryty. Bardzo wielu "ślubniaków" przechodzi na bezlusterkowce a my myślimy nad D4
    Oczywiście to zupełnie subiektywne moje zdanie.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  5. #25

    Domyślnie

    Przy okazji tego wątku zapytam, jak planuje wymianę swojego D600 (mając też D750) gdybym kupił D810 to też bym czuł to "zamulanie" po przesiadce z d600 na d810? Biorąc pod uwagę że mam d750 więc będzie w parze z d810.

    Miałem okazję bawić się D4 mając go od kolegi Zelbera i miałem okazję też wieszać na pasach D4 + D750 i jednak troszkę ściągało na stronę D4. Możliwe że można się przyzwyczaić. Ale w tej chwili mam d600+d750 i obiektywy o podobnej wadze i bardzo fajnie to wisi na pasach ? Swoją droga, robiliśmy sesje portretową, miałem okazję pobawić się D4 i zrobić też kilka zdjęć w ruchu, wracając do D750 raczej nie czułem żeby zamulal ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-07-2017 o 18:00

  6. #26

    Domyślnie

    Dodam coś od siebie. Mi osobiście w serii D8xx jedyne co "nie pasuje" na slubach to znacznie słabszy obrazek na wysokim iso w porównaniu do D750 czy serii Dx. Nie bez powodu "nie pasuje" dałem w cudzysłów. Powiedzmy sobie szczerze, kiedy to przeszkadza w puszkach tej klasy? Pracuję na stałkach, mam dobre szkła 1.4 więc pracuję często na 1.4. Przygotowania - nie wychodzę ponad ISO400. Nie ma potrzeby. W kościele ISO1600 to max, zdarzy się 1 kościół na 10 gdzie trzeba wyjść wyżej. Na imprezie nie wychodzę ponad ISO1000, bo (o matko!) używam lamp z filtrami i co chcę żeby było oświetlone jest oświetlone.

    AF w serii D8xx jest wystarczający, żeby nadązyć za tańczącymi ludźmi. Włączam tryb ciągły i kiedy chcę docisnąć guzik to dociskam i mam zrobione zdjęcie. Kościół czy przygotowania - manualem można by kręcić, bo wszyscy praktycznie stoją w miejscu. Przeglądnąłem właśnie zdjęcia pod kątem ISO z ostatniego wesela gdzie miałem dość ciemny kościół. 5% jest powyżej ISO2000 (1 fotka 3200, reszta poniżej 3000). 20% to ISO1000-2000. 75% zdjęć to ISO poniżej 1000. Matryca w D8xx może jest do studia, ale z ISO do 2000 sobie radzi, a to i tak 20% zdjęć. Poza tym jest 36mpix, po skalowaniu do 12mpix czy nawet 16 szum spada bardzo.

    Zapewne Dx są responsywniejsze, mają pewniejszy AF i zapewne da się to odczuć w pracy. W końcu różnicę w cenie też da się odczuć. Ale mówienie, że D8xx nie da się robić ślubów czy że jest to w jakiś sposób uciążliwe jest mocno naginane. Moim zdaniem trzeba mierzyć siły na zamiary. W sporcie czy fotografii przyrody prędkość ma znacznie większe znaczenie. Na ślubach AF w D8xx daje radę, klikasz i masz zdjęcie. A skoro klikasz i masz to co można chcieć więcej od puszki na śluby?

    I ja mówię o D800. Brak sRAW, duże pliki, podobno zrypany AF. Ty się zastanawiasz nad D810. Lustro tam już się nie trzęsie tak bardzo (użyjesz dłuższych czasów więc i ISO spadnie), AF jest poprawiony, są sRAWy jak Ci nie trzeba 36mpix. Ja np nie robię koncertów, na ślubach używam lamp. I dla mnie D8xx to wół roboczy jakim wcześniej był D700. Zrobię nim ślub, zrobię zdjęcia reklamowe, w studio, zrobię plener. Zrobię nim wszystko, czym się zawodowo zajmuję. D4 też zrobię, oczywiście. Ale np w foto reklamowej mpix się przydają, więc jak mam wybierać to wybiorę D8xx, bo nie robię zdjęć na ISO3200+, a te powyżej ISO1200 to ułamek całości.

    Tyle o moim punkcie widzenia. Ja doświetlam. Ty jak chcesz zdecydować to sprawę masz jasną. Przejrzyj zdjęcia, zobacz na jakich ISO pracujesz. Jeśli na niskich, D810 spełni wszystkie oczekiwania i da Ci wiele mpix jeśli ich będziesz potrzebował. Jesli na wysokich ISO bo uważasz że lampa to zuooo i trzaskasz na ISO6400+ imrezę to brałbym D4 bo po prostu zdjęcia będą na takich czułościach z tej puszki miały lepszą jakość, mniejsze szumy. Jak widzisz to wbrew pozorom banalny dylemat.
    ;]

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nikt nie napisał, wbrew temu co piszesz, ze D8xx nie da się robić ślubów.
    Da się je robić prawie wszystkim. Takze Leikami oraz aparatami MF - sprzętem wolniejszym i z gorszym AF, lub nawet bez niego.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-07-2017 o 15:12

  8. #28

    Domyślnie

    Dziękuję za obszerne odpowiedzi. Często używam iso 3200 w D750 i wygląda to bardzo ładnie. Teraz pytanie odnośnie D810: Jeśli zrobię zdjęcia na iso 3200 i faktycznie będzie bardziej widoczny szum niż w takim D4 to czy jeśli zmniejszę zdjęcie do rozmiarów 16mpx to ten szum nie będzie czasami na poziomie takiego D4 ? W ostateczności oddaje zdjęcia po przeskalowaniu poniżej 16-18mpx, więc jeśli będę skalować zdjęcia z 36mpx na 16mpx to rozumiem że z takiego iso 3200 będzie to przyzwoicie wyglądać po przeskalowaniu ? Coraz bardziej zastanawiam się nad drugim D750, chociaż nie ukrywam chciałbym spróbować innego body, choćby zobaczyć jak to wygląda z kolorem itp.

  9. #29

    Domyślnie

    Nie sądzę żebyś zobaczył istotną różnicę w szumie między przeskalowanym do 16mpix iso3200 z d810 vs pełnej klatki D4. W d810 lepszy może być ostrość pliku, ale im mniej światła, tym gorzej mogą wyglądać kolory i kontrasty w cieniach.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magicnikon Zobacz posta
    Często używam iso 3200 w D750 i wygląda to bardzo ładnie. Teraz pytanie odnośnie D810: Jeśli zrobię zdjęcia na iso 3200 i faktycznie będzie bardziej widoczny szum niż w takim D4 to czy jeśli zmniejszę zdjęcie do rozmiarów 16mpx to ten szum nie będzie czasami na poziomie takiego D4 ?
    Może najlepiej będzie jak ściagniesz sobie rawy i porównasz . Przy okazji - widać różnice w wielkości plików, prawda?
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 20-07-2017 o 14:08

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 4150 PLN + sprzęt na reportaże ślubne i sesje w studio
    By Facelles in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 23:12
  2. Szukam dobrego body
    By smigaacz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 12:59
  3. kupno drugiego body alternatywa do D800 - pomoc
    By AJStudio in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 00:22
  4. 2 reportaże ślubne.
    By Kanghoy in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 10:08
  5. Dwa szybkie plenery slubne (11 klatek)
    By fucile in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •