Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46
  1. #11

    Domyślnie

    1. nie wiem
    2. jest różnica, wg mnie spora - ale to pewnie każdy widzi inaczej
    3. zależy co focisz - przy ślubach nie sądzę żebyś zauważył

    D810 jest poza wolniejszą serią, po prostu bardziej zmulony niż D4. D4/d4s/D5 to "rakiety". W fotografii z długimi tele i przy słabym świetle ja widzę różnicę. W śledzeniu jeszcze większą.

    Co do cen - jeśli rozpatrujesz rynek amerykański i japoński - to rzeczywiście ceny są niższe. Ja biorę pod uwagę tylko europejski - stąd moje zdziwienie.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 19-07-2017 o 11:20
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Co znaczy Panowie wolniejszy aparat "zmulony" ? Ja przez długi czas też się zastanawiałem nad wymianą swojego D600 na D810 i ciągle to słyszę że do ślubnej D810 jest zmulony, znaczy że wolniej AF chodzi, czy wolniej się włącza - można to jakoś słowami opisać ? Często o tym zmuleniu słychać, ale dużo osób używa ten aparat w reportażach. Teraz w sumie czekam na D820.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-07-2017 o 11:39

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    wciąż nie rozumiem co oznacza zmulony
    Chyba zapomniałeś się przelogować z innego konta

  4. #14

    Domyślnie

    "mułowatość" to kolokwialne określenie słabszej reaktywności.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    "mułowatość" to kolokwialne określenie słabszej reaktywności.
    w sensie słabszego reagowania, ale na co konkretnie? Jak to się ma do innych aparatów, nie wliczając już TOPowej serii Dx

  6. #16

    Domyślnie

    zdecydowana większość osób które znam, która fotografuje i ma do czynienia z różnymi aparatami, doskonale czują tę różnicę. Polecam więc pójść tą drogą - porób zdjęcia tymi jednocyfrowymi body w różnych warunkach i a być może też zauważysz na czym to polega
    Nie bardzo mam ochotę wdawać się z Tobą w głębsze dyskusje, bo nasz odbiór świata jest chyba zupełnie inny; ja piszę o testowaniu sprzętu, ty wyobrażasz sobie obalanie piwa z kumplem.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 19-07-2017 o 12:02
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Dla kogoś kto foci np. naloty ptaków, a kogoś kto "robi tańczące kotlety" pojecie mułowatości aparatu znaczy coś innego .

  8. #18

    Domyślnie

    Wiadomo że serie Dx będą szybszymi aparatami pod każdym względem. Długi czas myślałem o kupnie D810 właśnie do reportażu ślubnego i po to żeby mieć dobry detal z plenerów, i ciągle zastanawiam się na czym polega te zamulanie, pomijając kwestie tego że ma mniejszą serie, gdzie w ślubie przeważnie nie trzepie się seriami. Przecież AF w D810 spokojnie sobie poradzi na sali weselnej nawet w ciemniejszych warunkach. Jak ktoś robi seriami na ślubie to 6kl/s to wystarczająco, nawet myślę że robienie ślubu waląc 6 kl/s to przesada 36 mpx teraz przy dobrym sprzęcie i dużych dyskach to nie problem, przy oddawaniu zdjęć można przeskalować zdjęcia do mniejszych rozmiarów- ładnie można z takiego pliku schować szum. 5dmk4 ma 30mpx. Dlatego zastanawia mnie na czym może polegać ta mułowatość w tej kategorii fotografii ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-07-2017 o 12:24

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magicnikon Zobacz posta
    Cześć, jestem nowy na forum,.. Stoję przed dylematem co wybrać:
    Używane D4 albo nowe D810?
    Cześć.
    Bierz D4 (D4s) albo drugie D750. D810 odpuść sobie, to nie jest sprzęt do reporterki (nad czym bardzo ubolewam). Koledzy podali argumenty dlaczego - przyłączam się do tego.

    Lata wmawiania, że więcej Mpx to lepiej robi swoje i nawet ludzie mający 24 mpx mówią jeszcze o detalu i chcą więcej - 36 Mpx. Po co? Na normalniej wielkości wydrukach, albo oglądane na monitorach w rozdziałkach nawet 4K, nie wspominając o FHD, tej większej ilości detalu nie zobaczą. Tak, kadrowanie. Wiem. Plik 16 Mpx ma nadal dużo detalu.
    Po co D820 będzie miał jeszcze więcej Mpx tego nie wiem. Może nikon chce by użytkownicy tych body zrezygnowali z optyki nikona i robili na Artach Sigmy? (to miał być sarkazm).
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-07-2017 o 12:36

  10. #20

    Domyślnie

    Nie D810 jest zmulony, tylko wszystkie korpusy po zetknięciu z jednocyfrowymi są ospałe.
    Osobiście kupiłbym drugi korpus taki sam jak pierwszy lub wymienił pierwszy na dwa takie same - całkiem inny komfort pracy jak nie musisz się przestawiać na inną klawiszologię.
    Amatorski korpus równolegle z profi to jest już dużo niepotrzebnego zastanawiania przy pracy i szukanie przycisków.

    Autorze wątku, odnośnie pracy na szelkach, w czasie pracy i tak masz większość czasu jeden korpus w ręku.
    Czasem używam szelek i nie zauważam dyskomfortu przy pracy na zestawach z różnicą wagi ok. kilogram, a zdarza mi się przemieszczać rowerem przy imprezach sportowych.

    Żeby trochę utrudnić wybór to 810 jest cichutkie przy czwórce.
    D814 | 12-300/1.4-4

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 4150 PLN + sprzęt na reportaże ślubne i sesje w studio
    By Facelles in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 23:12
  2. Szukam dobrego body
    By smigaacz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 12:59
  3. kupno drugiego body alternatywa do D800 - pomoc
    By AJStudio in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 00:22
  4. 2 reportaże ślubne.
    By Kanghoy in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 10:08
  5. Dwa szybkie plenery slubne (11 klatek)
    By fucile in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •