Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Statyw do Nikona D7100 + 70-200 2.8

    Szukam statywu do takiego zestawu. Jaki udźwig będzie dobry? Cena tak do 500zł, ale czym taniej bym lepiej. Mam 185cm wzrostu. Chciałbym ten statyw zamocować przy plecaku Lowepro Flipside 400AW, czyli po złożeniu lepiej żeby nie był zbyt długi.

    Co polecacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Lekko, tanio i stabilnie do dość ciężkiego zestawu to się nie da. Musisz zrobić jakieś kompromisy. Zacząć trzeba od pytania: co i w jakich warunkach chcesz fotografować. Co innego statyw do zrobienia zdjęcia w domu z wyzwalacza, a co innego długie czasy naświetlania w ciężkim terenie przy silnych porywach wiatru. Tania klasyka do takich zestawów to Manfrotto 190 + odpowiednia głowica (też zależy do czego) to wariant bardziej stabilny, ale cięższy. Mniej stabilny do warunków powiedzmy domowo ulicznych to Manfrotto BeFree. Obydwa Manfrotto przekraczają budżet. Koszty można obniżyć kupując odpowiedniki do podanych odpowiednio Benro A2790 lub Benro iTrip IT25. Te wymienione trzy sekcyjne Manfrotto i Benro mają łamaną do poziomu kolumnę, co jest bardzo przydatne do makro. Przy doborze nośności musisz jeszcze wziąć poprawkę na balast kila kilogramów na dociążenie w trudniejszych warunkach. Wybór różnych firm jest dość spory dobrze pójść do sklepu i wypróbować. Wątków na ten temat na naszym forum też było sporo.

  3. #3

    Domyślnie

    Statyw będzie wykorzystywany w terenie, ma być jak najbardziej stabilny. Zależy mi tez na odpowiedniej wysokości po rozłożeniu i złożeniu. Czyli ogólnie na statywy firmy Genesis gdzie za niespełna 400zł mam statyw 4 sekcyjny z udźwigiem maksymalnym 12kg, odwracaną kolumną, funkcją monopoda itp nawet nie patrzeć?

    Np. http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw...bh-34-kit.html

  4. #4

    Domyślnie

    Ten udźwig to raczej granica wytrzymałości a nie wartość użytkowa Ale D7100+70-200/2.8 powinien utrzymać całkiem stabilnie...

  5. #5

    Domyślnie

    A coś lepszego w podobnej cenie znasz? Wydaje mi się że nic lepszego niema. Ogólnie to upatrzyłem sobie dwa statywy, jeden to właśnie ten Genesis, drugi to droższy Triopo GT-3230X8C + głowica B2. Chyba po prostu zamówię oba do najbliższego sklepu cyfrowe i sobie sprawdzę na miejscu.

    Jeszcze dodam że podchodzę do tematu jak taki przysłowiowy Janusz. Chce kupić statyw za 400zł do zestawu za 7k, głupie, taka mentalność, ale wierze że jest to możliwe i że nie będzie takie złe
    Ostatnio edytowane przez Pomarańcza ; 19-07-2017 o 16:59

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ten zestaw Triopo mam, D750 + tamron 70-200 trzyma stabilnie.

  7. #7

Podobne wątki

  1. Co do Nikona d7100?
    By pseudo17 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:00
  2. Statyw Do Nikona p900
    By wojciech998 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 14:48
  3. Statyw do Nikona d7100
    By Łukasz28 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 23:20
  4. statyw pod nikona
    By lampik in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 00:42
  5. Statyw do D7100 + 70-200 2.8
    By delek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 22:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •