Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkris Zobacz posta
    Witam!

    Opieram sie na moich obiektywach wiec jasny mialem na mysli f.2.8 no chyba ze jest jakis ciemny obiektyw ktory da sobie rade z lampa w mieszkaniu i szybkim ruchem.
    Co do ogniskowej to moja S17-50 mogla by byc dluzsza na koncu (70-80)
    Obojetnie jaki sprzet uznaje tylko nowy do uzywek nie mam przekonania (takie moje zdanie - sorrki)
    Co do ceny to nie wiem czy uda Ci sie cos wymyslec do 4tys.

    Tak w skrocie: jasny,szybki,celny,malogabarytowo,wizjer nie jest potrzebny. Atut fotografia szybkiego ruchu (dzieci)

    czy ma zastapic lustro? tak ale zonie
    Ok, pole manewru nie jest duże, zaważyłeś je dodatkowo przez niechęć do sprzętu używanego.
    Przemyśl to jeszcze, jak od lat kupuję prawie wyłącznie używki, bo znacznie taniej i sprzęt prawie nie traci na wartości. Jeśli na dłuższą metę aparat okazuje się mi z jakiegoś powodu nie "leżeć", mogę bezstratnie, albo prawie bezstratnie odsprzedać.
    Ale dobra, niech będzie nowy.

    Po pierwsze, jeśli ma to być aparat głównie dla żony, a lustrzanka nadal zostaje w rodzinie warto byłoby przymierzyć się do Rx100 III/IV. Spróbuj znaleźć jakiegoś użytkownika w twojej okolicy, albo możliwie przestrzelać go w sklepie. Generalnie to może się okazać, że jakość będzie dla Was wystarczająca, a to na prawdę sprzęt kieszonkowy. Oprócz jakości trzeba bardzo uważnie sprawdzić czy obsługa nam pasuje, bo "dogadanie się" z aparatem może być czasem bardziej istotne niż jakość obrazu. W razie czego jest jeszcze Canon G7X II, choć Sony chyba lepiej obrazuje.

    Drugą opcją jest wspomniany już przeze mnie Ricoh GR. Specyficzny aparat, prawdziwie kieszonkowe APS-C ze stało-ogniskowym obiektywem 18.5mm f/2.8 (ekw 28mm). Moim zdaniem sprawdzi się świetnie, ale trzeba okiełznać ogniskową. Nie będzie zooma, ale masz go w razie czego do lustrzanki.

    Jest jeszcze Fuji X70, który ma podobne parametry jak Ricoh, ale to zupełnie inna konstrukcja z inną obsługą. Jest też trochę większa i cięższa, a i obiektyw ustępuje temu z GR.

    Na tym kompakty się kończą, Canon G1x II jest moim zdaniem za duży jak na brak wizjera, a LX100 po doświadczeniach nie lubię.
    Przy bezlusterkowcach trzeba niestety zapomnieć o jasnych zoomach. Będą droższe niż do lustrzanki i nadal duże.

    Tutaj opcją jest Sony A6000 ze składanym obiektywem 16-50/3.5-5.6 + coś umiarkowanie jasnego czyli Sony 16/2.8, Sony 20/2.8 (oba takie sobie) i Sigma 19/2.8 (lepiej ale wyraźnie większa).

    Drugą opcją będzie Fuji X-A3. Tu jednak we wskazanej kwocie wystarczy wyłącznie na obiektyw 18/2. To będzie jednak najjaśniejsza opcja z matryc APS-C i dająca najsensowniejszy ekw ogniskowych do pomieszczeń.

    Można też coś z Micro 4/3, ale tu sam musisz sam poszukać.

    Jakbym miał podsumować to moja opinia jest taka. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie jakość obrazu, to kup Ricocha GR i zaakceptuj jego kompromisy, a może się okazać że z czasem przestaniesz używać lustrzanki. Jeśli preferujesz większą uniwersalność, a jakość obrazu będzie wciąż akceptowalna kup Rx100 III/IV.
    Bez względu na preferencje oba wcześniej przetestuj.

    W bezusterkowe bym nie wchodził równolegle z lustrzanką. Warto brać je pod uwagę, ale jak zdecydujesz się na porzucenie obecnego systemu i zastąpienie go nowym. Utrzymywanie jednego i odpowiednio dobranego do swoich potrzeb systemu jest znacznie bardziej opłacalne niż dwóch.
    Pozdrawiam i udanych wyborów!

  2. #42

    Domyślnie

    Co w e20 jest "takie sobie"?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Miałem A6000, miałem Canona G7x, mam LX100. A6000 poza rozdzielczością niczym mnie nie powaliło, zaczęła przeszkadzać kolorystyka (wszechobecny niebieski zafarb, jak we wszystkich produktach Sony, kombinują coś z niebieskim kanałem, co widać na wykresach. Miałem NEX3n, f3, 5n, a6000, zawsze pozbywałem się z tego właśnie powodu), fotki bardzo "techniczne". G7x ma najlepsze jpg z tych trzech aparatów. LX100 kupiłem dla filmów, manualnych ustawień, designu. Generalnie jestem z niego zadowolony, ale gdyby miał canonowskiego jpg-a byłbym jeszcze bardziej zadowolony. Dlatego robię w RAW. Nie dla osób, które lubią cropować.
    Sony RX100 mkxx w dłoniach dorosłego faceta wygląda trochę komicznie. Baaaardzo źle się go trzyma w dłoni w trudniejszych warunkach. Żadne doklejane gripy nie są tu panaceum.
    Focilem w roznych systemach ale sony i A6000 nie daje na fotach niebieskiego zafarbu.
    Raczej kolory sa dosc cieple i ida w strone brazu i czerwieni.
    Obrabiam RAW-y i JPG-i i nie zauwazylem duzych rozbieznosci w kolorach.

    Co do niebieskiego zafarbu to jest widoczne zjawisko w aparatach Fuji z matrycami X-TRANS.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta

    Co do niebieskiego zafarbu to jest widoczne zjawisko w aparatach Fuji z matrycami X-TRANS.
    juz drugi aparat mam z xtransem i nie zauważyłem żadnego zafarbu niebieskiego.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta

    Co do niebieskiego zafarbu to jest widoczne zjawisko w aparatach Fuji z matrycami X-TRANS.
    jakieś legendy miejskie powielasz. Nie zauwazyłem takich problemów.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Co lepsze zaawansowany kompakt czy 70-300?
    By MarekD3100 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 18:24
  2. bezlusterkowiec czy zaawansowany kompakt.
    By pstanek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 12:37
  3. Który zaawansowany kompakt?
    By Kamol in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 11:04
  4. FUJIFILM X10 - Nowy zaawansowany kompakt
    By vega30 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 18:55
  5. zaawansowany kompakt dokieszeniowy
    By conik in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •