Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
  1. #21
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Dobra. Co to znaczy dla Ciebie jasny? Co to znaczy uniwersalny (jaka ogniskowa, lub zakres ogniskowych)? Ile możesz wydać? Czy ma to być tylko uzupełnienie dla lustrzanki, czy może też ją zastąpić? Czy musi być wizjer? Czy może to być sprzęt używany?
    Generalnie im więcej napiszesz, tym łatwiej będzie coś doradzić.

  2. #22

    Domyślnie

    Miałem A6000, miałem Canona G7x, mam LX100. A6000 poza rozdzielczością niczym mnie nie powaliło, zaczęła przeszkadzać kolorystyka (wszechobecny niebieski zafarb, jak we wszystkich produktach Sony, kombinują coś z niebieskim kanałem, co widać na wykresach. Miałem NEX3n, f3, 5n, a6000, zawsze pozbywałem się z tego właśnie powodu), fotki bardzo "techniczne". G7x ma najlepsze jpg z tych trzech aparatów. LX100 kupiłem dla filmów, manualnych ustawień, designu. Generalnie jestem z niego zadowolony, ale gdyby miał canonowskiego jpg-a byłbym jeszcze bardziej zadowolony. Dlatego robię w RAW. Nie dla osób, które lubią cropować.
    Sony RX100 mkxx w dłoniach dorosłego faceta wygląda trochę komicznie. Baaaardzo źle się go trzyma w dłoni w trudniejszych warunkach. Żadne doklejane gripy nie są tu panaceum.

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    LX100 to jest taki sobie aparat. Przereklamowany mocno.
    Niestety większość obecnych produktów fotograficznych jest teraz mocno przereklamowanych. Marketing robi swoje, zapominamy o umiejętnościach i warsztacie, skupiamy się na testach i cyferkach w folderach reklamowych. Dla mnie osobiście wzorcem przereklamowania są produkty Fuji, kompletnie nie widzę nic w tej kolorystyce i relacji value/price. Ale to moja ocena subiektywna i wolę na ten temat nie dyskutować
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 27-10-2017 o 10:17
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #23

    Domyślnie

    Ja tam zupełnie tego niebieskiego nie widzę, obrabiam z a6000 podobnie jak z 6D i kolory są ok.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    Ja tam zupełnie tego niebieskiego nie widzę, obrabiam z a6000 podobnie jak z 6D i kolory są ok.
    To tym się różnimy, ja widzę
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #25

    Domyślnie

    na jakim monitorze oglądasz?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    na jakim monitorze oglądasz?
    Na każdym monitorze. To jest bardzo subtelna dominanta niebieskiego, może nie zwracasz na to uwagę, ale kolor np. nieba, jest nienaturalnie niebieski. Jest to przyjemne dla oka, ale nienaturalne. Ja tak to postrzegam.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 27-10-2017 o 12:32
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #27

    Domyślnie

    No nie wiem, może skalibruj jednak monitor.

  8. #28
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel
    Niestety większość obecnych produktów fotograficznych jest teraz mocno przereklamowanych. Marketing robi swoje, zapominamy o umiejętnościach i warsztacie, skupiamy się na testach i cyferkach w folderach reklamowych. Dla mnie osobiście wzorcem przereklamowania są produkty Fuji, kompletnie nie widzę nic w tej kolorystyce i relacji value/price. Ale to moja ocena subiektywna i wolę na ten temat nie dyskutować
    Chodziło mi raczej o: dramatycznie długi czas potrzebny od włączenia do pierwszego zdjęcia, powolna zmiana ogniskowych, obraz posiadający wyraźną i nieładną strukturę, mało elastyczny RAW, nieintuicyjną obsługę nie których funkcji (używałem okazjonalnie i zawsze zapominałem jak niektóre zmienić niektóre ustawienia), kiepska praca pod światło, przycisk włączający automatykę zaraz obok włącznika co skutkowało częstym mimowolnym przełączaniem w tryb auto, wyjściowe kolory, często myjący się AF, podgląd na żywo, któremu zdarzało się totalnie przekłamywać zarówno balans bieli jak i ekspozycję, totalna nieszczelność konstrukcji (masa paprochów na matrycy po każdym wyjeździe). To tak z grubsza, jak łatwo się domyślić nie polubiłem tego Panasonica. Oczywiście jeśli się ma np, nie tak wygórowane oczekiwania co do obrazu, to do dużej części z tych wad można się przyzwyczaić, ale to ewidentnie nie jest sprzęt który bym polecał.
    Co do Fuji to się zgadzam choć trzeba też przyznać, że z kolejnymi generacjami jest coraz lepiej, a w systemie jest kilka unikalnych obiektywów, które powinien posiadać każdy system APS-C.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    No nie wiem, może skalibruj jednak monitor.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...8470&page=2286

    post #22856

    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...8470&page=2279

    post #22787

    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...8470&page=2278

    post #22772

    Na tych przykładowych fotkach wszystko jest ok z niebieskim?

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Chodziło mi raczej o: dramatycznie długi czas potrzebny od włączenia do pierwszego zdjęcia, powolna zmiana ogniskowych, obraz posiadający wyraźną i nieładną strukturę, mało elastyczny RAW, nieintuicyjną obsługę nie których funkcji (używałem okazjonalnie i zawsze zapominałem jak niektóre zmienić niektóre ustawienia), kiepska praca pod światło, przycisk włączający automatykę zaraz obok włącznika co skutkowało częstym mimowolnym przełączaniem w tryb auto, wyjściowe kolory, często myjący się AF, podgląd na żywo, któremu zdarzało się totalnie przekłamywać zarówno balans bieli jak i ekspozycję, totalna nieszczelność konstrukcji (masa paprochów na matrycy po każdym wyjeździe). To tak z grubsza, jak łatwo się domyślić nie polubiłem tego Panasonica. Oczywiście jeśli się ma np, nie tak wygórowane oczekiwania co do obrazu, to do dużej części z tych wad można się przyzwyczaić, ale to ewidentnie nie jest sprzęt który bym polecał.
    Co do Fuji to się zgadzam choć trzeba też przyznać, że z kolejnymi generacjami jest coraz lepiej, a w systemie jest kilka unikalnych obiektywów, które powinien posiadać każdy system APS-C.
    Łukasz, kompletnie się z Tobą zgadzam. Teraz jak wypisałeś te wady LX100, to faktycznie je widzę. Ale kompletnie one mi nie przeszkadzają w amatorskim fotografowaniu. Znajdź mi aparat, który nie ma podobnych wad, jest tak mały, z tak jasnym obiektywem, dużą matrycą, jego wagą, ergonomią, takim uchwytem, etc. Pokaż mi go, a już szykuję pieniądze na niego
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 27-10-2017 o 14:25
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #30

    Domyślnie

    Pierwsze dwa to raczej problem z dużym uv w górach, a drugie jak rozumiem to któreś fotki zdyboo. On bardzo mocno forsuje obróbkę w zdjęciach. Ciężko je brać jako przykład. Może raczej trzeba by spojrzeć na rawy, albo jpgi z neutralnymi nastawami.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co lepsze zaawansowany kompakt czy 70-300?
    By MarekD3100 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 18:24
  2. bezlusterkowiec czy zaawansowany kompakt.
    By pstanek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 12:37
  3. Który zaawansowany kompakt?
    By Kamol in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 11:04
  4. FUJIFILM X10 - Nowy zaawansowany kompakt
    By vega30 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 18:55
  5. zaawansowany kompakt dokieszeniowy
    By conik in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •