Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie D-DAY Normandia 2017

    D-DAY Normandia 2017
    Co roku w Normandii organizowane są obchody lądowania aliantów pod nazwą D-DAY. Przez kilkanaście dni wybrzeże Francji cofa się do czasów z II Wojny Światowej. Na każdym kroku można spotkać ludzi różnych narodowości przebranych za żołnierzy z tego okresu. Ekwipunek, pojazdy, nawet muzyka
    Spotkania i rozmowy z kombatantami, cała oprawa zrobiła na mnie piorunujące wrażenie.
    Polecam każdemu kto interesuje się tą tematyką.

    Trochę Historii:
    6 czerwca 1944 o godzinie 5:30 do plaż zbliżyły się pierwsze oddziały amerykańskie. W pierwszej fali ataku brało bezpośrednio udział 3 tys. żołnierzy. Były to grupy bojowe z 1, 29, 4 dywizji oraz pododdziały wojsk lądowych i marynarki wojennej. Ich zadaniem było zniszczenie przeszkód podwodnych. Każda z grup miała wyznaczoną strefę lądowania. Plaża była przydzielona po połowie 16 pułkowi 1 dywizji generała Clarence’a Huebnera i 116 pułkowi 29 dywizji generała majora Charlesa Gerharda. Strefy te z kolei podzielono na sektory, z których każdy otrzymał zakodowaną nazwę. Żołnierze 1 Dywizji mieli desantować na „Easy Green”, „Fox Green”, „Fox Red”, zaś 29 Dywizja na „Charlie”, „Dog Green”, „Dog White”, „Dog Red” i „Easy Green”.
    Strefy „Fox Green” i „Dog Green” przeszły do historii jako „Bloody Omaha”. Z 32 amerykańskich czołgów pływających typu Sherman DD, stanowiących wsparcie działań piechoty, jedynie 4 dotarło do brzegu. Przygotowanie natarcia w postaci bombardowania z powietrza i ostrzału artyleryjskiego z morza nie zniszczyło niemieckiej obrony. Wiatr, wysokie fale i prąd morski uniemożliwił jednostkom desantowym precyzyjne lądowanie w wyznaczonych rejonach.
    Po 10 godzinach walki plaża została zdobyta, zginęło 3 tyś alianckich żołnierzy…


    wszystkie zdjęcia: https://flic.kr/s/aHskXSLKSL





















    Na koniec z jednym z weteranów:


  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo fajne, dzieki za podzielenie sie !

    Ale ten dzielny wojak z kolczykiem w uchu to by tego nie przezyl i to wcale nie z reki Niemca ...

  3. #3

    Domyślnie

    Świetne, dziękuję!
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Witam!
    Świetne! Byłem parę lat temu w tym miejscu, tylko niestety nie podczas rekonstrukcji desantu.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo fajne zdjęcia, podoba mi się to od ogółu do szczegółu, tak samo te kolory
    duży plus
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Bardzo fajne, dzieki za podzielenie sie !

    Ale ten dzielny wojak z kolczykiem w uchu to by tego nie przezyl i to wcale nie z reki Niemca ...
    uuh , dobre oko

    dzięki panowie
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 19-07-2017 o 00:45

  7. #7

    Domyślnie

    Świetny reportaż (a z reguly nie lubię tego gatunku).

  8. #8

    Domyślnie

    Kapitalny reportaż, świetna historia przekazana na fotografiach oraz sylwetki bohaterów i mimika ich twarzy. Jak dla mnie mistrzostwo
    Nikon i podróże ...


  9. #9

    Domyślnie

    Dobrze się ogląda krok po kroku, dobra robota Plus za normalną obróbkę.

    Ps. Jakie to szkiełko daje takie kąty widzenia z takim GO jak na zdjęciach 3, 12 i 20?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Dobrze się ogląda krok po kroku, dobra robota Plus za normalną obróbkę.

    Ps. Jakie to szkiełko daje takie kąty widzenia z takim GO jak na zdjęciach 3, 12 i 20?
    Dzięki
    3 to 85 1,4 art pozostałe 20 1,4 art
    na tę wyprawę zabrałem 20, 35, 85 1,4 ARTY i nikkora 200-500

Podobne wątki

  1. [ Lotnicze ] Powidz 2017: F-16
    By Yanis in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2017, 07:56
  2. [ Reportaż ] Leżajsk 2017
    By vienko in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-04-2017, 12:01
  3. [ Krajobraz ] Lofoten 2017
    By Badol in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-04-2017, 17:55
  4. [ Krajobraz ] Lulworth 2017
    By alfapasje in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •