Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie Jinbei HD 610 + yn622 tx

    Witam ja w temacie miał ktoś okazję testować Jinbei HD 610 z wyzwalaczem yn622 tx czy potrzeba coś jeszcze, jak współpracują ?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam HD610 obecnie w domu na testy i 622TX też posiadam.
    Musisz mieć jeszcze odbiornik 622N i wyzwalać nim lampę przez gniazdo synchro jack.
    Jeśli lampę ustawisz w tryb HSS, to z 622 będzie synchronizować z każdym czasem.
    Na HSS na 1/80000s jest przesunięcie w temperaturze barwowej, błysk jest cieplejszy,
    Z poziomi 622tx nie można sterować mocą lampy, bo przez zwykłe gniazdo jack się tego po prostu nie da zrobić niestety.
    Czyli na dobrą sprawę wystarczy mieć zestaw 2x622N, bo tryb sterowania nie jest potrzebny z wyświetlaczem TX.

  3. #3

    Domyślnie

    dodatkowe info:
    można mieć podłączone radiowo 622 do HD610, a mocą sterować zdalnie z poziomu dedykowanego nadajnika TR, tylko mija się to kompletnie z celem, chyba, że jednocześnie używamy innych lamp sterowanych z poziomu 622tx...

  4. #4

    Domyślnie

    Jacku czy mógłbyś wytłumaczyć w jaki sposób można podpiąć radiowo YN622 do HD610?
    Body kilka słoików i inne graty

  5. #5

    Domyślnie

    Bezpośrednio z lampą radiowo się nie da.
    Potrzebujemy dwóch urządzeń 622.
    Odbiornik podłącza się do lampy przez kabel PC-JACK do gniazda synchro w lampie, a na sanki zakłada się nadajnik.
    Nadajnik daje tylko wygnał do błyśnięcia przez kabel, ale umożliwia współpracę z krótkimi czasami, bo jest to system radiowy wyposażony w TTL i HSS.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    Czyli jednym słowem zawalilem bo kupiłem już atlasa ?

  7. #7

    Domyślnie

    do atlasa też masz dedykowany nadajnik Navigator X, którym możesz sterować zdalnie wszystkimi funkcjami lampy
    Quadralite można rozbudowywać, bo mają sporo lamp w ofercie, z Jinbei trochę gorzej

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    Tylko mam problem Jacku bo mam już 2x yn 685n i 622tx nawigator kupiłem razem z atlasem i nie wiem co robić teraz jak to spiąć żeby działało, czy też warto by było zamienić 685 na strobosa 60

  9. #9

    Domyślnie

    niestety mam ten sam problem... siedzę głęboko w systemie YN, a chciałbym coś pokroju 600Ws na plener i ciężko to zsynchronizować razem...
    dobrą opcją jest stara Jinbei HD600 działająca w HSS z 622, ale niestety zepsuł mi się odbiornik wbudowany i nie mogę zdalnie zmienić mocy :P
    myślę nad strobosami też... zobaczymy...

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    Przyzwyczaiłem się do tx fajnie się go obsługuje i wszystko fajnie hula z 685 ☺️
    Nie wiem jak te strobossy jak z ładowanie po mocniejszym błysku względem 685 bo mało opini o 60 jest... Eh mamy ten sam problem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Yongnuo Yn622 TX + Yn622
    By DaroD300S in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2017, 12:46
  2. Lampa błyskowa Jinbei MF-100
    By Shuya in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 22:35
  3. Lampy Jinbei DPsIII
    By Wojteksw in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 22:09
  4. JinBei 500
    By bogackip in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 14:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •