Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zawalony termin :-(

    Witajcie,

    Poszukuję rady, podpowiedzi co zrobić, jak rozegrać sprawę.
    Pierwszy raz, jak robię zdjęcia już prawie 4 lata zawaliłem termin oddania zdjęć i to o jakieś 1,5 miesiąca.
    Dopadły mnie wszelkie plagi egipskie - problemy techniczne, zbyt dużo przyjętych na siebie zleceń, nieoczekiwane wyjazdy, choroby... długo by wymieniać. Właściwie wszystko co mogło pójść nie tak, to poszło nie tak.
    Nie wiem czy w porządku będzie parze młodej wymieniać wszystko po kolei co się stało - pomyślą, że trafili na jakąś sierotę, na kogoś nieprofesjonalnego, a chciałbym zachować chociaż trochę twarzy.

    Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. Może sami byliście w podobnej sytuacji? Dajcie znać, jak rozwiązaliście problem.

    Pozdrawiam,

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Napisz po ludzku że jest obsuwa z terminem oddania prac z powodów rodzinnych czy kłopotów zdrowotnych. Oznacz nowy termin którego dotrzymasz na 1000%. Zaproponuj rabacik i dorzuć coś od siebie i po sprawie. Jeśli to ludzie to zrozumieją

  4. #4

    Domyślnie

    Nie kombinuj tylko powiedz im jak jest(plagi egipskie), dorzuć jakiś pendrive czy garść odbitek. będzie ok
    D750 | D750 | N14-24 | N24-70 | N70-200 VRII | N85 1.4D | S35 1,4 | T90 2.8 | Sb900 | Sb910 | Atlas 600TTL| MGA-684

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym proponował nie wchodzić w szczegóły (im mniej klient wie, tym lepiej, bo to informacja, której oni nie potrzebują, jest im w sumie obojętna, a potencjalnie mogą ją jakoś wykorzystać), natomiast trzeba bardzo przeprosić, powiedzieć, że były różne kłopoty obiektywne, na które nie mogłeś nic poradzić, i, jak Marcin powiedział wyżej, podać nowy termin, i go dotrzymać. W ramach rekompensaty dobrze byłoby im coś zaoferować, jakiś dodatek, który dla Ciebie nie będzie wielkim uszczerbkiem czy problemem, a będzie miał dla nich realną wartość, np. dodatkowe zdjęcia itp.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety całość winy jest po twojej stronie.
    Ja miałem podobny przypadek i wtedy doszedłem do wniosku, że powinienem wykonać zlecenie do końca rezygnując zapłaty.
    Była to lekcja dla mnie, że umowa jest rzeczą świętą.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

Podobne wątki

  1. Ostateczny termin - Adobe
    By parman in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 13:47
  2. Toskania - termin do ustalenia
    By Jacek_Z in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 21:24
  3. Kurs fotografii studyjnej Łódź - szukam chętnych na dodatkowy termin w listopadzie
    By Bartek Witek in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-11-2008, 02:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •