Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Pierwszy plener

  1. #1

    Domyślnie Pierwszy plener

    Kilka ujęć z mojego pierwszego pleneru

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie komentuje takich zdjęć bo z reguły są dla mnie tandetne i kiczowate, na technice nie znam się na tyle by coś więcej napisać, te zdjęcia wydają się bardzo sztucznie i takie straszne ustawki, pierwsze zdjęcie i te miny, jakim fonem robiłeś zdjęcia ?
    Przepraszam jeśli jednak jest inaczej i to ja nie znam się
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 17-07-2017 o 17:40

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    jakim fonem robiłeś zdjęcia ?
    Przepraszam jeśli jednak jest inaczej i to ja nie znam się
    To jednak był Nikon. Szkoda, że zdjęcia nie trafiają w Twój gust

  4. #4

    Domyślnie

    na 3. coś pani wystaje z biustu. tak to wygląda i nie objaśniaj, że most.
    kadrowanie 1 i 2 złe.

    nie o gustach mówimy tylko o poprawności

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    na 3. coś pani wystaje z biustu. tak to wygląda i nie objaśniaj, że most.
    kadrowanie 1 i 2 złe.

    nie o gustach mówimy tylko o poprawności
    Nie zwróciłem uwagi na ten mostek w trakcie robienia zdjęcia. A co do kadrowania w 1 i 2 to co trzeba poprawić?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyciu Zobacz posta
    Nie zwróciłem uwagi na ten mostek w trakcie robienia zdjęcia. A co do kadrowania w 1 i 2 to co trzeba poprawić?
    otóż to - nie zwracasz uwagi

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na 1 najwyraźniej są niezadowoleni z rozpadającej się kamienicy, 2 wygląda niechlujnie, 3 jak scenka z filmu Barei z czytaniem do kamery napisów, 4 obróbka, 5 ustawka z macaniem drzewa... sztuczne i obróbka.
    Może gusta faktycznie ale że nie pochwalę się nawet takimi zdjęciami, więc możesz ignorować co napisałem.

  8. #8

    Domyślnie

    Od razu powiem, że zawodowcem nie jestem - opisuję to co widzę na tych zdjęciach. Jak rozumiem w plenerze jest czas aby spokojnie uporządkować kadr i światło. A tym czasem tak: 1 - krzywo, dlaczego z dołu?, tło miesza się z postaciami (nawet nie GO, ale tu by można poszukać czegoś, co w angielskim nazywają negative spaces), 2 - kaczka z lewej ma dosyć zdjęć reszta zajmuje się czym chce, sukienka się nie zmieściła w kadrze, skrót perspektywiczny dzięki któremu bardzo istotnym elementem staje się biceps panny młodej, a głowa pana młodego wpisuje się w horyzont, 3 - panu młodemu wyrasta gałąź a pannie młodej mostek (jak już było mówione), 4 - pannie młodej drzewka z głowy wyrastają. To sprawia, że te zdjęcia są chaotyczne. Niestety, jak to nie jest korespondencja z wojny a fotografia prawie studyjna, to trzeba dbać o każdy detal.

  9. #9

    Domyślnie

    Komentarz do zdjec: "hahahhahaha"

    Szkoda tej pary, widzieli Twoje PF?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Komentarz do zdjec: "hahahhahaha"

    Szkoda tej pary, widzieli Twoje PF?
    Bardzo dziękuję za komentarz. Wiele wniósł do tematu. Widzieli i nawet zaakceptowali.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Od razu powiem, że zawodowcem nie jestem - opisuję to co widzę na tych zdjęciach. Jak rozumiem w plenerze jest czas aby spokojnie uporządkować kadr i światło. A tym czasem tak: 1 - krzywo, dlaczego z dołu?, tło miesza się z postaciami (nawet nie GO, ale tu by można poszukać czegoś, co w angielskim nazywają negative spaces), 2 - kaczka z lewej ma dosyć zdjęć reszta zajmuje się czym chce, sukienka się nie zmieściła w kadrze, skrót perspektywiczny dzięki któremu bardzo istotnym elementem staje się biceps panny młodej, a głowa pana młodego wpisuje się w horyzont, 3 - panu młodemu wyrasta gałąź a pannie młodej mostek (jak już było mówione), 4 - pannie młodej drzewka z głowy wyrastają. To sprawia, że te zdjęcia są chaotyczne. Niestety, jak to nie jest korespondencja z wojny a fotografia prawie studyjna, to trzeba dbać o każdy detal.
    Pierwsze zdjęcie z dołu, bo taką miałem na nie wizję. A co do wyrastających drzewek i gałązek to może rzeczywiście można nad tym zapanować tylko trudno zrobić to w lasku pełnym drzew.Będę starał się zwracać na takie szczegóły więcej uwagi przy następnych zdjęciach. Dziękuję za uwagi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Pierwszy 'plener'
    By qoqo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 09:30
  2. pierwszy plener
    By pokora in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 23:35
  3. Pierwszy plener
    By lookash in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 01:07
  4. Pierwszy plener ...
    By maleństwo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •