Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zrzucanie zdjęć do komputera

    Cześć. Pierwszy raz spotkałem się z takim problemem a ponieważ jestem świeżo upieczonym użytkownikiem P900 jeszcze wszystkiego nie wiem. Otóż po zrzuceniu zdjęć do komputera poprzez kabel USB, wszystko ładnie się odtwarza, każde zdjęcie jest widoczne. Problem powstał jak chciałem wrzucić jedną z fotek na FB a tam komunikat :
    " Nie można odczytać plików
    Twoje zdjęcia nie mogły zostać załadowane. Pliki zdjęć nie mogą być większe niż 4 MB i muszą być zapisane w formacie JPG, PNG, GIF lub TIFF. "

    Zdjecie nie miało 4 MB, mimo to zmniejszyłem je do 500 kB i znów ten sam komunikat. Próbę zmniejszania dokonywałem kilkukrotnie za pomocą różnych programów i cały czas to samo. Próbę podjąłem z każdym zdjęciem zrobionym Nikonem P900 i żadne zdjęcie nie wchodzi. W czym może być problem ?
    We właściwościach zdjęcia JPEG 1024 x 768

  2. #2

    Domyślnie

    Dziwna spraw. Ja wrzucam na FB zdjęcia zrobione przez P900 i nigdy nie miałem takich objawów. Wrzucam nie wprost z aparatu tylko przegrywam do folderu na kompie zdjęcia, ale ich w żaden sposób nie edytuję, nie zmniejszam itd. Parametry mam w aparacie takie raczej podkręcone na maksa więc wątpię aby Twoje zdjęcia były "cięższe". Może sprawa przeglądarki albo jakiś Twoich indywidualnych ustawień na FB ?

  3. #3

    Domyślnie

    Ze wszystkich urządzeń, aparatów, telefonów wrzucam bez problemu i to w dużej rozdzielczości. Tu jest ewidentnie jakiś problem ze zdjęciami z Nikona, że pomimo zmniejszenie rozdzielczości i kB Fejs widzi je jako duże zdjęcia

  4. #4

    Domyślnie

    na 100% nie jest to wina P900, bo tak ja pisałem, wrzucam swoje bardzo często, nawet całymi seriami po kilkanaście sztuk w album a pliki mało kiedy mają mniej niż 4 MB, zazwyczaj między 4,5 a 6. Może sposób zgrywania jest powodem? Jak zgrywasz te zdjęcia? Oprogramowaniem do aparatu czy po prostu otwierasz zasób? Bo ja albo otwieram folder aparatu po jego podłączeniu albo wyjmuję kartę. Swoją szosą to coś małe te Twoje pliki skoro nie przekraczają tych 4 MB.

  5. #5

    Domyślnie

    Podłączyłem kabel usb i zgrałem je z folderu aparatu. Być może w ustawieniach aparatu są włączone jakieś funkcje zabezpieczenia zdjęcia. Jeszcze się do wszystkich ustawień nie dokopałem

  6. #6

    Domyślnie

    Bo zdjęcia to się kopiuje używając czytnika kart, kabel USB to tylko problemy.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez woymax Zobacz posta
    Być może w ustawieniach aparatu są włączone jakieś funkcje zabezpieczenia zdjęcia.
    Nie ma żadnych "magicznych" "zabezpieczeń" Nadal stawiam na problem z przeglądarką lub ustawieniami na FB. Powiedz może jak wstawiasz (próbujesz wstawiać) te zdjęcia. Może jakiś screen z tym komunikatem? Próbowałeś zmienić przeglądarkę? Może spróbuj na innym kompie? Ja tu raczej dopatrywałbym się problemu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Bo zdjęcia to się kopiuje używając czytnika kart, kabel USB to tylko problemy.
    Bez przesady. Pod Windows XP zgrywanie jest bardziej problematyczne, ale jakie masz niby problemy z kablem USB? Nie szkoda Ci złącza karty SD? Jak uszkodzisz ciągłym wyjmowaniem karty to masz po aparacie i po zabawie.

  8. #8

    Domyślnie

    A nie szkoda Ci aparatu, żeby go tak używać - lepiej schować, nie będzie się niszczył. A tak poważnie, od lat zrzucam ze wszystkich aparatów w domu zdjęcia za pomocą czytnika. I jak do tej pory nie miałem ani jednego przypadku problemów z kartami, czytnikiem, gniazdami kart. A i zdjęcia z kart kasuje z poziomu kompa zwykłą operacją delete. Już nie wspomnę, że w życiu nie sformatowałem ani jednej karty używanej w aparatach: zapis zdjęć, kopiowanie, kasowanie i tak w kółko.
    Cytat Zamieszczone przez dzienniarz Zobacz posta


    Bez przesady. Pod Windows XP zgrywanie jest bardziej problematyczne, ale jakie masz niby problemy z kablem USB? Nie szkoda Ci złącza karty SD? Jak uszkodzisz ciągłym wyjmowaniem karty to masz po aparacie i po zabawie.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  9. #9

    Domyślnie

    [QUOTE=Me_how;3867371I jak do tej pory nie miałem ani jednego przypadku problemów z kartami, czytnikiem, gniazdami kart. .[/QUOTE]

    Wszystko zależy jakie gniazdo. P900 ma takie rozwiązanie (stosowane też czasem w laptopach i innych urządzeniach), którego mechanika jest akurat na uszkodzenia podatna. Dlatego tak zapytałem. Chodzi o ten mechanizm "zatrzaskiwania". Przy gniazdach, w których tylko się wsuwa kartę to nie ma się co zepsuć. W laptopach te właśnie złącza kart z zatrzaskami psuły mi się dość często dlatego mam uraz do takiego rozwiązania. Na szczęście w laptopach gniazda SD są już wsuwane.

  10. #10

    Domyślnie

    Gadanie ...

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Wszystko zależy jakie gniazdo. P900 ma takie rozwiązanie (stosowane też czasem w laptopach i innych urządzeniach), którego mechanika jest akurat na uszkodzenia podatna. Dlatego tak zapytałem. Chodzi o ten mechanizm "zatrzaskiwania". Przy gniazdach, w których tylko się wsuwa kartę to nie ma się co zepsuć. W laptopach te właśnie złącza kart z zatrzaskami psuły mi się dość często dlatego mam uraz do takiego rozwiązania. Na szczęście w laptopach gniazda SD są już wsuwane.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z kopiowaniem zdjec z karty do Komputera.
    By kecaj1313 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 14:22
  2. Robienie zdjęć przy pomocy komputera
    By Mikserous in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 01:46
  3. Parametry komputera do obrobki zdjec
    By vuki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 17:32
  4. Zrzucanie zdjęć z D3000
    By miserable in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 01:33
  5. Zgrywanie zdjęć do komputera-metoda
    By amirez in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 21-02-2007, 00:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •