Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: MacPhun Luminar

  1. #1

    Domyślnie MacPhun Luminar

    Przyznam, że nie mam LR a ze względu na forsowanie przez Adobe niekorzystnej licencji CC szukam alternatyw. Wiem, że LR można kupić jeszcze na normalnej licencji, ale mam obawy, czy chcąc w przyszłości wykonać upgrade do nowszej wersji nie będę skazany na CC. Żal wydawać większe pieniądze na program, który przez sposób licencjonowania zakończy u mnie swój żywot po pierwszej kupionej wersji. Jako amator parcia na LR nie mam, lecz dotychczas używane narzędzia coraz mniej mi wystarczają...

    Wracając do tematu. Właśnie przeczytałem o kolejnej alternatywie dla LR. Jest to MacPhun Luminar, który właśnie pojawił się w wersji beta na Windows i na razie jest darmowy (normalna cena to 69 euro). Właśnie pobieram i w wolnej chwili się nim pobawię. Zachęcam Was do wypróbowania i podzielenia się tutaj swoimi opiniami

    Strona producenta: https://macphun.com/

    Informacje o programie:

    http://www.fotopolis.pl/newsy-sprzet...kze-na-windows

    http://www.optyczne.pl/11256-news-Lu...5%82atnie.html

  2. #2

    Domyślnie

    Na Win7 nie chce się zainstalować.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    Na Win7 nie chce się zainstalować.
    W pomocy na stronie producenta piszą że "Luminar is fully compatible with Windows 7, 8 and 10". Chociaż w zalecanych wymaganiach wspominają o win10
    Ostatnio edytowane przez frogi ; 17-07-2017 o 11:07
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    Na Win7 nie chce się zainstalować.
    U mnie na Win7 64bit zainstalował się prawidłowo (jako aplikacja 32bit). Może brakuje Ci w systemie Net Framework, lub innego potrzebnego komponentu? Niestety poza wersją systemu nie znalazłem żadnej informacji o wymaganiach programu od systemu operacyjnego. Wymagania sprzętowe są zawyżone, zainstalowałem na znacznie słabszym sprzęcie z 4GB RAMu.
    Ostatnio edytowane przez pmm ; 17-07-2017 o 15:29

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie na win7 też udało się to zainstalować, nawet się uruchomiło i dało się wczytać rawka z d300s
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  6. #6

    Domyślnie

    Z tego wynika, że MacPhun Luminar działa na Win7, ale u niektórych brak czegoś w systemie, co powoduje problem z instalacją.

    Sprawdziłem, że Luminar prawidłowo czyta RAW/NEF z D300 oraz D5100


    PS: Piszcie, czy Wam Luminar działa i co o nim sądzicie. Nie jestem ekspertem w postprodukcji a na dodatek aktualnie komp mi świruje pod obciążeniem, więc trudno mi solidnie przetestować ten program. Liczę na Wasze opinie
    Ostatnio edytowane przez pmm ; 18-07-2017 o 16:19

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze go nie używałem, ale potwierdzam, że działa pod siódemką. Może u Ciebie brakować czegoś w stylu .NET framework czy innych bibliotek.

    Widzę, że postawili głównie na filtry, np. color grading. Ciekawe, że opiera się na AI, może być ciekawie...

    Kelby poleca ten soft.

    Program nie jest darmowy, tylko jest wersja trial
    Ostatnio edytowane przez CC_PL ; 23-07-2017 o 00:19

  8. #8

    Domyślnie

    Zainstalowałem Luminar ponownie, ale tym razem poświęciłem mu więcej czasu niż 15 sekund.

    W mojej ocenie program ciężko nazwać alternatywą dla Lightroom (LR ma jeszcze zarządzanie katalogiem plików, moduł Print, Web i więcej możliwości edycji), Luminar raczej przypomina Color Efex Pro z pakietu NIK Collection. Przy czym tamten jest darmowy i daje ciekawsze efekty Ja programu Luminar nie kupię, nie widzę potrzeby.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CC_PL Zobacz posta
    Zainstalowałem Luminar ponownie, ale tym razem poświęciłem mu więcej czasu niż 15 sekund.

    W mojej ocenie program ciężko nazwać alternatywą dla Lightroom (LR ma jeszcze zarządzanie katalogiem plików, moduł Print, Web i więcej możliwości edycji), Luminar raczej przypomina Color Efex Pro z pakietu NIK Collection. Przy czym tamten jest darmowy i daje ciekawsze efekty Ja programu Luminar nie kupię, nie widzę potrzeby.
    Jak u Ciebie z szybkością pracy tego programu w porównaniu do LR? U mnie to jest masakra, wolny jak ślimak
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  10. #10

    Domyślnie

    Jest dość powolny, ale trzeba pamiętać, że przygotowanie podglądów (miniaturki z zastosowanym filtrem, w sumie coś koło 20 filtrów) musi trwać, ale ogólnie nie jest źle. Brakuje w programie opcji "batch processing", można by odpalić i pójść na faja.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •