Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: MacPhun Luminar

  1. #11

    Domyślnie

    Mam windows 7 i miałem wielki problem z zainstalowaniem luminara. Międlił, międlił i proces nie dochodził do końca. Za którymś tam razem jakoś się udało i się zainstalował. Po odpaleniu chodził w miarę, miał lekkie parosekundowe przestoje ale chodził. Problem pojawił się przy eksporcie do jpga. Dwa razy próbowałem i dwa razy zawiesił mi kompa tak, że tylko twardy reset ratował sytuację. Trzeci raz już nie próbowałem. Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak? Zaznaczam,że laptop lenovo, intel core i3 2310M 2,10GHz, 4gb ramu

  2. #12

    Domyślnie

    Zainstalowałem oficjalną wersje 1.0 na Win10. Może kiedyś coś z tego będzie, ale obecnie to raczej wersja beta niż użyteczny program (ex. opcje eksportu plików ). Porównam jeszcze z wersja na Maca, ale wersji Windows to jeszcze daleka droga do LR. Nie jestem tez przekonany do obróbki jedynie za pomocą filtrów. Trzeba spróbować i opracować jakiś workflow (niby s tutki, ale chyba jestem nieco ociężały umysłowo). Działa to wszystko wolno. Bardzo wolno. Zobaczymy wersję następną
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 24-11-2017 o 12:47
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  3. #13

    Domyślnie

    A tu dzisiaj poprawki
    NOVEMBER 24, 2017

    This free update will bring the following new and improved features:
    WINDOWS


    • Added Workspaces
    • Added Luminosity Mask
    • Added RAW support for Nikon D850
    • Added Image Resize and Sharpen on Export
    • Added Hotkeys
    • Fixed RAW Denoise on opening files (OpenCL issue)
    • Fixed issues with .DNG converted files
    • Fixed pixelization issue with low res image previews
    • Fixed issue with low res image on layers with masks
    • Fixed issue with non-system disk as installation destination
    • Fixed progress bar for opening images
    • Fixed bug when launching Photoshop with a blank image
    • Fixed crash on exit
    • Improved Performance
    • Updated large number of RAW camera file formats

    MAC


    • Added support for On1 plugins
    • Improved RAW Denoise on opening file
    • Improved Windows preset preview issue
    • Improved accuracy of the filter collapse/expand triangle control
    • Improved application and Batch processing UI
    • Fixed RAW Develop/Develop issue with DNG files
    • Fixed localizations
    • Fixed crash on saving to .PSD format
    • Fixed bug when Adobe Photoshop Elements is unavailable.
    • Fixed bug with Luminosity Mask preview on filter
    • Fixed "Image Cannot be saved” issue with Adobe Lightroom
    • Fixed RAW Develop\Develop issue when converting Panasonic FZ2000 .rw2
    • Fixed “green band” bug with Batch Processing
    • Fixed issue when saving presets when using Photos for Mac
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 24-11-2017 o 21:26
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  4. #14

    Domyślnie

    To może ja będę troszkę inny, ale już tłumaczę

    Jako posiadacz pudełkowego LR6 , zacząłem również rozglądać się za alternatywą dla LR - nie interesuje mnie smycz Adobe, tylko kupuje i wiem co mam!
    Na razie mój LR wspiera moje pliki RAW i z tego powodu bardzo się cieszę, ale widząc w sieci zapowiedzi programu Lumianr 2018 bo o nim mowa stwierdziłem że warto się zainteresować tym oprogramowaniem.

    Zakupiłem program Luminar 2018 i czekałem grzecznie na plik instalacyjny.

    Przyszedł dzień w którym szczęśliwy instalowałem nowego Luminara i czas na pierwsze zdjęcie i oczekiwania!
    Powiem tak, albo coś poszło im nie tak lub ja wybrałem zły plik ponieważ zazgrzytało pomiędzy mną a programem.
    Miało być "wow" a wyszło "ał"

    Przy pierwszym zdjęciu Luminar nie radził sobie z prześwietlaniami , co można zobaczyć porównania tu

    Zraziłem się i odstawiłem soft, oczywiście spece od Luminara zaraz pisali do mnie abym podesłał RAWa bo coś poszło nie tak!
    Mija tydzień, jest update i nowa nadzieja.
    Jednak po tym czasie owe zdjęcie ruszyłem standardowo w LR, a czas przyszedł na coś nowego.
    Nowe zdjęcie i nowy problem!
    Nie to abym szukał czegoś i się czepiał, tylko uruchamiam soft i ruszam z edycją.
    Jednak ponownie porażka.

    Lumianr nie radzi sobie z narzędziem "color picker" tu banał, ale miało być tak pięknie!

    Szczerze, jestem na etapie totalnego rozczarowania.

    Chciał bym pokazać fajny tutorial odnośnie edycji zdjęć krajobrazowych w Lumianr 2018, ale jak?
    Skoro jest wciąż problem z podstawowymi narzędziami w tym programie.

    Przyznaje że jestem rozczarowany tym oprogramowaniem i na razie jakoś nie przekonuję się do ruszania w nim kolejnego zdjęcia, ponieważ znowu coś może pójść nie tak!

    Nie chcę abyście mnie zrozumieli źle, nie mówię że to zły program - może nie doskonały?
    Jednak na pewno nie jest następcą LR, brakuje mu dość dużo.

    Z tych kilku razy kiedy uruchomiłem oprogramowanie Luminar 2018, stwierdzam że ten program nadaje się do kolorowania zdjęć niż edycji plików RAW.

    Tylko warto sobie zadać pytanie, czy warto zapłacić te około 50 euro jak wciąż kolekcja NIK jest za free???

    P.S.
    Może ktoś kto zaczyna przygodę z fotografią to będzie zadowolony z tego oprogramowanie, jednak kiedy zacznie używać program taki jak LR/ C1/ DxO powie WoW!
    Taka to różnica
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  5. #15

    Domyślnie

    Jak jest z Luminar 2018, gdy kupuje się najnowszą wersję jako nowy użytkownik, to czy można ją zainstalować na dwóch komputerach? Przydałoby się mieć ten program w stacjonarnym PC i w przenośnym sprzęcie.
    Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź...
    Nikon D7100 + SIGMA 17-50mm 2.8 + NIKKOR AF-S 50mm 1.8G + SIGMA 10-20mm 4-5.6 + SIGMA 105 2.8 OS + SUNPAK PZ42X + inne pierdółki + chęci...

  6. #16

    Domyślnie

    W porządku, znalazłem informację. Zakupiony program można zainstalować na pięciu urządzeniach. Nie umiem edytować swojego posta więc dodaję drugi.
    Nikon D7100 + SIGMA 17-50mm 2.8 + NIKKOR AF-S 50mm 1.8G + SIGMA 10-20mm 4-5.6 + SIGMA 105 2.8 OS + SUNPAK PZ42X + inne pierdółki + chęci...

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biegly Zobacz posta
    To może ja będę troszkę inny, ale już tłumaczę

    Jako posiadacz pudełkowego LR6 , zacząłem również rozglądać się za alternatywą dla LR - nie interesuje mnie smycz Adobe, tylko kupuje i wiem co mam!
    Na razie mój LR wspiera moje pliki RAW i z tego powodu bardzo się cieszę, ale widząc w sieci zapowiedzi programu Lumianr 2018 bo o nim mowa stwierdziłem że warto się zainteresować tym oprogramowaniem.

    Zakupiłem program Luminar 2018 i czekałem grzecznie na plik instalacyjny.

    Przyszedł dzień w którym szczęśliwy instalowałem nowego Luminara i czas na pierwsze zdjęcie i oczekiwania!
    Powiem tak, albo coś poszło im nie tak lub ja wybrałem zły plik ponieważ zazgrzytało pomiędzy mną a programem.
    Miało być "wow" a wyszło "ał"

    Przy pierwszym zdjęciu Luminar nie radził sobie z prześwietlaniami , co można zobaczyć porównania tu

    Zraziłem się i odstawiłem soft, oczywiście spece od Luminara zaraz pisali do mnie abym podesłał RAWa bo coś poszło nie tak!
    Mija tydzień, jest update i nowa nadzieja.
    Jednak po tym czasie owe zdjęcie ruszyłem standardowo w LR, a czas przyszedł na coś nowego.
    Nowe zdjęcie i nowy problem!
    Nie to abym szukał czegoś i się czepiał, tylko uruchamiam soft i ruszam z edycją.
    Jednak ponownie porażka.

    Lumianr nie radzi sobie z narzędziem "color picker" tu banał, ale miało być tak pięknie!

    Szczerze, jestem na etapie totalnego rozczarowania.

    Chciał bym pokazać fajny tutorial odnośnie edycji zdjęć krajobrazowych w Lumianr 2018, ale jak?
    Skoro jest wciąż problem z podstawowymi narzędziami w tym programie.

    Przyznaje że jestem rozczarowany tym oprogramowaniem i na razie jakoś nie przekonuję się do ruszania w nim kolejnego zdjęcia, ponieważ znowu coś może pójść nie tak!

    Nie chcę abyście mnie zrozumieli źle, nie mówię że to zły program - może nie doskonały?
    Jednak na pewno nie jest następcą LR, brakuje mu dość dużo.

    Z tych kilku razy kiedy uruchomiłem oprogramowanie Luminar 2018, stwierdzam że ten program nadaje się do kolorowania zdjęć niż edycji plików RAW.

    Tylko warto sobie zadać pytanie, czy warto zapłacić te około 50 euro jak wciąż kolekcja NIK jest za free???

    P.S.
    Może ktoś kto zaczyna przygodę z fotografią to będzie zadowolony z tego oprogramowanie, jednak kiedy zacznie używać program taki jak LR/ C1/ DxO powie WoW!
    Taka to różnica
    Dokładnie, po pierwszych zajawkach WoW. Potem coraz gorzej - export tiffa to jakaś porażka -> u mnie.
    Zgadzam się z Twoją recenzją programu.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •