Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 104
  1. #1

    Domyślnie Poradnik: jaki komputer dla fotografa: Mac czy PC? laptop czy stacjonarny?

    Hej


    Napisałem ostatnio artykuł-poradnik o wyborze komputera - moje doświadczenia jako Windowsowca, którego wzięło na fotografię - i jakie komputery wybierałem po drodze:
    czemu kupiłem Macbooka i czemu go ostatecznie sprzedałem. Kiedy dodałem monitor EIZO i dlaczego kupiłem stacjonarny.

    Mam nadzieję, że niektórym - zwłaszcza windowsowcom ułatwi to poszukiwania następnego sprzętu

    W skrócie: fotografowie, którzy już pracują na Mac'ach, mają prostą sprawę - zostać przy Mac'u, jedynie w miarę potrzeb go wymienić na mocniejszy.
    Jeżeli pracujesz na laptopach z Windowsem - zachęcam do przeczytania.

    http://zieniu.pl/jaki-komputer-dla-f...fa-mac-czy-pc/

    pozdrawiam serdecznie,
    Tomek

  2. #2

    Domyślnie

    Przyjemnie się czyta.

    Ale będzie z tego kolejna wojna mac vs. pc

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie czytam
    U mnie wygrał Win oraz PC. Na studiach dwa laptopy miałem. Później PC. Laptop tylko w teren. Do pracy tylko mocny PC.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #4

    Domyślnie

    Przy okazji tego tematu chciałbym się podzielić pewnym przemyśleniem:
    Główną (jedną z głównych) zalet MacBooka Pro jest ekran Retina.
    Jednak Retina Display występuje nie tylko w MacBooku - iPad też ją ma. Otóż istnieje aplikacja o nazwie Astropad, która umożliwia wyświetlanie obrazu z komputera apple na iPadzie.
    To jeszcze nie jest okazja do taniej platformy mobilnej z retiną, ale ekipa która stworzyła Astropada obecnie pracuje nad wersją dla Windowsa...

    Duet: laptop PC + iPad Pro z pisakiem to już mogłaby być interesująca alternatywa...

  5. #5

    Domyślnie

    a ja mam duecik peceta i5 3.2 plus 16gb ram oraz mini i5 2.6 16gb ram.. sam zobaczę który szybciej się zamuli..
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misio-jedi Zobacz posta
    Przyjemnie się czyta.

    Ale będzie z tego kolejna wojna mac vs. pc
    Dzięki

    mam nadzieję, że nie będzie wojny

    - - - - kolejny post - - - - - -

    to dla pełnego obrazu możesz jeszcze na pececie postawić hackintosha

    ja na początku postawiłem - ale nadal musiałbym mieszać, więc odpadło.

    Ale to był jeden z moich pomysłów: moc za mniejszą kasę -> czyli składany PC. a gdybym chciał jednak interfejs MacOs: to hackintosh.

  7. #7

    Domyślnie

    Przyjemnie się czyta ale zacznijmy od tego że to zdanie: "Najważniejsza rzecz to odwzorowanie kolorów, czyli % pokrycia gamutu sRGB i Adobe RGB. Im większy, tym wierniejsze kolory." nie jest prawdą... To że ekran potrafi wyświetlić duży % jakiejś przestrzeni nie znaczy że robi to wiernie, czyli że oliwkowy faktycznie jest oliwkowy. Tu trzeba by napisać o deltaE.
    ;]

  8. #8

    Domyślnie

    Aeon88, szanuje Twoja zdanie, ale gdybys kupowal nowy rower mialbys pewnie w powazaniu, czy przerzutka jest w systemie Shadow, czy Shadow plus, czy bez niego, albo czy przedni amor ma otwarta kapiel olejowa, czy tez zamkniety tlumik z regulacja szybkiej i wolnej kompresji i odbicia. Tak mi sie przynajmniej wydaje. No chyba ze jestes pasjonatem MTB - wowczas trafilem jak kula w plot. Dlatego uwazam ze sformulowanai typu deltaE i temu podobne, nalezy zostawic dla specjalistow, pasjonatow i geekow. Fotograf zas, winien skupic sie na fotografii, a kiedy potrzeba, wziac do reki telefon, zadzwonic do speca od monitorow i poprosic o wizyte celem kalibracji sprzetu (lub jego wyboru).
    Takie przynajmniej podejscie mam od kiedy mieszkam na wyspach. Potrzebujesz spacjalisty, to do niego dzwonisz, a nie uczysz sie jak naprawic komin i sam go naprawiasz. Choc z drugiej strony, rozumiem tez polskie realia - im wiecej wiesz i potrafisz, tym wiecej talarow zostaje w portfelu.

    A co do tekstu Zienia, potwierdzam tylko slowa poprzednikow, ze bardzo dobrze sie to czyta, bez zbednego zagmatwania, pojec i regulek.
    Ostatnio edytowane przez dem ; 08-01-2017 o 14:09



  9. #9

    Domyślnie

    @dem
    Ale Aeon88 skomentował, dość merytorycznie głupotę napisaną przez kogoś innego. Zupełnie nie rozumiem Twojego wywodu.

    Ze względu na proporcjonalnie dużo niższe zarobki w Polsce, przy zakupie narzędzi do pracy każda niepotrzebnie wydana złotówka boli nas bardziej niż ludzi w takiej samej sytuacji w innych krajach. Dla tego też zajmując się fotografią warto znać parametry sprzętu z którego się korzysta i który jest na rynku oraz mieć chociaż podstawową wiedzę techniczną. To pozwala lepiej wybrać sprzęt do pracy i zaoszczędzić sobie dodatkowych kosztów czy dopłacenia do czegoś czego się nie potrzebuje. Twój przykład z MTB tylko to potwierdza. Jeżeli jesteś zawodnikiem i kupujesz rower do rywalizacji sportowej, to prawie na pewno podstawową wiedzę o tym sprzęcie masz. Nie jesteś może mechanikiem, bo mechanika i tak zatrudniasz, ale wiesz czym się różnią przerzutki. Jak jesteś administratorem IT to też musisz znać się chociaż w podstawowym stopniu na sprzęcie.
    d70s + N18-70 + N55-200

  10. #10

    Domyślnie

    @dem Przyjmijmy, że osoba nie obeznana w temacie chce się nauczyć czegoś z tego tekstu. W przypadku kiedy pojawiają się błędy osoba nie znająca się na temacie przyjmuje, że jest to prawda i następnie powiela przeczytany błąd, który właściwie nie powinien się pojawić. Zwłaszcza w tematach specjalistycznych. Moim zdaniem błędy merytoryczne pojawiać się nie powinny i nie ważne czy jest to na poziomie przedszkola czy doktoratu.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 10:36
  2. Jaki laptop dla fotografa?
    By Kartofelinder in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 22:59
  3. Imac czy tradycyjny komputer stacjonarny
    By Quality988 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-03-2014, 13:44
  4. Komputer stacjonarny do oceny
    By Czakson in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 17:13
  5. Komputer stacjonarny - prosze o rade
    By muchografia in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 01:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •