Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Gdzie zrobić "odbitki" ?

    Cześć

    Poleci ktoś jakis fotolab wysłkowo gdzie mógłbym wydrukować zdjęcia ? Uzbierało mi się już około 1000 sztuk. Zawsze polegam na opinii tych, którzy drukowali i są zadowoleni. Zdjęcia klasyczne 10x15.
    Róznice w cenach niewielkie to tylko marża czy rzeczywiście jakis lepszy papier oferuja firmy które drukuja odrobinę drożej ? Polecicie coś ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli chcesz zdjęcia na papierze światłoczułym, wykonane na porządnej maszynie Fuji frontier to polecam http://www.thelab.pl/. Jeśli chcesz drukowane to po prostu sobie wydrukuj w domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Jeśli chcesz zdjęcia na papierze światłoczułym,
    Czy dobrze zrozumiałem że niektórzy robia odbitki na papierze światłoczułym a niektóre firmy tylko drukuja cyfrowo jak z drukarki ? Czy te na papierze światłoczułym są inaczej robione ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Czy dobrze zrozumiałem że niektórzy robia odbitki na papierze światłoczułym a niektóre firmy tylko drukuja cyfrowo jak z drukarki ? Czy te na papierze światłoczułym są inaczej robione ?
    Dobrze zrozumiales - mozna zrobic odbitki na papierze fotograficznym i wywolac.
    Albo wydrukowac na drukarce.
    Tu sie pojawia wielki problem - drukarki sa bardzo rozne, tanie i drogie, domowe i laboratoryjne.
    Roznica w jakosci i rzecz jasna w cenie jest no ... duza.

    Gwoli ciekawostki - te prawdziwe filmy hollywuudzkie co ogladamy od wielu dziesiecioleci - sa i byly DRUKOWANE.
    To nigdy nie byla tasma filmowa, no z wyjatkiem oryginalu.

  5. #5

    Domyślnie

    foto.fujifilm.pl - jest parę labow w różnych miastach.
    dobry papier, wychodzi to, co sobie przygotujesz i zadziwiająco takie same jak na monitorze (bez super kalibracji)
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 15-07-2017 o 22:01

  6. #6

    Domyślnie

    Osobiście polecam cyfrowaciemnia.pl, .dobrykolor.pl.
    Tam robiłem (i od czasu do czasu robię) odbitki - mz. jakość bdb.
    Są profile maszyn, można zrobić softproof.

  7. #7

    Domyślnie

    Powiem szczerze że wiele lat fotografuje amatorsko ale nigdy nie zastanawiałem sie nad "spapieryzowaniem" moich zasobów wszystko trzymałem w komputerze dlatego tak małą wiedze mam na temat "papieryzacji". Oczywiście jakość jest ważna ale o wiele ważniejsza jest dla mnie kwestia trwałości. Podejrzewam że te "wołane" po 30 latach nadal bedą widoczne a co z drukowanymi ?
    czy dobrze wnioskuję z opisu http://www.diprint.pl/ że w tym miejscu nie drukują a naświetlają ? Cena bowiem jest atrakcyjna ( wtej cenie często sa tylko drukowane zdjęcia)
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 19-07-2017 o 13:51

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Powiem szczerze że wiele lat fotografuje amatorsko ale nigdy nie zastanawiałem sie nad "spapieryzowaniem" moich zasobów wszystko trzymałem w komputerze dlatego tak małą wiedze mam na temat "papieryzacji". Oczywiście jakość jest ważna ale o wiele ważniejsza jest dla mnie kwestia trwałości. Podejrzewam że te "wołane" po 30 latach nadal bedą widoczne a co z drukowanymi ?
    czy dobrze wnioskuję z opisu http://www.diprint.pl/ że w tym miejscu nie drukują a naświetlają ? Cena bowiem jest atrakcyjna ( wtej cenie często sa tylko drukowane zdjęcia)
    Myślę że to fajna sprawa pomyślę czy ze swoimi zdjęciami tak zrobić .Ciekawi mnie jak te zdjęcia stare będą wyglądać.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Powiem szczerze że wiele lat fotografuje amatorsko ale nigdy nie zastanawiałem sie nad "spapieryzowaniem" moich zasobów wszystko trzymałem w komputerze dlatego tak małą wiedze mam na temat "papieryzacji". Oczywiście jakość jest ważna ale o wiele ważniejsza jest dla mnie kwestia trwałości. Podejrzewam że te "wołane" po 30 latach nadal bedą widoczne a co z drukowanymi ?
    czy dobrze wnioskuję z opisu http://www.diprint.pl/ że w tym miejscu nie drukują a naświetlają ? Cena bowiem jest atrakcyjna ( wtej cenie często sa tylko drukowane zdjęcia)
    www.diprint.pl są rewelacyjni. Robię tam odbitki wysyłkowo od wielu lat i to co jest niesamowite, to drukując z tego samego pliku po kilku tygodniach, miesiącach czy nawet zdarzyło się latach wygląda na papierze identycznie.

    Zresztą polecał ich swego czasu Czornyj - skorzystałem i nie zawiodłem się.

  10. #10

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat. Drukuje Ktoś z Was Koleżanki i Koledzy odbitki w nPhoto?
    W głównej mierze chodzi o rodzaj papieru na jakim są naświetlane oraz odczucia co do jakości, ostrości wydruków.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy ktoś robił odbitki na papierach "srebrnych"
    By fafniak in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 17:20
  2. Odbitki na "płótnie"
    By czarny in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 22:32
  3. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •