Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Hamnoy

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harb Zobacz posta
    10 luty br, okolo trzeciej w nocy

    Nbogdan - rzeczywiscie noc doswietlona ksiezycem w pełni , zorza słabiutka byla w tym czasie, miala moc okolo 1,5 do 2 w jednostkach jej mierzenia, w skali od 0 do 9 wiec to nie było zbyt duzo ale wystarczyło zeby ja zarejestrowac
    dziękuję, jeszcze spytam zupełnie nie na temat - jakie były temperatury powietrza?

    zorza mz. jest sporym plusem dodatnim na tym zdjęciu, bez niej też byłoby oczywiście fajne zdjęcie ale zorza to zorza
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    dziękuję, jeszcze spytam zupełnie nie na temat - jakie były temperatury powietrza?

    zorza mz. jest sporym plusem dodatnim na tym zdjęciu, bez niej też byłoby oczywiście fajne zdjęcie ale zorza to zorza
    hehe a co wybierasz sie ? na Lofotach jest dookola woda, wiec zimy sa raczej łagodne , my mielismy do minus siedmiu w nocy i okolo minus trzech do pieciu w dzien . Jak wspomnialem mielismy pełnie wiec fotografowalismy do trzeciej , czwartej w nocy. Wschod był okolo dziewiatej a słonce pokazywalo sie z za gor okolo dziesiatej . Wiec spalismy przez trzy noce po cztery godz , na czwarty dzien pogoda sie tak spieprzyła ze przy zaokretowaniu na prom z Reine do Bodo wpisywano nas imiennie na liste pasazerow . Ja dojechalem tam z Trondheim i do Trondheim musialem jeszcze wrocic . W sumie wyjazd tygodniowy z czego 4 dni na Lofotach , bo reszta to podróz . Razem z przelotem tania linia z Gdanska , noclegiem w tanim hostelu , a polecialem do kolegi ktory na stale mieszka w Trondheim i razem z nim pojechalismy na Lofoty. Całkowity koszt z paliwem, noclegiem, oplatą za prom i przelotem , wyniósł mnie 1580zł . Uwazam ze jak na Norwegie to za darmo. Zorganizowany wyjazd z kraju za podobny termin , oczywiscie samolot na miejsce ( przesiadka w Oslo ) kosztuje 7 tys i jeszcze jestes czesto w 15 osobowej grupie . Warto jednak tam pojechac cały szkopuł w tym zeby tarfic na pogode , a z tym bywa bardzo roznie. Jezeli tylko nie pada , to sprawe ratuja długie czasy naswietlania, Przejrzystosc powietrza jest tak duza ze zdjecia nawet w pochmurne dnie wychodza klarowne . Oczywiscie co swiatło to swiatło, nic tego nie zastapi , pozdrawiam

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki Janie za szerszą informację , szczególnie tą dotyczącą kosztów wyprawy. Fotografia oczywiście jak zawsze u Ciebie świetna, co prawda to nie tylko sprzęt robi zdjęcia, ale przy takich ustawieniach moja 2oo-setka zupełnie wymięka. Pozdrawiam.

  4. #14

    Domyślnie

    w zimie chyba nie, ale z drugiej strony jeśli się chce zobaczyć zorzę to lato odpada, dzięki za szczegółowy opis, cenę rzeczywiście wykręciłeś fantastyczną.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  5. #15

    Domyślnie

    Absolutna bajka! Jedno z lepszych zdjęć na forum... masz mój głos!
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  6. #16

    Domyślnie

    Piękna kompozycja. Kolorki, kadr no i ta chwila z zorzą. +5 .

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •