Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale to też jest obiektyw FX...
    On to wie. Zasugerował, że dziewczyna oznaczenie obiektywu D skojarzyła z DXem. Gdyby posiadała wersję G takiego skojarzenia pewnie by nie było.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Te zdjęcia z 35 DX na FX są na prawdę dobre :O
    Dziękuje za podesłanie, teraz już wiem, że się wstrzymam i nie będę zamieniać 35mm z DX na FX a może zainwestuje za to w coś innego

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jaką masz 50DX? Ja o takiej nie słyszałem 50 masz na FX, a 35 ponoć jest użyteczna, ale możesz ją wymienić na 35 2.0D. Pieniądze takie same, a masz szkło na pełną klatkę
    rozpędziłam się z tymi DX

  3. #13

    Domyślnie

    Dla mnie 35DX jest bezużyteczny na FX. Miałem, próbowałem się nawet na siłę do niego przekonać. Sprzedałem.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Dla mnie 35DX jest bezużyteczny na FX. Miałem, próbowałem się nawet na siłę do niego przekonać. Sprzedałem.
    To ja już nie wiem co robić

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przetestować ?

  6. #16

    Domyślnie

    35/1.8DX na pełnej klatce winietuje. Nadaje się do zdjęć z bliska i na dużym otworze przysłony. Ale do krajobrazów trzeba wykadrować i robi się kąt jak dla 40 mm.
    Zastanów się, jakiej ogniskowej potrzebujesz. Nikkor 50/1.8 na FXbędzie miał kąt widzenia taki jak 35 na DX. Jak potrzebujesz szerzej, to może 28/1.8?
    Czy do FX planujesz jakiegoś standardowego zooma?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #17

    Domyślnie

    Taaak, ale jak mówiłam taniej mnie wyjdzie jak kupie od razu z aparatem. Ale niestety w takim razie bede musiała zrezygnować z kupna i zobaczyć sama jak mi sie to sprawdza

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Bardziej myśle jeszcze o 85 mm, wole stalki niż zmiennoogniskowe

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A szerokokątne mam do mojego DX, który bedzie mi służył jako ten drugi aparat

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kingann Zobacz posta
    To ja już nie wiem co robić
    Prawdopodobnie póki nie spróbujesz to się nie przekonasz. Zdecydowanie nie polecam zakupu tego szkła pod FX. Rozumiem, jeśli ktoś już je ma, przetestuje i mu podpasuje... Ale ja pozbyłem się tego obiektywu pomimo posiadania FX i DX równocześnie. Na FX przeszkadzała mi winieta (musiałem kadrować by zostawić miejsce na przycięcie zdjęcia), wolny AF... Tak jak już wspomniano- 35DX na pełnej klatce sprawdza się przy ostrzeniu na bliskie odległości. A na DX jakoś mi nie przypasowała ogniskowa. Bardzo sensowną propozycją jest wspomniany 35 f/2 D, pod warunkiem, że body ma śrubokręt.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nawet jakieś tam zdjęcia z 35/1.8 DX i matrycy FX mi zostały... Oczywiście kadrowane z "luzem" aby było miejsce na wycropowanie winiety...



  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Prawdopodobnie póki nie spróbujesz to się nie przekonasz. Zdecydowanie nie polecam zakupu tego szkła pod FX. Rozumiem, jeśli ktoś już je ma, przetestuje i mu podpasuje... Ale ja pozbyłem się tego obiektywu pomimo posiadania FX i DX równocześnie. Na FX przeszkadzała mi winieta (musiałem kadrować by zostawić miejsce na przycięcie zdjęcia), wolny AF... Tak jak już wspomniano- 35DX na pełnej klatce sprawdza się przy ostrzeniu na bliskie odległości. A na DX jakoś mi nie przypasowała ogniskowa. Bardzo sensowną propozycją jest wspomniany 35 f/2 D, pod warunkiem, że body ma śrubokręt.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nawet jakieś tam zdjęcia z 35/1.8 DX i matrycy FX mi zostały... Oczywiście kadrowane z "luzem" aby było miejsce na wycropowanie winiety...


    Zdjęcia są okej, myślę, że na początek dam rade z tym DX a później będę myśleć o zmianie

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kingann Zobacz posta
    Zdjęcia są okej, myślę, że na początek dam rade z tym DX a później będę myśleć o zmianie
    Nie lepiej od razu kupić 35 f/2 D?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy do pełnej klatki FX
    By pawcio0404 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 14:44
  2. Obiektyw Macro do Pełnej Klatki
    By Koliber44 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-04-2011, 11:03
  3. Wszystkie obiektywy do pełnej klatki
    By vincec in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 13:38
  4. obiektywy do pełnej klatki
    By monochromatic in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 15:32
  5. Obiektywy do pełnej klatki
    By krysia in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2007, 22:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •