Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie Lampa plenerowa z ttl Atlas 600W? do zestawy YN 685 + 622tx

    Witam jak w temacie potrzebna mi lampa plenerowa najlepiej z ttl wolę dopłacić do wygody, mam zestaw 3 razy yn 685 i do tego nadajnik yn 622 tx nie chce sie tego pozbywać bo dobrze pracuje
    myślę nad atlasem 600w ale nigdzie nie doszukałem sie konkretnej odpowiedzi jak do pracuje i czy potrzebne coś więcej do wyzwalania, dlatego założyłem temat

    ostatecznie jak już będę musiał, ale ostatecznie to wymienię yn na strobosy 60 ;(

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko masz opisane szczegółowo tutaj:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=272731
    Słabo szukałeś.
    Ostatnio edytowane przez Ostry600 ; 13-07-2017 o 06:53
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #3

    Domyślnie

    Jak już pisałem w temacie podanym powyżej.
    Aby atlas działał w pełni potrzebujesz Navigator X bo tylko on z nim współpracuje i tyle. Inne wyzwalacze jedynie wyzwalająca lampę bez możliwości jakichkolwiek ustawień i przenoszenia ttl tak jakbyś odpalił lampę po fotoceli. Lampa "plenerowa" to normalna zwykła lampa studyjna tyle, że z akumulatorem.

    Jedyna opcja to komplet navigator X i dodatkowe odbiorniki podczepiasz pod lampy YN.

    Albo wymienić YN na reporterki quadralite

    Ogólna zasada jest taka, że lampy studyjne działają z dedykowanymi nadajnikami i odbiornikami. Natomiast lampy reporterskie działają z różnymi zestawami bo po prostu montujesz je wtedy na stopce odbiornika i śmiga.
    Ostatnio edytowane przez yahooo8 ; 13-07-2017 o 09:04
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    ok ale jak mam kupić do każdego yn odbiornik wart 200zł to nie lepiej wymienić yn na strobosy 60 które maja w sobie juz odbiornik ? czy się myślę ?

    i kilka pytań
    ja sie ma wykonanie i praca strobosa 60 do yn 685
    ja wygląda odbiornik Navigator do atlasa

  5. #5

    Domyślnie

    Atlas ma wbudowany odbiornik.
    Oczywiście lepiej wymienić na strobosy i nie masz problemu wtedy z odbiornikami. Co do wykonania i pracy Strobosów miałem w ręce kilka razy i fociłem i według mnie nie ma co się czepiać ale to niech się wypowie ktoś kto używa strobosów.
    Natomiast Atalasa mogę polecić z całego serca.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    hmm a co myślicie o tej Jinbei HD610 - TTL i HSS
    https://www.fotoamigo.pl/lampa-blysk...SABEgIHz_D_BwE

  7. #7

    Domyślnie

    moim zdaniem duza przewaga atlasa nad hd610 jest fakt ze ma mozliwosc dokupienia glowicy na kablu i latwiej z tym dzialac wtedy w plenerze. Np umozliwia to wygodne fotografowanie typu asystent z Lampa na ramieniu w torbie i glowica z softboxem na monopodzie. Trzymanie masy blizej ziemi lub na ziemi jest tez bezpieczniejsze dla lampy w plenerze na statywie.
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    no to rzeczywiście fajny bajer ale ja nie zawsze ma kogoś do pomocy, powiem tak dzwoniłem do sklepu https://www.fotoamigo.pl/ i powiedzieli ze Jinbei HD610 z yn622tx działa bez problemu i lampami 685, mówili ze fajnie sie to komponuje

    co do yn 685 to jestem zadowolony nie wiem jak te strobossy 60 spisują i wyglądają względem 685 i czy wartowałoby zachodu zeby wymieniać je na 60 plus atlasa i dodatkowo Navigatora x, i czy ten zestaw Quadralite czasem nie był by pewniejszym zestawem,

Podobne wątki

  1. Zestaw 600W Pro Studio z Chin
    By Matteo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 18-01-2009, 21:31
  2. MarkoFlash z akumulatorem, czyli studyjna lampa plenerowa
    By FunBoy in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2006, 21:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •