Close

Strona 21 z 46 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 458
  1. #201

    Domyślnie

    A czemu dobrze, że "byle amator" ma nie mieć pełnej klatki?

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A czemu dobrze, że "byle amator" ma nie mieć pełnej klatki?
    nie wiem, sam jestem amatorem pewnie nawet "byle amatorem"
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    nie wiem, sam jestem amatorem pewnie nawet "byle amatorem"
    W takim razie niech ludzie kupują jak najwięcej... Co im żałować. Skoro ktoś może/chce to niech kupuje.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    No ale to już nie zasługa producenta telewizorów, tylko Ciamcianga
    Akurat zasługi Samyanga nie ma w tym żadnej bo tej samej wielkości obiektyw 35/2.8 Sony jest dostępny w systemie do 3 lat.


    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    czytalem na forum że sprzęt drożeje i to dobrze bo nie będzie pełnej klatki dla (cytuję) "byle amatora" więc pewnie będzie lepiej
    Patrząc na poczynania firm foto to niedługo nic poza pełną klatką nie będzie sensu kupować. Jak popatrzymy na to co oferuje np. Canon to tam jedynym przyzwoitym APS-C jest 7D, który jest na poziomie cenowym 6D. Cała reszta to plastikowe odgrzane kotlety co roku coraz bardziej kastrowane.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    W takim razie niech ludzie kupują jak najwięcej... Co im żałować. Skoro ktoś może/chce to niech kupuje.
    ja tylko cytuję to nie moja opinia
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  6. #206

    Domyślnie

    Roznoszenie zarazy winno być karalne. Dajesz sobie miesiąc z Łomo.

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    W ankiecie wyjdzie, że wszyscy są zainteresowani bezlusterkowcem z matrycą wielkości talerza anteny satelitarnej, tylko że jak przychodzi do płacenia, to jednak większość wybiera APS-C. Z odpowiednim szkłem taki sprzęt poradzi sobie lepiej, niż niejednemu foto-Ziutkowi się wydaje.

    Fuji GFX50s też się wszyscy interesowali. Zainteresowanie skończyło się na kwocie 30 tys. zł

    Była już wzmianka kilka razy o tym, że po co robić bezlusterkowca APS-C skoro i tak wymiarami nie będzie zbytnio odbiegał od lustrzanek z taką samą matrycą. Otóż, dla niektórych deal breaker to EVF, focus peaking, panoramy, brak klapiącego lustra itd. A może to właśnie w bezlusterkowcu Nikona pojawi się długo przeze mnie wyczekiwana stabilizacja matrycy.

  8. #208

    Domyślnie

    Lustro ma swoje zalety, i EVF ma swoje zalety, więc odpowiednie zastosowania i odbiorcy są i będą dla jednego i drugiego rozwiązania.
    Entuzjaści EVF "zapominają", że z konieczności wprowadza to opóźnienie wyzwolenia migawki, która jest otwarta do celowania i przed zdjęciem musi się zamknąć, żeby potem naświetlić zdjęcie i znów się otworzyć - chyba, że postępy w budowie matryc pozwolą zastosować pozbawioną wad migawkę elektroniczną i w ogóle zrezygnować z mechanicznej, cdBa. A praca migawki przed zdjęciem jest też źródłem wstrząsu i hałasu, wcale nie mniejszego niż ten od lustra w lustrzankach.
    Rozwój elektroniki i mocne procesory powodują, że obraz w EVF jest już naprawdę znakomity - ale kosztem dużego zużycia prądu i przegrzewania się.
    A co do mocowania obiektywów - mz Nikon byłby niespełna rozumu, stosując mocowanie F w bezlusterkowcach, bo już w lustrzankach jest ono źródłem problemów ze względu na małą średnicę. Ponadto, duże odległości mocowania od matrycy wynikają z potrzeby zmieszczenia lustra, więc utrzymywanie takiej odległości zupełnie nie ma sensu w bezlusterkowcu. "Historycy" sprzętu wiedzą, jak ogromnym problemem dla optyków było kiedyś zbudowanie obiektywów szerokokątnych do lustrzanek, ze względu na niemożność przybliżenia obiektywu do błony. Super osiągnięciem był np. obiektyw f4,5/35 mm! Szersze obiektywy wchodziły głęboko w komorę lustra i można ich było używać tylko po ręcznym podniesieniu lustra, i z optycznym celownikiem dodatkowym. Opracowane później obiektywy typu retrofokus to trochę wciąganie majtek przez głowę, bo gdyby nie lustro, te same ogniskowe można by było uzyskać o wiele prościej, gdyby tylko obiektyw mógł wejść głębiej w aparat.
    Dlatego właśnie krótkoogniskowe obiektywy do bezlusterkowców mogą być mniejsze, lżejsze i prostsze od tych do lustrzanek, i dlatego zachowywanie mocowania lustrzankowego w bezlusterkowcu nie ma sensu.
    Natomiast mogliby zbudować przejściówkę, pozwalającą korzystać ze starszych obiektywów lustrzankowych. I podejrzewam, że nowe obiektywy AF-P są właśnie krokiem w stronę bezlusterkowców, z ich odmiennym sposobem ustawiania ostrości.

  9. #209
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zatem dziwi fakt że przy tak dużej popularności bezluster i jak napisałeś uproszczonej możliwości produkcji uwa takich obiektywów nie ma w fajnych małych gabarytach i niskich cenach, a czasem nie ma w ogóle.
    Miałem samsunga 12-24 i szału nie robił ani jakością ani gabarytami, ratowała go tylko waga bo plastikowiec, a przecież akurat samsung potrafił zaszaleć z obiektywami kosząc konkurencje jakością i ceną.

  10. #210

    Domyślnie

    Samyang 12 mm, Canon E-FM 11-22, Fujinon 14 mm, Laowa 7,5 mm, m.Zuiko 9-18, Sony 10-18. Te szkła są małe bądź wręcz bardzo małe.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 21 z 46 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podejście drugie
    By malunia in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 20:49
  2. [ Krajobraz ] Drugie podejście...
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 22:48
  3. [ Krajobraz ] drugie podejście...
    By bk2x in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 18:12
  4. [ Portret ] Drugie podejście :-)
    By :::kajtek::: in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 17:49
  5. drugie podejście
    By pawelfilipiak in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2009, 16:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •