Close

Strona 11 z 46 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 458
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Myślę, że ta "spora część fanów marki Nikon" to narzekacze, którym zawsze coś nie będzie pasować- a to za mały, a to za duży, a to brak tego, mogli dać to zamiast tamtego, albo za drogo...
    Gdyby Nikon nie wypuszczał ostatnimi laty tyle baboli to nie byłoby narzekań.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Oczywiście, narzekacze, tak właśnie. Ale co to za różnica? Jestem fanem marki, jestem narzekaczem i nie podoba mi się to co widzę u Nikona. I raczej nie jestem osamotniony.
    To prawie dokładnie tak samo jak ja.
    Nikona, Pentaxa i Olympusa OM lubię od bardzo dawna, (i od tego samego czasu raczej nie lubię Canona i Minolty), ale nie jestem zaślepionym fanbojem i widzę różne wady i zalety różnych marek. Podobnie jak cz4rnuchowi, nie bardzo podoba mi się to, co dzieje się obecnie u Nikona. Natomiast Sony jako producent sprzętu foto jeszcze musi się trochę nauczyć i zebrać doświadczeń, a chyba przede wszystkim przy projektowaniu musi zacząć słuchać ludzi, którzy faktycznie fotografują, albo zatrudnić fotografujących projektantów. Gdy bierze się do ręki aparat Nikona czy Canona, zwłaszcza ze średniej czy wyższej półki, ma się wrażenie, że to zostało zaprojektowane przez fotografujących dla fotografujących. Gdy bierze się do ręki aparat Sony (czy, w moim przypadku, Samsunga NX), ma się wrażenie, że zostało to zaprojektowane przez elektroników dla nie wiadomo kogo.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Gdyby Nikon nie wypuszczał ostatnimi laty tyle baboli to nie byłoby narzekań.
    Jednego babola chwaliłeś więc nie rozumiem narzekania... I nie czepiam się, bo może mówisz o innych babolach. Ale wtedy się nie kupuje, i nie narzeka... Przynajmniej ja to praktykuję.

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jednego babola chwaliłeś więc nie rozumiem narzekania... I nie czepiam się, bo może mówisz o innych babolach. Ale wtedy się nie kupuje, i nie narzeka... Przynajmniej ja to praktykuję.
    Dlatego już nie kupuję
    Można zrozumieć wpadkę w jednym modelu ale jak co model jest jakiś fakcup to z deka przesada. Tym bardziej, że w lustrzankach nie ma nic nowego bo to te same rozwiązania sprawdzone przez lata, które powinny być dopracowane do perfekcji.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 28-07-2017 o 22:26
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Dlatego już nie kupuję
    Można zrozumieć wpadkę w jednym modelu ale jak co model jest jakiś fakcup to z deka przesada. Tym bardziej, że w lustrzankach nie ma nic nowego bo to te same rozwiązania sprawdzone przez lata, które powinny być dopracowane do perfekcji.
    I są modele gdzie wszystko działa perfekcyjnie. Aczkolwiek dalej pomijasz to jak chwaliłeś Nikona...

  6. #106

    Domyślnie

    Jak dla mnie Nikon nie musi wypuszczać bezlusterkowca do niczego mi to nie jest potrzebne.
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  7. #107

    Domyślnie

    Nikon Df bez lustra z kolorami Fuji Może być też wersja DX - konkurencja dla Fuji X-T2. Odrazu bym w Voigtlandery inwestował. To tyle w kwestii życzeń ode mnie

  8. #108

    Domyślnie

    W Df tylko obudowa pryzmatu jest sexy, reszta to przerost formy nad treścią, tak ze dwa razy.
    Nie chcę fujowych kolorów, bo mię mgli. Mogą być kanonowe, a najlepiej wymienna matryca.
    Jak widać, każdy ma specjalne życzenia.

  9. #109

    Domyślnie

    He, he.
    Zgoda.
    Mnie kiedyś Df rajcował za wygląd z przodu i od góry, bo przypominał FE i FM. Urok prysł gdy zobaczyłem go obok FE czy FM, i okazało się, że jest od nich dwa razy większy.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 29-07-2017 o 09:11

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Nikon Df bez lustra z kolorami Fuji Może być też wersja DX - konkurencja dla Fuji X-T2. Odrazu bym w Voigtlandery inwestował. To tyle w kwestii życzeń ode mnie
    Pytanie tylko w czym byłby lepszy od już istniejących bezluster? Co Nikon zrobiłby lepiej? Jaki istniejący problem by rozwiązał tym modelem?
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 11 z 46 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podejście drugie
    By malunia in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 20:49
  2. [ Krajobraz ] Drugie podejście...
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 22:48
  3. [ Krajobraz ] drugie podejście...
    By bk2x in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 18:12
  4. [ Portret ] Drugie podejście :-)
    By :::kajtek::: in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 17:49
  5. drugie podejście
    By pawelfilipiak in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2009, 16:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •