Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Filtr ochronny (uv?) T 70 200 g2

    Hej, prosze mi poradzic jaki filtr na przednią soczewke wybrac do nowego tamrona 70 200 g2?

    Domyslam sie ze uv, kompletnie nie jesten w temacie filtrów, nigdy żadnego oprócz polaryzacyjnego nie uzywalem, dlatego pytam.

    Dzieki

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    Obawiam się, że nikt Ci nie pomoże, bo nie bardzo wiadomo, o co chodzi. Filtry mają swoje przeznaczenie - są ochronne, polaryzacyjne, połówkowe, szare, konwersyjne, korekcyjne, efektowe itp, itd, itp. Filtr kupuje się w jakimś konkretnym celu - ochrony soczewki obiektywu, absorbowaniu promieni UV, zatrzymywania światła spolaryzowanego w określonej płaszczyźnie drgań, uzyskania określonych efektów, zmiany temepratury barw itp, itd, itp. Żeby podyskutować, jaki filtr, musisz napisać, w jakim celu potrzebny Ci filtr. Jeśli ochronny (przeznaczony do ochrony przedniej soczewki obiektywu przed czynnikami atmosferycznymi, urazami mechanicznymi) - weź coś przyzwoitego ze średniej półki - np. Hoya, Marumi itp., a nie jakąś tandetę, bo możesz mieć np. kłopot z ostrzeniem. Pamiętaj, że to jeszcze jeden kawałek szkła na obiektywie, który oprócz ochrony soczewki nic nie daje i zastanów się, czy jest naprawdę Ci potrzebny...
    Ostatnio edytowane przez Bushi ; 12-07-2017 o 14:47
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  3. #3

    Domyślnie

    Np. :
    https://fotozakupy.pl/product-pol-13...tect-77mm.html
    W każdym razie pamiętaj by koniecznie brać filtry z powłokami a nie najtańsze.
    Takie MARUMI naprawdę znikomo pogarsza obraz i to tylko w bardzo specyficznych warunkach.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    ja do T70-200 zakupiłem taki http://www.fotosense.co.uk/marumi-fi...lter-77mm.html i jak dla mnie jest ok, a widzę że 2 x tańszy od tego co podałeś.
    D300IR

  6. #6

    Domyślnie

    A jakies spadki jakosci zauwazyles lub inne smieszne bezdety?

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli ten filtr ma spełniać funkcję jedynie ochronną, to moim zdaniem nie warto sobie zawracać głowy bo osłona przeciwsłoneczna załatwi sprawę skutecznie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jeśli ten filtr ma spełniać funkcję jedynie ochronną, to moim zdaniem nie warto sobie zawracać głowy bo osłona przeciwsłoneczna załatwi sprawę skutecznie.
    Zależy gdzie się zdjęcia robi.
    Kiedyś nie używałem filtrów i prawie na każdym obiektywie miałem jakieś uszkodzenia.
    Druga sprawa to czasem soczewkę obiektywu jest trudno doczyścić na całej powierzchni.

  9. #9

    Domyślnie

    Fakt, robiąc żużel czy rajdy można oberwać kamieniami po soczewce...

Podobne wątki

  1. Filtr ochronny na Nikkora 14-24
    By MorgothV8 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 21:37
  2. filtr ochronny do 17-50
    By lukemeng in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 14:54
  3. Filtr UV lub ochronny
    By rdcom in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 21:34
  4. Jaki filtr ochronny do tamrona 17-50?
    By menteith in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 17:48
  5. Sigma 100-300/4 - jaki filtr ochronny?
    By Peld in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2007, 14:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •