Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cichy! Znów mnie uratowałeś! Rozwiązujesz moje foto dylematy <już nie pierwszy raz>
    Dzięki za świetny test porównawczy
    Put some fun between your legs
    -ride a horse


  2. #12

    Domyślnie

    Witam!
    Zadam pytanko: jaką średnicę zewnętrzną ma osłona przeciwsłoneczna w Samyangu 14mm? Czy ktoś mógłby to zmierzyć?

  3. #13

    Domyślnie

    Podbijam zapytanie z poprzedniego postu koledzy nikoniarze!

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Witam!
    Zadam pytanko: jaką średnicę zewnętrzną ma osłona przeciwsłoneczna w Samyangu 14mm? Czy ktoś mógłby to zmierzyć?
    https://i.imgur.com/WPiNfu8.jpg

  5. #15

    Domyślnie

    8,8 cm
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #16

    Domyślnie

    Ktoś wie, czy holder na filtry 100mm będzie winietował na tym Irixie? Chodzi mi o jedno konkretne zastosowanie, czyli użycie filtrów szarych połówkowych 150x100mm, gdzie będę mógł precyzyjnie manipulować granicą przejścia z obszaru przyciemnionego na neutralny.

  7. #17

    Domyślnie

    Zanim napisałem post, powinienem najpierw poszukać odpowiedzi w internecie Okazuje się bowiem, że firma Irix produkuje takowy holder (2 sloty na filtry), który za pomocą specjalnego adaptera można zamontować na rzeczonym obiektywie na bagnecie od osłony przeciwsłonecznej, dzięki czemu holder nie winietuje. Oczywiście możliwy jest też montaż na niemal wszystkich pozostałych obiektywach za pomocą adapterów wkręcanych w gwint na filtry.

    https://storeeu.irixlens.com/pl/hold...172190876.html

  8. #18

    Domyślnie

    Ba, teraz można go kupić wraz ze spec etui w komplecie i/lub filtrami. Gdyby tak jeszcze pizwalał na pizostawienie osłony na obiektywie

  9. #19

    Domyślnie

    Mam Irixa 15 i holder od Irixa. Kupiłem też ich filtr ND1000 100x100. O ile z filtrami 100x150 zestaw pracuje bardzo dobrze, o tyle niestety z oryginalnym filtrem 100x100 jest tragicznie.
    Między holderem i filtrem z góry i z dołu są około 1-2 mm, szczeliny przez które obiektyw łapie mnóstwo światła i pojawiają się ogromne odblaski. Filtr ma dodatkowe uszczelki piankowe, dokupiłem też od nich dodatkową piankę, która miała rozwiązać problem. Niestety nic nie pomogła.
    Próbowałem zasięgnąć rady producenta, ale poradzili mi przykrywać szczeliny czarną szmatką.
    Być może problem rozwiążą filtry pełne o rozmiarze 100x150, bo 100x100 się nie nadają do użytku.
    Czy ktoś ma doświadczenia w tym zakresie?

  10. #20

    Domyślnie

    Czy używa ktoś filtrów Irix nakręcanych? Jak wypadają np. na tle hoya pro nd?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Irix 11mm f/4
    By MstrG in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-09-2017, 20:21
  2. Samyang 85/1.4 - mini test
    By admin in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 1577
    Ostatni post / autor: 27-06-2015, 22:41
  3. [Test] 35MM 1.4 Samyang - Moda/Fashion
    By aboutalithium in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 08:53
  4. [ Glamour/Beauty ] rock'n'paris (+test obiektywu 35mm 1.4 Samyang)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 07:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •