Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Aparat dla amatora - D3300 czy D3400?

    Cześć,

    Moje pytanie związane jest de facto z pytaniem mojej mamy o zakup nowego aparatu.
    Wybór w jej przypadku jest między D3300 (wychodzącym powoli ze sklepów) a D3400 (tani ale chyba najbardziej okrojony Nikon).
    Ja do tej pory użytkowałem D90, przesiadłem się na D7200 więc dość słabo potrafię dokonać wyboru w tym segmencie.

    Dodam tylko że mama na pewno nie będzie tak wymagająca w kwestii samych zdjęć, ale zależy jej na przyzwoitej jakości video.

    Dodatkowo obiektyw to 18-55 VR, co o nim możecie powiedzieć?
    Ja nie miałem okazji go używać, do tej pory moim podstawowym był 18-105 z zakresu którego osobiście byłem zadowolony.

  2. #2

    Domyślnie

    D3400 dłużej podziała na jednym akumulatorku, to na pewno jego spora zaleta. Jeżeli chodzi o filmowanie to d3400 nie wejścia mikrofonowego, co może być przeszkodą, bo wbudowany
    nie jest wysokich lotów i zbiera AF bardzo ładnie
    Osobiście uważam, że ani jeden, ani drugi nie jest dobrym wyborem w cechach filmowych dla osób, które chcą coś tam nagrać w automacie. AF w tych korpusach nie nadaje się do tego.

  3. #3

    Domyślnie

    Odradzałbym przy takich wymaganiach Nikona. Video i mniej foto to może któryś z porządnie filmujących smartfonów/kamerek sportowych+gimbal i mały statyw. Albo coś pokroju osmo, czy cgo3. Albo rx100/lx100 i znowu z, albo i bez dodatków. Współczesne smartfony, nie mówiąc już o tych kompaktach, dadzą w wielu wypadkach bardzo przyjemne 4k. Te pierwsze w dobrym oświetleniu, drugie również we w miarę tylko dobrym. A jak chce wymienną optykę, to może g7. Kwestia $ i preferencji.
    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    D3400 dłużej podziała na jednym akumulatorku, to na pewno jego spora zaleta(...)
    Z tego co widziałem, to jedynie zmniejszyli GN lampy, aby wg CIPA wyszedł wyższy wynik (część zdjęć procedura przewiduje z lampą), więc w praktyce powinno być bez różnicy. W 3400 zabrali też czyszczałkę matrycy. Generalnie nie warto dopłacać do nowszego i wolałbym starszego. No chyba, że nowszy będzie zauważalnie taniej, a z doniesień forumowych wychodziło, że przed świętami w zachodniej Europie rzucali 3400 faktycznie w niższych cenach.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    D3400 dłużej podziała na jednym akumulatorku, to na pewno jego spora zaleta. Jeżeli chodzi o filmowanie to d3400 nie wejścia mikrofonowego, co może być przeszkodą, bo wbudowany
    nie jest wysokich lotów i zbiera AF bardzo ładnie
    Osobiście uważam, że ani jeden, ani drugi nie jest dobrym wyborem w cechach filmowych dla osób, które chcą coś tam nagrać w automacie. AF w tych korpusach nie nadaje się do tego.
    D3400 działa dłużej na akumulatorku bo ma wbudowaną słabszą lampę błyskową (pobierającą mniej prądu - niższa liczba przewodnia) - a przy testach pojemności akumulatora wykonuje się ileś zdjęć z lampą błyskową. Wbudowany w D3400 mikrofon jest nie tylko słaby ale również monofoniczny..... Szczerze pisząc to chyba żaden AF w lustrzankach Nikona pracujący w trybie ciągłym nie jest dobry - jest powolny i hałaśliwy. Co innego filmowanie w trybie statycznym - tutaj bywa bosko.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Troszkę demonizujecie to złe nikonowe video
    https://www.youtube.com/watch?v=VdMU6_BqYxA

  6. #6

    Domyślnie

    Troszkę zasłużenie, magicy z ML pokazali, na przykładzie C, ile ze starych luster można wyciągnąć i na ile są one celowo blokowane. Gdyby N postawił na rozwój video, to z tymi matrycami materiał we współczesnej rozdzielczości, przepływności, kodeku i profilu mógłby powodować opad szczeny. Co nie zmienia oczywiście faktu, że ciekawe materiały można tworzyć wszystkim.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Troszkę demonizujecie to złe nikonowe video
    https://www.youtube.com/watch?v=VdMU6_BqYxA
    Oczywiście jeśli wyłączysz CF i ustawisz odp. głębię ostrości to wszystko będzie PIĘKNIE. Ale generalnie Nikon nie ma szans (jeśli chodzi o dynamiczne filmowanie czyli ze zmieniającą się odległością od obiektu) np. z Sony czy tez innymi markami. Natomiast sama jakość obrazu video w sytuacji gdy nie trzeba zmieniać focusa bywa BOSKA (tak jak napisałem).

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tam chyba jest ostrzenie jakieś, widać że zmienia ogniskową i napisał że ma kit AF-P 18-55mm, może szybkość tego obiektywu nadrabia.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tam chyba jest ostrzenie jakieś, widać że zmienia ogniskową i napisał że ma kit AF-P 18-55mm, może szybkość tego obiektywu nadrabia.
    Widać że sceny są raczej ciemne (mały otwór) poza tym często jest tak że kamera "jedzie" za obiektem czyli mało zmieniająca się odległość. Oglądałem na YT testy tego obiektywu: owszem było ciszej ale było też NIEZMIENIONE "pompowamie" ostrości - a Ty takich filmów naprawdę nie widziałeś ?

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Widziałem ale jestem bardzo ciekaw jak to działa faktycznie z AF-P 18-55.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparat dla amatora
    By Agmar in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2017, 23:47
  2. D3300 Dla amatora
    By Szczutek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2016, 16:58
  3. D3200 x D3300 x D5100 x D5200 - który na pierwszy aparat
    By Dusty in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-02-2015, 19:48
  4. Aparat dla amatora
    By Dolci in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 20:20
  5. Jaki aparat polecacie dla amatora na początek (do 1700 body)
    By cris in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 12:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •